סרט לסופשבוע – Mamma Mia! Here We Go Again

ההמשכון של "מאמה מיה" מעניק שעה וחצי של בידור קיצי וקליל לכל אלו שנמאס להם מהאקשן, האפקטים והפיצוצים. והוא עושה ...

16:00
  /  
20.07.2018
  
מאת: איתמר נימרוד

בשנת 1999, לפני 18 שנים, עלה על במת הווסט-אנד בלונדון מחזמר בשם "מאמה מיה". במרכז המחזמר עמדו השירים המוכרים של להקת הפופ השוודית "אבבא", עם עלילה שמחברת ומקשרת ביניהם. המחזמר, שהעבודה עליו החלה כבר באמצע שנות ה-80,  הפך להצלחה ענקית והוצג גם בברודווי ובמקומות רבים בעולם, כולל אצלנו בהיכל מנורה לפני 3 שנים. בעקבות הצלחת המחזמר אולפני קולנוע רבים רצו לרכוש את הזכויות לעיבוד הקולנועי. לאחר מסע ומתן ארוך עם כמה אולפנים, אולפני "יוניברסל" זכו בזכויות ובקיץ 2008 עלה למסכים עיבוד קולנועי עתיר כוכבים כמריל סטריפ, פירס ברוסנן וקולין פירת' לצד אמנדה סייפריד ודומיניק קופר שהיו אז בתחילת דרכם. למרות ביקורות קוטלות, הסרט הפך להצלחה אדירה כמו המחזמר שעליו הוא מבוסס עם הכנסות של 600.000.000 דולר.

סרט לסופשבוע: Mamma Mia! Here We Go Again

במשך שנים ניסו ביוניברסל לעשות סרט המשך ל"מאמה מיה", אבל הפרוייקט נתקע מסיבות שונות. תסריט, תקציב ולוחות זמנים של השחקנים. השנה, עשור אחרי שהסרט המקורי יצא למסכים, יוצא סוף-סוף סרט ההמשך "Mamma Mia! Here We Go Again". עלילת הסרט מתרחשת בשתי תקופות שונות. הראשונה היא בשנה הנוכחית ומתמקדת בהכנות לפתיחה החגיגית של המלון של דונה (מריל סטריפ) שהלכה לעולמה ושופץ בידי בתה סופי (אמנדה סייפריד) . השניה מתרחשת הרבה לפני עלילת המחזמר והסרט ומתמקדת בדונה הצעירה (שאותה מגלמת לילי ג'יימס).

סרט לסופשבוע: Mamma Mia! Here We Go Again

אני אהיה כנה אתכם. לא מדובר כאן ביצירת מופת, אבל זה גם החן שלו. מדובר בסרט שהמטרה שלו היא לבדר צופים, שרוצים לראות סרט קיץ אבל לא בא להם לראות את כל מה שמוקרן כרגע בבתי הקולנוע. ובגזרה הזו הוא עושה את העבודה שלו כמו שצריך. הוא מתאים לכולם. לילדים (מגיל 10 ומעלה) בני נוער ומבוגרים. יש הכל מהכל. עלילה די צפויה, קיטש בכמויות, נאמברים סוחפים של שירים וריקודים, צילומים נפלאים שעושים חשק לקנות כרטיס טיסה לכיוון אחד ליוון ובדיחות נחמדות שחלקן גם הצחיקו. וזה עוד לפני שדיברנו על השירים.

סרט לסופשבוע: Mamma Mia! Here We Go Again

קשה מאוד להישאר אדיש אל מול השירים של להקת "אבבא". שירים גאוניים בפשטותם, שהם בית-ספר למוזיקה ולכתיבת שירים. כולנו מכירים אותם והם יגרמו לנו להגביר את הווליום כשהם מושמעים ברדיו או מוקרנים בטלוויזיה ולשיר את המילים והניואנסים הקטנים ביחד איתם תוך כדי חיוך דבילי שמרוח לנו על הפנים. זה בדיוק מה שקרה באולם בהקרנה שבה נכחתי. אולם שלם מלא בקהל מגוון מכל הגילאים שר את כל מילות השירים עד לתו הכי קטן וחלקם גם צילמו את עצמם והעלו לרשתות החברתיות. העיבודים המוזיקליים המושקעים נאמנים למקור, אבל בהתאם לעלילת הסרט, הם קיבלו טאצ' ים תיכוני קליל שהולם אותם מאוד  השחקנים שרים בקולם המקורי ונותנים ביצועים יפהפיים ומפתיעים והמיקס מצוין ונותן כבוד לכל קול וכלי . בכלל, זה סרט שצריך לשמוע באולם עם מערכת סאונד כמו שצריך. או בבית, במידה ויש לכם את הציוד המתאים.

סרט לסופשבוע: Mamma Mia! Here We Go Again

לפני סיום. אם בא לכם לברוח לשעה וחצי מהחום הלוהט והחדשות המדכאות ולא בא לכם אקשן, אפקטים,קומדיה או סרט מדובב, ההמשכון של "מאמה מיה" הוא בדיוק בשבילכם. מומלץ לכבות את הטלפון, להתמסר וליהנות מהחוויה. 

סרט לסופשבוע: Mamma Mia! Here We Go Again

בקיצור – אפשר לראות.

סרט לסופשבוע: Mamma Mia! Here We Go Again

"Mamma Mia! Here We Go Again" – ארצות-הברית/בריטניה 2018. 108 דקות. תסריט ובימוי: אול פרקר. שחקנים: לילי ג'יימס, אמנדה סייפריד, מריל סטריפ, פירס ברוסנן, קולין פירת', סטלן סקארסגרד, כריסטין בראנסקי, ג'ולי וולטרס, שר, דומיניק קופר, אנדי גארסיה, ג'וש דילן, יו סקינר, אלכסה דיוויס, ג'סיקה קינן ווין. 

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע: Mamma Mia! Here We Go Again


16:00
  /  
20.07.2018
  
מאת: איתמר נימרוד

1