סרט לסופשבוע – תופסת (Tag)

"תופסת" הוא סרט עם רעיון עלילתי מקורי, שמצליח להפתיע ולקרוע את הצופים מצחוק.

17:00
  /  
05.07.2018
  
מאת: איתמר נימרוד

החופש הגדול התחיל רשמית השבוע, אבל סרטי הקיץ כבר מככבים בבתי הקולנוע. אל סרטי גיבורי העל ואקשן המפוצצים באפקטים הצטרפו השבוע גם סרטי הילדים המדובבים והקומדיות. אני אישית אוהב מאוד קומדיות. אין דבר יותר מהנה מלצחוק צחוק מתגלגל ומשחרר מול המסך, ביחד עם אולם מלא באנשים שצוחקים ביחד איתך. היום עולה על מסכי הקולנוע הקומדיה החדשה "תופסת". כדי לנסות למכור כמה שיותר כרטיסים, המפיצים שלו כתבו על הפוסטר שהיוצרים שעומדים מאחורי "תופסת" אחראים גם על "גבר גבר" ו"נראה אותך אסיר". שתי קומדיות נחמדות, שמסתבר שהקהל בארץ מאוד אהב. לפי דעתי, הכיתוב הזה קצת מגביל את הסרט וחבל. "תופסת" הוא סרט שעומד בזכות עצמו והתחזית שלי היא שהוא ויהפוך ללהיט גדול מאוד בארץ. תיכף אסביר לכם למה.

סרט לסופשבוע - תופסת (Tag)

 במרכזו של הסרט, שמבוסס על סיפור אמיתי, עומדים חמישה גברים. הוגאן (אד הלמס), בוב (ג'ון האם), צ'ילי (גיי'ק ג'ונסון), סייבל (חניבעל בורס) וג'רי (ג'רמי רנר). חברי ילדות ותיקים, שככל שהשנים עוברות הם מתרחקים ומתקשים להיפגש. הם החליטו על מסורת מקורית ומיוחדת, שתעזור להם להתגבר על המגבלות ולשמור על קשר. כל שנה, בכל חודש מאי, כולם עוזבים את עיסוקיהם ומשחקים את משחק הילדות המפורסם "תופסת". הזמן והמרחק עושים את שלהם, אבל המסורת נמשכת ועובדת. כאשר ג'רי, שמחזיק בתואר "ההוא שאף פעם לא נתפס" מתחתן, הארבעה מחליטים להתאחד ולנסות לנצל את החתונה שלו כדי להפתיע ולנסות לתפוס אותו. הם מצרפים לתכנית שלהם גם את אנה (איילה פישר), אשתו של הוגאן ואת רבקה (אנאבל וואליס), כתבת של הניו-יורק טיימס שבאה במקרה לראיין את בוב. איך זה ייגמר? תראו את הסרט ותדעו.

סרט לסופשבוע - תופסת (Tag)

בכנות גמורה. לפי הטריילר, חשבתי שהרעיון שעומד במרכזו של "תופסת" לא יצליח להחזיק סרט שלם.  לשמחתי, הופתעתי לטובה. הסרט מצליח להפתיע, לנצל את התבניתיות של העלילה ולקרוע מצחוק. מה שמצליח לגרום לסרט לעבוד הוא קודם כל הדינמיקה החברתית בין חמשת השחקנים, שהמשחק הטבעי שלהם מעביר לנו הצופים את התחושה שהם חברים טובים. כולם מצויינים ונותנים הופעות משעשעות על גבול המטורפות. אד הלמס, ג'רמי רנר וג'ון האם נהנים מכל רגע על המסך ואיילה פישר זורחת וגונבת מהם את ההצגה. הבימוי האנרגטי של ג'ף טומזיק לוקח את הדינמיקה המיוחדת שיש ביניהם ומערבב ומזקק אותה עם הצילום, העריכה והפסקול היצירתי כדי להעלות את הסרט כמה דרגות למעלה ולהפתיע אותנו. יש כמה סצינות בסרט שבהן האנרגיה טיפה יורדת, אבל הן נחוצות כדי שהצופים יסדירו את הנשימה שלהם כך שזה מבורך. הימור שלי. ממש כמו "לילה בטירוף" שיצא לפני כמה חודשים, "תופסת" יהפוך ללהיט גדול בארץ בגלל שהוא מתאים לכולם. בני הנוער שנמצאים בחופשת הקיץ, יבואו בשביל הטירוף והצחוקים. הקהל המבוגר יותר יגיע בגלל ה-vibe הנוסטלגי שלו. הוא קורץ בעיקר לילידי שנות ה-80 וה-90, אבל אין בן-אדם שלא ירצה לחזור לשעתיים לתקופה שבה הכל היה פשוט, תמים ולא טכנולוגי.

סרט לסופשבוע - תופסת (Tag)

 בקיצור – אפשר לראות.

סרט לסופשבוע - תופסת (Tag)

 "תופסת" – ארצות-הברית 2018. 100 דקות. בימוי: ג'ף טומזיק. תסריט: רוב מקיטיק, מארק סטליאן. שחקנים: אד הלמס, ג'ון האם, ג'רמי רנר, איילה פישר, ג'ייק ג'ונסון, אנאבל וואליס,  חניבעל בורס, לסלי ביב, ראשידה ג'ונס. 

 

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע – תופסת (Tag)


17:00
  /  
5.7.2018
  
מאת: איתמר נימרוד

1