איך נשמע הזוהר הצפוני?

הזוהר הצפוני. תופעה ויזואלית מדהימה בפני עצמה. אבל איך היא נשמעת? שבב ה AI של המייט 20 הפך את האורורות ...
7:00
  /  
29.11.2018
  
מאת: אלי חבוש, וינה

באמצעות טכנולוגיית הבינה המלאכותית של המייט 20 פרו, יצרה וואווי יצירה מוסיקלית מהתמונה המרשימה בשמיים. כמעט. לצורך כך הביאה אותנו לוינה, לאולם ברהאמס המדהים, כדי להאזין ליצירה הסופית שלשבב ה AI במייט 20 פרו, היה חלק בה.

אז ככה נשמע הזוהר הצפוני:

אז איך היא עשתה את זה?

תופעת הזוהר הצפוני מחולקת למה שנקרא אורורות, כל אורורה נראית ומתנהגת בצורה שונה וגורמת אנשים הצופים בה לחוש תחושות שונות. היוצר המוסיקלי לקחת את התחושות האלה ויצר מוסיקה שמתאימה לכל אורורה. זה החלק האנושי ביצירה.

איך נשמע הזוהר הצפוני?

את היצירות הזינו לתוך המייט 20 ושייכו אותן לחלק הויזואלי כך שהמייט ידע בדיוק איזו יצירה מתאימה לאיזו אורורה ואז נתנו למייט 20 לצלם במשך לילה שלם את התופעה בשמיים ותוך כדי כך, זיהה המכשיר את סוגי האורורות ושילב את היצירות שלמד קודם לכן לתוך יצירה אחת ארוכה בהתאם למה שראה.

היוצר יכול היה להתערב בתהליך ולדחות שילובים שהמייט הכניס וכך למד המייט את הכוונונים העדינים וידע לא לחזור על אותה טעות שוב.

איך נשמע הזוהר הצפוני?

קיבלנו יצירה אחת ארוכה שאמנם מבטאת יותר מכל את יצירתו של הגורם האנושי אבל גם את ההבנה אם אפשר לקרוא לזה כך, של המכשיר את מה שהוא מזהה. ובדיוק כמו בשילוב הבינה המלאכותית במצבי הצילום כשהוא משנה את הפרמטרים בהתאם למה שהוא מצלם, אז גם כאן, שילבה הבינה המלאכותית את היצירה המתאימה בהתאם למה שהעדשה צפתה בה.

בסופו של דבר, מרשים ונעים לאוזן ככל שיהיה, מדובר בעוד דרך של וואווי להציג כיצד היא מסוגלת לזהות שינויים בוידאו ולחבר אליהם מידע מתאים בדיוק כמו שהיא עושה היום עם זיהוי הסצנות במצלמה ושינוי הפרמטרים בהתאם. 

היה יותר מרשים מבחינה טכנולוגית אם קונצרט ה AI היה מתבצע בלייב כשהמחשב היה מנגן את היצירות ממש תוך כדי צפייה בזוהר הצפוני וכך היינו מקבלים תצוגה מרשימה יותר של יכולות העיבוד בזמן אמת.

גילוי נאות: הכתב היה אורח חברת וואווי בוינה

 

 

 

 

לדיון בנושא: איך נשמע הזוהר הצפוני?


7:00
  /  
29.11.2018
  
מאת: אלי חבוש, וינה

1