DreamScreen – תאורת אווירה היקפית לטלוויזיה שלכם

המוצר הזה מאפשר להוסיף לטלוויזיה תאורה אחורית המשנה את הצבעים שלה לפי התמונה במסך ובכך להעצים את חוויית הצפייה שלכם. בדקנו ...

10:40
  /  
22.07.2018
  
מאת: דורון נמרוד

הקדמה

חלקנו כבר מכירים את תכונת ה-Ambilight המגיעה בטלוויזיות של פיליפס ונותנת תאורה אחורית ססגונית המשנה את צבעיה באופן דינמי לפי התמונה המוקרנת במסך. אך גם מי שרכש טלוויזיה שהיא לא פיליפס, עדיין יכול להוסיף בעצמו את התכונה הזו, כאשר tomer953 כבר עשה זאת לפני 5 שנים. אך לא לכל אחד יש סבלנות להתעסקות עם כל הלוגיסטיקה הכרוכה בכך, ובשביל זה יש מוצר מוכן המאפשר להוסיף את התאורה ההיקפית ללא מאמץ מיוחד, מאפשר תכונות נוספות כמו תאורה על פי קול ולא תמונה, תאורת אווירה לבחירה גם כשהטלוויזיה כבוייה, והכל בשליטה מאפליקציה בסמארטפון שלכם.

DreamScreen - תאורת אווירה היקפית לטלוויזיה שלכם

זהו ה-DreamScreen, מוצר אשר החל דרכו כפרוייקט Kick Starter ומקבל את המידע הדרוש להדלקת ה-LED-ים בצבעים השונים ע"י העברת חיבורי ה-HDMI של מקור התוכן החיצוני שלכם דרכו. אנחנו קיבלנו את גירסת המוצר העדכנית התומכת באופן מלא ב-HDMI 2.0 + HDCP 2.2 + 4K HDR. המוצר מגיע במספר דגמים עבור מסכים בגדלים שונים, והדגם שאנחנו קיבלנו הוא ה-Extreme, המיועד למסכים בגודל 65 עד 80 אינץ'.

מה בקופסא

המוצר מגיע בקופסא מעוצבת וקומפקטית בגודל של 20 על 20 על 8 ס"מ.

DreamScreen

כשפותחים את הקופסא ניתן לראות את חוברת ההוראות ואת פסי ה-LED:

DreamScreen

באחורי המכסה העליון של הקופסא ניתן לראות דיאגרמה המזכירה לנו את סדר ההתקנה הנכון של פסי ה-LED ו-QR Code להתקנת האפליקציה בסמארטפון.

DreamScreen

מתחת לחוברת ההוראות ניתן לראות את מודול השליטה על ה-LED-ים:

DreamScreen

ואלו הם כל הרכיבים בקופסא:

  •  חוברת הוראות
  • כבל שרשורי עם 24 פסי LED-ים ותקע 4 פינים לחיבור אל המודול
  • מודול שליטה
  • כבל HDMI באורך של כ-40 ס"מ
  • כבל חשמל "8" אירופאי
  • ספק כוח

DreamScreen

מודול השליטה

מודול השליטה קטן מאוד, כפי שניתן לראות בתמונה ליד עט להמחשת הגודל:

DreamScreen

בחזית המכשיר נוכל למצוא 3 שקעי HDMI, כאשר האמצעי תומך גם ב-HDMI ARC (משמש להעברת אודיו אחורה מהטלוויזיה אל הרסיבר):

DreamScreen

בצד המכשיר נוכל למצוא שקע מיקרו USB, כפתורים לבחירת כניסת HDMI ובחירת מצב עבודה, ושקע 3.5 מ"מ, שניתן לחבר למיקרופון עבור תצוגת LED-ים המופעלת ע"י אודיו במקום תמונה (לא מסופק מיקרופון עם הערכה).

DreamScreen

בפאה העליונה של המכשיר נמצאת יציאת ה-HDMI ו-2 יציאות 4 פינים לפסי LED-ים (בערכה שקיבלנו נעשה שימוש רק באחת).

DreamScreen

בתחתית המכשיר נוכל למצוא את תיאורי החיבורים השונים שבמודול השליטה. בצד שמאל למעלה ניתן לראות את כניסת המתח, שלא מופיעה בצילומים הקודמים.

DreamScreen

פסי ה-LED-ים

פסי ה-LED-ים, 24 במספר בערכת ה-Extreme שקיבלנו, ארוזים בצורת ריבוע המקלה באופן מסויים את הוצאתם מהקופסא.

DreamScreen

הכבל השרשורי המחובר לפסי ה-LED-ים מגיע עם תקע נקבה 4 מגעים.

DreamScreen

כל פס LED-ים הינו באורך 16.5 ס"מ וברוחב של 8 מ"מ, וכולל 4 נורות LED, כאשר בשני צידיו מולחמים כבלים המובילים אל פס ה-LED הסמוך. ההלחמות ונורות ה-LED מוגנות ע"י ציפוי פלסטי שקוף. כפי שניתן לראות, הכבלים המחברים בין הפסים יוצאים באופן אנכי מפסי ה-LED כך שבקיפול הכבל השרשורי תתווצר צורה יפה של ריבוע המקלה על אריזת המוצר, אולם בהמשך נראה שמדובר בשגיאה תכנונית קשה כאשר פורסים את פסי ה-LED מאחורי הטלוויזיה.

DreamScreen

בתחתית נוכל למצוא דבק דו צדדי של 3M עם סרט הגנה מוכן להסרה.

DreamScreen

הרכבה

כך נראים 24 פסי ה-LED-ים, כשהם פרושים על הרצפה לקראת הרכבתם על אחורי הטלוויזיה.

DreamScreen

יש להקפיד על התחלה מהצד השמאלי התחתון של המסך.

DreamScreen

הדבקת 24 פסי ה-LED-ים הינה משימה טיפה סיזיפית, אך אפשרית. בשוליים הימניים והשמאליים של הטלוויזיה מדביקים 4 פסי LED-ים בכל צד, ובשוליים העליונים והתחתונים מדביקים 8 פסי LED בכל צד. כך זה נראה בסיום התהליך – שימו לב לחוטים המתעקלים המחברים בין פסי ה-LED.

DreamScreen

לאחר סיום ההדבקה מחברים את פסי ה-LED-ים, ספק המתח וכבלי ה-HDMI אל מודול השליטה. ניתן כמובן להשקיע קצת יותר ולחבר את זה בצורה יותר אלגנטית מאיך שאני חיברתי אותו.

DreamScreen

וכך נראה גב הטלוויזיה עם מודול השליטה.

DreamScreen

התקנת האפליקציה

תהליך ההפעלה וההגדרה הראשוני עשוי בצורה נוחה למדי. מחברים את מודול השליטה לחשמל, מתקינים את האפליקציה של DreamScreen בסמארטפון המחובר לרשת ה-Wi Fi אצלכם בבית, וכך זה נראה כשמפעילים את האפליקציה:

DreamScreen - תאורת אווירה היקפית לטלוויזיה שלכם

האפליקציה מזהה מיידית את מודול השליטה שחיברנו לחשמל ומתקשרת איתה ישירות:

DreamScreen - תאורת אווירה היקפית לטלוויזיה שלכם

בהמשך, מזינים את הסיסמה ל-Wi Fi והאפליקציה שולחת את המידע למודול השליטה, כדי שגם הוא יתחבר לאותה רשת. בסיום בתהליך, מופיעה ההודעה שהמודול התווסף בהצלחה:

DreamScreen - תאורת אווירה היקפית לטלוויזיה שלכם

בחלון הראשי, כאשר נבחר ב-Video, פסי ה-LED יידלקו לפי התמונה המופיעה במסך. ניתן לשלוט על עוצמת ההארה, וכן לבחור את כניסת ה-HDMI במקרה שחיברתם כמה כניסות.

DreamScreen - תאורת אווירה היקפית לטלוויזיה שלכם

 ניתן לבחור גם במצב Music המפעיל את ה-LED-ים לפי מוסיקה הנכנסת לחיבור המיועד לכך במודול השליטה (לא סופק כבל עם הערכה), וגם במצב Ambient המדליק באופן קבוע את פסי ה-LED במבחר מצבים קבועים הניתנים לבחירה.

DreamScreen - תאורת אווירה היקפית לטלוויזיה שלכם

ניתן גם לשלוט על עוצמות צבעי היסוד, רווייה של הצבע וכו.

DreamScreen - תאורת אווירה היקפית לטלוויזיה שלכם

וכמובן, תמיד אפשר לכבות את ה-DreamScreen.

DreamScreen - תאורת אווירה היקפית לטלוויזיה שלכם

הפעלה

בסרטונים הבאים ניתן לראות את ה-DreamScreen בפעולה. מומלץ להחשיך את הסלון שלכם על מנת ליצור אפקט מקסימלי של התאורה מסביב למסך.

כאן ניתן לראות הדגמה בעת ניגון תוכן של סדרות וסרטים.

וכאן ניתן לראות הדגמה בעת הפעלת משחקים.

יש לציין שהמוצר יעבוד רק כאשר תעבירו דרכו את התמונה. כלומר, אפליקציות שתפעילו בטלוויזיה החכמה שלכם, כמו נטפליקס, יוטיוב וסלקום TV, לא יעבדו איתו כי הטלוויזיה לא מזרימה אחורה את התמונה (ה-HDMI ARC מיועד רק להזרמת אודיו אל הרסיבר). לכן, אם אתם רוצים לצפות בסדרה בנטפליקס, עדיף שתעשו זאת בעזרת סטרימר חיצוני כמו השיאומי Mi Box או האנוידיה Shield.

אופס, הכל מתפרק…

למרבה הצער, שילוב של לחץ בכיוונים לא נכונים שמפעילים החוטים המכופפים המחברים בין פסי ה-LED-ים לבין דבק דו צדדי לא חזק במיוחד (וזה די הפתיע כי הדבק הדו צדדי שהגיע עם המוצר הוא של פירמה טובה וידועה, 3M) גרם לכך שלאחר יום-יומיים ההדבקה לא עמדה בעומס ופסי ה-LED נשרו מהמסך, אחד אחרי השני, כאשר רק בודדים נשארו עדיין דבוקים בחלקם אל אחורי המסך. אני מניח שזווית נכונה יותר של חיבור החוטים אל פסי ה-LED בשילוב עם דבק דו צדדי חזק יותר הייתה מונעת את הבעייה. כך זה נראה לאחר כשבוע, ואם להודות על האמת, זה נראה כמו אחרי מלחמה או רעידת אדמה…

DreamScreen

סיכום

מדובר במוצר מתקדם ואיכותי למדי בכל מה שקשור לאלקטרוניקה, פסי ה-LED, אפליקציה נוחה ויפה וחוברת הוראות צבעונית, ברורה ומעוצבת. חיבור כל הרכיבים והכבלים אל כניסת ה-HDMI בטלוויזיה ואל החשמל היה ברור ומובן, והכל עבד בצורה נוחה וקלה בלי שום בעיות. כאמור, המוצר לא יעבוד לכם באפליקציות הרצות בטלוויזיה עצמה, אלא רק מסטרימר חיצוני שהמוצא שלו עובר דרך מודול השליטה שלו.

מוצר זה נמכר ומתומחר כמוצר פרימיום המתחרה במוצרים מוכנים דומים כמו ה-Light Berry, אולם תכנון לקוי של זווית הלחמת הכבלים ושימוש בדבק לא מספיק חזק גרם לכך שהמוצר איכזב מבחינת עמידות ההרכבה אל אחורי הטלוויזיה. מניח שאפשר לסדר את זה ע"י שימוש בדבק דו צדדי חלופי, אולם מדובר בעבודה די סיזיפית של הכנת לא פחות מ-24 פסי הדבקה אם אתם בעלי מסך בגודל 65" ומעלה. אציין שלאותה חברה יש גם מוצר המגיע כפס LED-ים בודד וארוך – סביר מאוד להניח שהמוצר הזה יהיה עמיד יותר בהדבקה.

מחיר: $305-$250, תלוי בגודל הטלוויזיה אליה תרצו להוסיף את הערכה.

 

לדיון בנושא: DreamScreen – תאורת אווירה היקפית לטלוויזיה שלכם


10:40
  /  
22.07.2018
  
מאת: דורון נמרוד