סרט לסופשבוע: אהבתה מרתיחה את מי האמבט

סרט יפני מבריק לסוף השבוע - שלא ישאיר אף עין באולם יבשה

7:00
  /  
05.07.2018
  
מאת: עפר לאור

לא הייתי חובב של סרטים יפנים בעבר. הם התפצלו בין ז'אנר סרטי המלחמה לז'אנר מזון וזה פחות דיבר אלי.

סרט לסופשבוע: אהבתה מרתיחה את מי האמבט

"אהבתה מרתיחה את מי האמבט" לא שייך לשני הז'אנרים הללו. האמת שהסרט לא ממש שייך לז'אנר כלשהו, אולי לדרמה אבל הוא לא בדיוק דרמה – כמו כל סרט גדול הוא מצליח לחצוב לעצמו מן ז'אנר יחודי משל עצמו.

הסיפור הוא סיפורה של משפחה יפנית מפורקת – האם פוטבה מגדלת את ילדתה הטינאייג'רית לבדה, לאחר שבעלה נעלם ונטש את עסק בית המרחץ המסורתי של המשפחה.

סרט לסופשבוע: אהבתה מרתיחה את מי האמבט

 

הסיפור הוא סיפור של משפחה ואהבה, גם ובעיקר בהתמודדות עם קשיים בלתי צפויים. הסיפור הוא סיפור יפה של התגברות והתבגרות גם כאשר הטרגיות גוברת על המשפחה.

מה שיפה בסרט הוא הדרך שבו הדמויות מתמודדות עם הקשיים השונים והלא פשוטים. בתחילת הסרט אנחנו רואים כיצד האם מתגברת על העלמות בעלה והקשיים הכלכליים וזה רק קדימון למה שיעבור על המשפחה האומללה במהלך הסרט. קל היה לשקוע בדכאון ממשפחה קשת יום שכזו, אך המטרה של הסרט הוא להציג כיצד תפיסת העולם האופטימית של האם מצליחה בסופו של דבר לכבוש את לבבות כל הסובבים אותה ולהביא לתוצאות טובות בכל מחיר.

הסרט מטפטף לנו את ההיסטוריה המשפחתית כאשר רק בסופו של הסרט ניתן לקבל את כל התמונה ולהבין את הרקע להתנהלות האם ולפילוסופיית החיים הייחודית שלה. האופטימיות ושמחת החיים של האם בסרט מדבקת ומעוררת הערצה.

סרט לסופשבוע: אהבתה מרתיחה את מי האמבט

זהו סרט מיוחד שיקח לכם דקות ספורות להתמכר לו. הדרך המדהימה שבה האם מצליחה להדביק בחזרה משפחה שבורה – מדובר בסיפור אוניברסלי שיכול היה להתרחש בכל מקום. דווקא הרקע היפני האסטטי מפתיע ולא צפוי לסיפור מסוג זה והופך אותו לאפילו יותר מעניין ומיוחד. כל השחקנים בסרט פשוט מבריקים.

זהו לא סרט קל, מעט מאוד עיניים נשארו יבשות במהלך הסרט, אבל זה סרט מרגש שמשאיר אותך אופטימי ושמח חיים. זהו לא סרט ששוכחים בקלות ולא סתם הוא זכה בכל כך הרבה פרסים והיה נציגת יפן באוסקר 2018. 

"אהבתה מרתיחה את מי האמבט" (Her love boils bathwater). יפן 2017, 125 דקות. בימוי ותסריט: ריוטה נקאנו. שחקנים: ריה מיאזווה, האנה סוגיסאקי, איו איטו.

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע: אהבתה מרתיחה את מי האמבט


7:00
  /  
5.7.2018
  
מאת: עפר לאור

1