סרט לסופשבוע – משימה בלתי אפשרית: התרסקות (Mission: Impossible – Fallout)

אחד מסרטי הפעולה המדהימים של העשור, גם אם העלילה מופרכת ולא אמינה. שעתיים וחצי של אקשן מגוון וכמעט בלתי פוסק. ...

17:00
  /  
26.07.2018
  
מאת: עידן שרון
עלילה מוצלחת היא תנאי הכרחי לכל סרט משובח. היא לא תנאי מספיק. לא חסרים סרטים עם עלילה מוצלחת שחורבו על ידי הבמאי שלהם, הצלם, השחקנים או גורמים אחרים בהפקה. אירוע קצת יותר נדיר הוא סרט עם עלילה מופרכת, מבולבלת ולא מקורית במיוחד, שמצליח להתעלות לרמה טובה מאוד בזכות אלמנטים אחרים. "משימה בלתי אפשרית: התרסקות" הוא דוגמא מצויינת. אחרי שעתיים וחצי של סצינות אקשן כמעט בלתי פוסקות, לאחר שהעיניים כבר יצאו מחוריהן שוב ושוב, הצופה הממוצע כבר הפנים שהוא לא בדיוק הבין מי נגד מי ולמה וכמה טוויסטים-על-טוויסטים אפשר לדחוס בדקה – אבל האקשן כל כך מרהיב, כל כך מגוון, כל כך אינטנסיבי – שבינינו? מה זה כבר משנה. אתם זוכרים את במדויק את העלילה של הסרטים הקודמים? גם אני לא.

סרט לסופשבוע - משימה בלתי אפשרית: התרסקות (Mission: Impossible – Fallout)

 

כמות ומגוון הלוקיישנים שבהן מתרחשות סצינות פעולה בסרט הזה היא מרשימה לכל הדעות. אני מכיר סרטים עם סצינות פעולה באוויר, ביבשה ובים. מכיר ברחוב, בכביש, בתוך בניין, מתחת לבניין, על בניין, בשמש, בגשם, בשלג. מכיר מרדפי אופנועים, מכוניות, הליקופטרים, משאיות וסירות מנוע. מכיר מרדפים רגליים, מטווחי ירי, דו-קרב אקדחים, קפיצת בניינים, צניחות חופשיות, קרבות אגרופים, הכל כבר ראינו. אבל מזמן כבר לא ראינו את הכל ביחד, ברצף בלתי נגמר שלכאורה מייתר את כל ה"מסביב". אבל רק לכאורה. "משימה בלתי אפשרית: התרסקות" הוא לא באמת סרט גדול. הוא סרט פעולה מדהים, אבל ההשפעה שלו תפוג מהר והוא לא יישאר בתודעה. מרוב טוויסטים, העלילה בלתי-זכירה. מרוב דמויות משנה שטחיות, חלקן דורשות רענון זכרון מהסרטים הקודמים בסדרה (דרישה שפוגעת בסרט, רוב הקהל לא זוכר), הצופה כבר מרים ידיים ורק מחכה לסצינת האקשן הבאה. למרבה המזל, היא תבוא בעוד דקה.

סרט לסופשבוע - משימה בלתי אפשרית: התרסקות (Mission: Impossible – Fallout)

 

וכמובן – טום קרוז (אית'ן האנט, כאילו שזה משנה). למעלה מ-20 שנה הוא סוחב את המותג הזה, או ליתר דיוק – הוא המותג. "משימה בלתי אפשרית" היא טום קרוז. רץ באמוק, קופץ וצולל, נופל וקם, צונח ומתרסק, נלחם ומנצח. הסדרה מתהדרת בכך שטום קרוז מבצע את רוב הפעלולים בעצמו, תוך כדי נטילת סיכונים אמיתיים. הוא כבר נפצע מספר פעמים תוך כדי צילומים, וגם בצילומי הסרט הזה הוא נחבט בשולי בניין וריסק את הרגל. זה היה מרשים בגיל 34, וזה מרשים בדיוק אותו דבר בגיל 56 – כי טום קרוז הוא ילד נצחי.

ואולי זה הסוד של הסרט, של הסדרה כולה. כי אנחנו תמיד יודעים מה נקבל: טום קרוז וחברים (ואויבים דה דה שמאטה), טוויסטים מפתיעים (וצפויים), אקשן מרהיב ומהודק, וסיום אופטימי עם קריצה לבאות. אסקפיזם קייצי פר-אקסלנס. עלילה מקושקשת? עזבו, הנה מסוק מתרסק אל תוך פרצוף שלכם. תנו חיוך, הכל לטובה. באמת.

משימה בלתי אפשרית: התרסקות (Mission: Impossible – Fallout)
ארה״ב 2018

בימוי: כריסטופר מקווארי
תסריט: כריסטופר מקווארי, ברוס גלר
מפיק: טום קרוז, ג'. ג'. אברמס ואחרים

שחקנים:
טום קרוז
הנרי קאביל
סיימון פג
ווינג ריימס
רבקה פרגוסון
אלק בולדווין
שון האריס
מישל מונהאן
אנג'לה בס
ונסה קירבי

אורך הסרט: 147 דקות
הסרט מופץ בישראל ע"י פורום פילם ועולה לאקרנים ב- 26.07.2018

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע – משימה בלתי אפשרית: התרסקות (Mission: Impossible – Fallout)


17:00
  /  
26.7.2018
  
מאת: עידן שרון

1