מייזו 15: יותר מכשיר בפחות כסף

המייזו 15 פלוס הוא מכשיר שנותן תמורה מעולה למחיר שלו. בדקנו

14:00
  /  
05.08.2018
  
מאת: אלי חבוש

 כשהמייזו 16 ממש מעבר לפינה, הושק בישראל מכשיר המייזו 15 שנחשף לראשונה לפני כחודשיים לרגל 15 שנות מייזו. לקחנו את המייזו 15 לסיבוב בשכונה ומצאנו את ההוכחה שהגבול בין מכשירי ביניים למכשירי פרימיום הוא דק.

סיכום הביקורת בוידאו (לא לשכוח להירשם לערוץ לקבלת ביקורות וידאו נוספות לפני כולם):

העיצוב

למייזו 15 יוצאות קרניים בצבעי הקשת, הוא מתקפל לגודל של בול דואר והוא זוהר בחשיכה. נו לא באמת, המייזו 15 בנוי בעיצוב של כמעט כל מכשיר סלולרי אחר – מרובע ושחור. אנחנו מצידנו כבר הפסקנו למצוא את המהפיכות בעיצוב הסלולרים ומסתפקים בדברים הקטנים שעושים את החוויה נעימה יותר ובמייזו 15 יש כמה כאלה.

מייזו 15: ההוכחה שאפשר בפחות

ראשית כל, המסך הוא נטול שוליים, כמעט אז נכון שהמסך לא מגיע ממש עד לשוליים העליוניים והתחתונים ואין בו את המגרעת הזו שלמדנו לאהוב (יש כאלה שכעת צועקים – יששש!), אבל המסך כן מגיע לשוליים הצדדים שלו ומשווה למכשיר יחס גוף-מסך טובים למדי עבור מכשיר ביניים פלוס.

מייזו 15: ההוכחה שאפשר בפחות

יחס המסך שלו – 16:9 מביאים מכשיר שיחסית למכשירי 18:9 שכבר הספקנו לראות, שאינו צר ובעלי ידיים קטנות יתקשו מעט לחבוק אותו ביד אחת תוך כדי תפעול. אז נכון שזה היחס שהיינו מקבלים עד לא מזמן במכשירים שונים ואולי הפכנו למעט מפונקים מאז אבל את הנעשה אין להשיב.

מיקומי הכפתורים טובים למדי וישנה הפרדה בין לחצן ההפעלה מצד ימין ללחצני הווליום מצד שמאל. המייזו 15 דק למדי ומרגיש יציב ובטוח ביד שלנו.

מייזו 15: ההוכחה שאפשר בפחות

גב המכשיר עשוי מתכת מוברשת שנראית חביבה למדי ומשווה למכשיר מראה יוקרתי יותר אך היא נוטה להתלכלך בטביעות אצבעות באופן תדיר  מה שמשאיר מכשיר "מעונן" בגבו כל הזמן. שתי עדשות המצלמה המוצבות אנכית בגב בולטות מהגוף מה שמאלץ אותנו (גם אם לא מוצדק) להניח את המכשיר בזהירות על השולחן.

מייזו 15: ההוכחה שאפשר בפחות

בתחתית המכשיר תמצאו למרבה השמחה את שקע האוזניות. על השקע, בניגוד לחברותיה, לא ויתרה מייזו ומאפשרת לחובבי הסאונד להשתמש באוזניות חוטיות למרות הטרנד ההולך והנעלם הזה. אבל לא רק, במייזו 15 פלוס משולבים גם רמקולים סטראופונים.

מייזו 15: ההוכחה שאפשר בפחות

על ממשק ואבטחה

הממשק כאן הוא ממשק ה FlyMe של מייזו והוא מציג את כל האייקונים על גבי מסכי הבית כמו שאפל עושה עם האייפון שלה וללא מגירת יישומים. העיצוב נראה טוב למדי וישנה האפשרות להוריד עיצובים אחרים לממשק. 
בדומה ליצרניות הסיניות שאוהבות לשמור את השליטה אצלן, גם כאן תמצאו חנות אפליקציות ייעודית ואפליקציות שמיועדות לעולם האסייתי. אין ממש מה לעשות שימוש בחנות האפליקציות ותוכלו להזיז את האייקון הזה למקום מוחבא במכשיר.

בקדמת המכשיר, למטה, תמצאו את כפתור הבית ותוכלו להגדיר את הכפתור ככזה שישלוט בכל פעולות הממשק ולוותר על שורת הכפתורים הוירטואלים בתחתית המסך שלכם. השימוש בכפתור דומה לכפתור הוירטואלי של וואווי – טפיחה על הכפתור תעביר אותנו מסך אחורה ולחיצה ארוכה יותר תוביל אותנו למסך הבית. הלחיצה הארוכה יותר, אגב, דומה מאוד ללחיצה במכשירי ה S8 ומעלה של סמסונג ותתן פידבק רוטט.

מייזו 15: ההוכחה שאפשר בפחות

מעבר בין משימות לעומת זאת, מבוצע כאן טוב בהרבה ממכשירי הוואווי. על מנת לעבור בין משימות, תחליקו את האצבע ממסגרת המסך התחתונה כלפי מעלה, לא משנה מהיכן. תוכלו לשנות גם את עיצוב החלונות בין אופקי לאנכי.

הכפתור הזה הוא גם חיישן טביעות האצבע ויפתח את המכשיר כשתגעו בו והוא עובד די טוב כשהוא מהיר ומדוייק. פתיחה אבטחתית תבוצע גם על ידי זיהוי הפנים שלנו וגם זה עובד די טוב ומצליח לדייק ברוב הפעמים.

המסך

המסך בגודל של 5.95 אינצים וכפי שכבר אמרנו, הוא ללא שוליים בצדדיו. המסך מסוג SuperAmoled ביחס של 16:9 וברזולוציה של 1440X2560 עם יחס פיקסלים לאינץ העומד על 494.
המסך נראה באמת טוב והצבעים בו חיים עם תאורה חזקה ובהירה המתאימה לשעות שמש חזקות. לקח לי זמן להבין שאופציית תאורת המסך האוטומטית נמצאת ככפתור נפרד בחלון ההתראות ולא בסליידר עוצמת הבהירות. אבל זה נמצא שם ומומלץ להפעיל את האפשרות הזו.

מייזו 15: ההוכחה שאפשר בפחות

ביצועים

לא מדובר במפרט הטוב ביותר הקיים בשוק והוא אינו מתחרה עם מכשירי פרימיום של החברות האחרות. במייזו 15 תוכלו למצוא את מעבד האקסינוס 8895 והמעבד הגראפי Mali-G71. המייזו 15 פלוס מגיע עם 6GB זיכרון RAM ו- 128 גיגה בייט זיכרון אחסון.

המכשיר עובד ומצליח להריץ את כל האפליקציות בצורה טובה ומהירה. גם משחקים. כן נתקלתי בפעמים אחדות בהן המסך נתקע ולא זז עד שלבסוף התקבלה הודעה האומרת שהיישום קפא ומבקשת לסגור אותו. התקלה הזו נראית יותר כהטמעה לא טובה של האפליקציות למכשיר או בעיות נקודתיות והופיעה מידי פעם במהלך תקופת הבדיקה של כשבועיים.

מייזו 15: יותר מכשיר בפחות כסף

לצורך הבדיקה התקנתי את PUBG שדורש קצת מאמץ בגזרת הגרפיקה והעיבוד ובהגדרות המשחק הוא הגדיר בצורה אוטומטית שהמשחק יעלה במצב "מדיום" מבחינת גרפיקה ולא במצב הגבוה יותר. המכשיר הריץ את המשחק ללא בעיות מיותרות והוא זרם כמעט בצורה מושלמת, למעט שיהוקים קלים פה ושם שלדעתי נגרמו יותר מבעיות קליטה מאשר ביצועים.

 

מייזו 15: יותר מכשיר בפחות כסף

מייזו 15: יותר מכשיר בפחות כסף

מייזו 15: יותר מכשיר בפחות כסף

 

מצלמה

הגעתי לבדיקה הזו סקפטי בכל הקשור לאיכויות המצלמה. בדרך כלל במכשירים זולים ממכשירי הפרימיום שנמצאים בשוק, אחד המקומות בהם חוסכים היצרנים הוא עדשת המצלמה. נכון שראינו כבר עדשות מצלמה טובות יותר שנתנו תוצאות טובות יותר, אך במייזו 15 המצלמה נתנה תוצאות טובות למדי ביחס למחירו.

מייזו 15: ההוכחה שאפשר בפחות

מייזו 15: ההוכחה שאפשר בפחות

התמונות באור יום יצאו חדות וטובות ובאור חשוך יותר, יצאו מפתיעות למרות הקושי הרב שיש למצלמות סמארטפון לצלם בתאורה חשוכה. תמונות ה"בוקה" (פורטרייט) בהן הרקע מטושטש והאובייקט חד, יצאו פשוט מעולות עם הפרדה טובה ומדוייקת יחסית בין החלקים שצריכים להיות חדים לחלקים שבטשטוש.

מייזו 15: ההוכחה שאפשר בפחות

צילום במצב בוקה. גם קצוות השיער עברו טוב

מייזו 15: ההוכחה שאפשר בפחות

 

צילום אובייקט בתנועה בתאורה מלאכותית

תמונות הסלפי סבירות אך עדיין דורשות שיפור כשהן אפורות ולא חדות דיין והרקע יוצא לרוב שרוף.

שתי המצלמות בגב המכשיר מצלמות ברזולוציה של 12 מגה פיקסל האחת ו-20 מגה פיקסל השניה עם מפתח צמצם 2.8 ו-1.8 בהתאמה. המצלמה הקדמית תצלם ברזולוציה של 20 מגה פיקסל.

מייזו 15: ההוכחה שאפשר בפחות

המצלמה לא מהירה כמו המתחרות הגבוהות יותר ובלחיצה על כפתור הצילום אנחנו אמנם נשמע את קליק המצלמה מיד, אך התמונה תילקח מאית השנייה מאוחר יותר.

תוכלו למצוא 3 מצבי זום: X1, X2, X3 ובלחיצת כפתור ניתן לעבור בין שלושת המצב:

  

מייזו 15: ההוכחה שאפשר בפחות

מייזו 15: ההוכחה שאפשר בפחות

מייזו 15: ההוכחה שאפשר בפחות

צילומי הזום נעשים בתוכנה ולכן גם אם תיקחו צילום שנעשה ללא זום ותפעילו עליו תקריב מאוחר יותר, תגיעו בוודאי לאותן תוצאות או תוצאות דומות. בבדיקה שלנו זיהינו שהתוצאות כמעט אינן שונות עם יתרון מזערי מאוד בחדות לצילום בזום X3 דרך המכשיר.

מייזו 15: ההוכחה שאפשר בפחות

משמאל התמונה ללא זום אבל עם תקריב לאחר הצילום. מימין זום X3 ללא שינוי 

מייזו 15: ההוכחה שאפשר בפחות

עוד צילום תקריב X3

 

במייזו 15 פלוס ישנה סוללת 3000 מילי אמפר שהצליחה להחזיק יום שלם גם בעבודה מעט מאומצת

סיכום

מחיר: המייזו 15 פלוס עם 6GB זיכרון עבודה ו- 128GB זיכרון אחסון נמכר במחיר של 2,300 ש"ח.

המייזו 15 פלוס התגלה כמכשיר טוב שביחס למחירו הוא עושה עבודה טובה ונותן תמורה טובה יחסית. למרות שלפעמים היה חסר לנו דבר או שניים במכשיר ולמרות באגים פה ושם שציפינו שלא יהיו כלל במכשיר הכי חזק בסדרה, גילינו שאפשר לשלם הרבה פחות על מכשיר סלולרי ולקבל 80 אחוז מהצרכים היומיים שלנו – צילום, ביצועים, מסך טוב וחיי סוללה מה שהופך את המייזו 15 פלוס למכשיר משתלם ומומלץ. 

לדיון בנושא: מייזו 15: יותר מכשיר בפחות כסף


14:00
  /  
05.08.2018
  
מאת: אלי חבוש