אוזניות Plantronics BackBeat GO 810

אוזניות עם ביטול רעשים אקטיבי אינן דבר חדש היום וה- Bose QC35 II וה- Sony WH-1000XM3 די שולטות בשוק בטווח ...

17:55
  /  
15.02.2019
  
מאת: זיו רוזנפלד

הקדמה

הנה Fun Fact משעשע, כאשר NASA רצתה להכין מערכת תקשורת עבור פרוייקט Mercury שהיווה המשימה המאויישת הראשונה לחלל בשנות ה- 60', היא פנתה לחברת Pacific Plantronics, שכיום נקראת רק Plantronics כפי שאנחנו מכירים, שהיא מצידה הקימה את מחלקת תקשורת החלל שלה שנקראת SPENCOMM וכמשימה ראשונה שלה היא הגיעה למרכז לחקר החלל של NASA ותוך 11 ימים בלבד, תיכננה ויצרה ערכות תקשורת עמידות במיוחד, בה כל מיקרופון צוייד בזוג מתמרים וכל משדר ב- 5 כאלו. ערכות התקשורת נקראות בשם SPENCOMM-NASA ונכללו בכל חליפת חלל כבר ממשימה Mercury-Atlas 8. למעשה, מערכות תקשורת אלו שתוכננו בשנות ה- 60', עדיין בשימוש בשינויים קלים עד היום, כ- 60 שנים לאחר מכן.

המילים המפורסמות "That's one small step for man, one giant leap for mankind" שנאמרו על ידי האסטרונאוט Neil Armstrong בשנת 1969, נעשו דרך מערכת התקשורת המדוברת של Plantronics.

כיום חוץ מלעשות מערכות תקשורת לחליפות חלל, חברת Plantronics בעיקר מוכרת בשוק המוסדי, עם פתרונות יציבים לתקשורת ארגונית כמו טלפוני IP, אוזניות חוטיות ו- BT לעובדי טלפוניה, סדרת ה- Voyager המוכרת כאוזניות אישיות לטלפונים, רמקולים מרכזיים מרובי מיקרופונים לשיחות ועידה ועוד.

בשוק הצרכני, החברה כבר ותיקה עם אוזניות חוטיות ואלחוטיות לגיימרים, אוזניות למוזיקה, בידור וספורט.

לפנינו אוזניות ה- BackBeat GO 810, כשאת סדרת BackBeat כבר הכרנו לפני כמעט 4 שנים בשנת 2015 עם דגם ה- BackBeat Pro, אבל יותר ראוי להזכיר את ה- BackBeat Pro 2 משנת 2016 שהביא לראשונה אוזניות עם ביטול רעשים אקטיבי (ANC) מוצלח למחיר של פחות מ- $200, כאשר האופציה ההגיונית היחידה בסביבה היו האוזניות של Bose QC25 שעלו $300

לעבודה

עם האוזניות מקבלים מנשא מבד רך יחד עם כבל 3.5mm ועוד כבל Micro USB שישמש להטענה. היה עדיף אם היינו מקבלים מארז קשיח לניוד האוזניות על מנת לשמור עליהן טוב יותר בתיק או מזוודה ושההטענה תתבצע דרך כבל USB Type-C, בכל זאת, אנחנו בשנת 2019.

 

אוזניות Plantronics BackBeat GO 810

 

האוזניות נראות די טוב, היחידה שהתקבלה לטובת הכתבה בצבע לבן-קרם, החברה קוראת לזה לבן-עצם והאוזניות גם זמינות בצבע שחור גרפיט או כחול-כהה. בכל הצבעים הקשת שמחזיקה את ה- Ear Cups בצבע נחושת שנותן ניגוד צבעים די יפה.

 

אוזניות Plantronics BackBeat GO 810

ה- Ear Pads עשויות מעור סינטטי שמרגיש איכותי ורך, כשמתחת יש ספוג זכרון, כלומר כזה שמתאים את עצמו בעדינות וברכות לראש שלנו תוך כדי השמת האוזניות על הראש והכפתורים מרגישים קליקיים ואיכותיים ובהחלט מרגישים כאלו שיחזיקו הרבה זמן.

בפעם הראשונה שתדליקו את האוזניות, הן נכנסות אוטומטית למצב Pairing, מחפשים בטלפון PLT BBG0800 וסיימנו את התהליך. רוצים לעשות Pairing גם למחשב הנייד? מזיזים את כפתור ה- Pairing עד שנורית החיווי מהבהבת לבן-אדום מהר ואפשר להצמיד מקור נוסף. כמובן שבמצב כזה הטלפון וגם המחשב מחוברים יחדיו לאוזניות וזה שימושי למשל אם אתם מאזינים למוזיקה דרך המחשב ויכולים במקביל לעשות גם שיחת טלפון.

האוזניות מרגישות מאוד נוח על הראש. ה- Ear Cups בנויות בצורה אובלית שמכסות את כל האוזן וספוג הזכרון לא מרגיש לוחץ מידי על הראש ועדיין מספק אחיזה טובה. ה- Headband עשוי מפלסטיק שלא נראה יותר מידי איכותי, אך עושה את העבודה. הוא נראה אגב מעט רגיש לשריטות, אז שימו לב. מתחתיו נמצא בד דחוס שנותן את ההפרדה בין ה- Headband לראש.

הפונקציונאליות של האוזניות בעבודה די שגרתית, לוקח כמה דקות של ניסוי וטעייה תוך כדי נסיעה בתחבורה ציבורית או באימון במכון כושר על מנת להתרגל למיקום הכפתורים, שכפי שנאמר מוקדם יותר, מרגישים קליקיים והחיווי על ביצוע הוראות כמו שינוי עוצמת שמע או דילוג ערוצים מתבצע במהירות.

 

אוזניות Plantronics BackBeat GO 810@keren_amira

 

חברת Plantronics ידועה כאחת הראשונות שהטמיעה את התכונה של עצירת השמע כשהאוזניות יורדות מהראש. משום מה כאן התכונה הזאת לא שולבה וזה די מוזר, במיוחד כשאוזניות אחרות באותה קטגורית מחיר כוללות תכונה זאת. ייתכן וזה נעשה על מנת לתת הבדל ברור יותר ביכולות לעומת ההיצע הבכיר יותר של Plantronics שכן כולל תכונה זו.

אם אין לכם יותר מידי זמן ואתם זקוקים להטענה מהירה, אז תדעו לכם שהאוזניות מצויידות בהטענה מהירה, כלומר 10 דקות בלבד של הטענה כשהסוללה ריקה, יעניקו כ- 3 שעות של האזנה. עבור הטענה מלאה של האוזניות תצטרכו לחבר אותן למשך שעתיים ואז תוכלו לקבל בתמורה כ- 22 שעות של האזנה עם ANC דולק או 28 שעות ללא ANC. תוכלו לדעת כי האוזניות הוטענו במלואן כשנורית החיווי להטענה תכבה.
עם הדלקת האוזניות, תקבלו בכל פעם חיווי מהיר למצב הסוללה, חביב.

 

אוזניות Plantronics BackBeat GO 810

 

כפתורי השליטה באוזניות די סטנדרטים ורובים מרוכזים ב- Ear Cup השמאלי. יש לנו מתג כפול לשליטה על עוצמת השמע כאשר לחיצה על שניהם ביחד מפעילה או מבטלת את ה- ANC, כפתור Play/Pause/מענה לשיחה/סייען קולי במרכז ה- Ear Cup ובצדדים כפתור דילוג שיר או חזרה אחורה.

ב- Ear Cup הימני נמצא את כפתור ההפעלה שמשמש גם ל- Pairing, כפתור ל- Mute/EQ ונורית חיווי. סטנדרטי בדיוק כמו שאמרתי בהתחלה.

 

אפליקציה

כראוי לכל אוזניות BT כיום, ה- BackBeat GO 810 מגיעות עם אפליקציה די עשירה, מעבר לעדכוני קושחה, נמצא כאן מספר אופציות כאשר הראויות ביותר להזכיר הן:

 

מציאת האוזניות Find MyHesdset
שכחתם איפה הנחתם את האוזניות בבית? האופציה תשמיע צפצוף דרך האוזניות ותוכלו לאתר אותן בזריזות.

 

אוזניות Plantronics BackBeat GO 810

 

 

 

אקולייזר EQ
משום מה יש כאן רק 2 מצבים – Bright ו- Balanced, כשההבדלים בינהם די קלים ואם ה- ANC דולק, אין באמת הבדל סוני ברור בינהם.

הייתי מצפה למספר רב של מצבי EQ לפי סוג המוזיקה, כולל EQ גרפי עם מספר נקודות התאמה כפי שראינו במספר רב של אוזניות אחרות.

לחיצה על כפתור ה- EQ ב- Ear Cup הימני מדלג בין המצבים הללו.

 

אוזניות Plantronics BackBeat GO 810

 

 

 

ביטול רעשים אקטיבי ANC
ניתן לכוון בין מצב High שמומלץ לשימוש במטוס, רכבת או איזורים הומי אדם, לבין מצב Low שמומלץ לסביבה משרדית או ביתית שקטה או מצב מכובה.

לחיצה על זוג כפתורי השמע יחדיו מכבה את ה- ANC או מעבירה אותם למצב האחרון אותו כיוונתם באפליקציה, כלומר אם בחרתם High, לחיצה על זוג כפתורי השמע יחדיו יכבו את ה- ANC או יעבירו ל- High, לא תהיה העברה למצב Low.

 

אוזניות Plantronics BackBeat GO 810

 

 

הבעיה עם מצב ה- ANC הוא שגם במצב High, ה- ANC לא היה אגרסיבי על מנת להוריד לגמרי רעשי סביבה כפי ש- Bose QC35 II או ה- Sony WH-1000XM3 עושים, עדיין הצלחתי לשמוע מכוניות עוברות או אנשים מדברים מסביב. ציפיתי לקצת יותר אגרסיביות ב- ANC כפי שהתרגלתי לקבל מהקליברים האחרים מבית Bose & Sony.

אם אנסה לתת דוגמה, במידה ואתם בסביבה משרדית רוב הזמן, אז את הלחיצות מהמקלדת או הקליקים של העכבר, לא תשמעו. ייתכן וזה יספק את רוב הצרכים של הרבה מהאנשים.

אם נרחיב מעט יותר על ה- ANC בהקשר של מוזיקה, הוא די מחסל את הבאסים. המוזיקה נשמעה הרבה יותר "מידית" כאשר הבאסים שוטחו כמעט לחלוטין, זוהי מגרעה די רצינית, אבל בטיסה למשל כשרואים סרט, הבעיה הזאת מתגמדת.

 

אוזניות Plantronics BackBeat GO 810

 

  

אוזניות Plantronics BackBeat GO 810

 

 

איכות שמע

איכות השמע המקסימלית מתקבלת כשה- ANC מבוטל. הדרייברים בגודל 40mm ופרופיל הסאונד שלהן דומה לאוזניות אחרות של Plantronics, כלומר הן לא מיועדות לראשי באסים, הסאונד "חמים", כלומר נוטה להגביר מעט את המידי ובהשוואה לאוזניות אחרות כמו ה- Audio-Technica ATH-SR50BT שאני בוחן במקביל או ה- Cowin E8, הגבוהים כאן מעט "צנועים" יותר.

איכות השמע בשיחות טלפון היא כמצופה מחברה שהתחילה ומתמקצעת בפתרונות שמע טלפוניים. אם תפעילו את אופצית ה- HD Audio באפליקציה, תוכלו להנות משיחה באיכות מעולה (כמובן שצריך גם ספק סלולרי תומך, פרטנר למשל תומכים בזה). האוזניות תומכות ב- Bluetooth 5.0 ולכן אחד היתרונות שלהם הוא טווח די גבוה, בקלות הצלחתי להשאיר למשל את הטלפון בקצה אחד של המכון וללכת לקצה השני שנמצא במרחק של 30 מטר ולהשאר שם – ללא קיטועים במוזיקה. עם כמה זוגות אוזניות אחרות שניסיתי לעשות את זה והן מבוססות Bluetooth 4.2, זה לא אפשרי.

 

אוזניות Plantronics BackBeat GO 810

 

 

בשורה התחתונה

חברת Plantronics מצליחה עם דגם ה- BackBeat GO 810 להציג אוזניות שממשיכות עם פרופיל הסאונד המוכר של החברה ולא שוכחות על הדרך שהאוזניות מיועדות מידי פעם גם לשיחת טלפון שצריכה להתבצע בצורה אמינה מבלי שהצד השני מתלונן שלא שומעים טוב כפי שקורה לנו לפעמים עם מותגים אחרים.

ה- ANC לא הצליח לעמוד בשורה אחת כמו הפתרונות של Bose & Sony, אבל לא לשכוח שהאחרונים מתומחרים בכמעט 4 ספרות, אז עבור המחיר שאתם תשלמו אם תקנו את ה- BackBeat GO 810, זוהי פשרה מתקבלת על הדעת.

המראה החיצוני של ה- BackBeat GO 810 קלאסי ולא צעקני והפונקציונאליות נוחה לשימוש יומיומי. חברת Plantronics נוהגת להציג מידי פעם עדכוני קושחה לאוזניות שלה ויש להניח כי הרבה דברים יכולים להשתפר בהמשך. העדכונים לא יהפכו אותם לאוזניות הכי טובות בעולם אם נהיו הגיוניים, אבל הם בהחלט יכולים לשפר את ה- ANC, להוסיף פונקציות שימושיות באפלקציה, מצבי EQ נוספים ועוד.

אם אתם בשוק אחרי אוזניות ANC ולא רוצים להוציא (ובצדק) 4 ספרות על אוזניות עם ANC, ה- ה- BackBeat GO 810 מהוות פתרון מעולה כל עוד יודעים מראש מה מקבלים.

ה- Plantronics BackBeat GO 810 מתומחרות במחיר של 650 ₪

לרכישה: Plantronics BackBeat GO 810 

לדיון בנושא: אוזניות Plantronics BackBeat GO 810

אוזניות Plantronics BackBeat GO 810

 

אוזניות Plantronics BackBeat GO 810


17:55
  /  
15.02.2019
  
מאת: זיו רוזנפלד