סרט לסופשבוע – משפחת סופר-על 2 (Incredibles 2)

למרות חוסר מיקוד ואורך מוגזם שמעיבים על הצפייה, "משפחת סופר-על 2" מהנה לצפייה עם הילדים ובלעדיהם. 

18:00
  /  
14.06.2018
  
מאת: איתמר נימרוד

ואתחיל בוידוי. אני מחכה ל"משפחת סופר-על 2" 14 שנים. "משפחת סופר-על" הראשון יצא ב-2004, בדיוק בנקודת התפר של העשור הראשון של שנות ה-2000. קצת אחרי שיצאו "אקס-מן" ו"ספיידרמן" ורגע לפני שיצא "האביר האפל" ואולפני "מארוול" השתלטו על שוק הקולנוע ושינו לחלוטין את הדרך שבה התייחסו לגיבורי על באולפני הקולנוע. הוא היה שילוב אולטימטיבי  של סרט אנימציה עם סרט קומיקס וגיבורי על. השילוב הזה הפך אותו לאחד מסרטי האנימציה האהובים עלי. ביום שאצטרך לעשות רשימת top 10 של סרטי "פיקסאר" שאהבתי  הוא יהיה במקום טוב באמצע, לצד "הקול בראש", "מוצאים את נמו", שני סרטי "צעצוע של סיפור" הראשונים, "מפלצות בע"מ" ו-"רטטוי" .עלילת הסרט החדש משיקה לאירועי הסרט הקודם. בסרט החדש המשפחה חוזרת להפוך את העולם לטוב יותר, כשבדרך ההורים בוב (קרייג טי.נלסון/אלון נוימן) והלן (הולי האנטר/דקלה הדר) מתמודדים לא רק עם פושעים חדשים, אלא גם עם בעיות זוגיות, עם הילדה המתבגרת והבן ההיפראקטיבי ועם התינוק שלהם ג'ק ג'ק, שמתחיל לגלות את הכוחות שלו.   

סרט לסופשבוע: משפחת סופר-על 2 (Incredibles 2)

 כששמעתי שפיקסאר ודיסני מפיקים סרט המשך ל"משפחת סופר-על", המשאלה שלי הייתה שהוא יהיה טוב לפחות כמו הראשון כי לפי המסורת הפיקסארית, סרטי ההמשך (להוציא את "צעצוע של סיפור") היו פחות טובים מהמקוריים. הפעם זה חצי חצי. גם את הסרט החדש כתב וביים בראד בירד, שכתב וביים את הסרט הקודם. הקו הויזואלי של האנימציה ממשיך גם הפעם והוא יפהפה. קטעי האקשן מרהיבים (לא ייאמן מה אפשר לעשות עם אנימציה). הקטעים שבהם התינוק ג'ק ג'ק מככב גונבים את ההצגה וקורעים את כל הצופים באולם מצחוק. גם הדיבוב נחמד והשחקנים נהנים ושומעים את זה ברמקולים באולם.

סרט לסופשבוע: משפחת סופר-על 2 (Incredibles 2)

אבל, לצערי ולפי המסורת הפיקסארית, יש ל"משפחת סופר על 2" בעיה שמעיבה עליו וטיפה הורסת את הצפיה. הסרט ארוך מאוד. 117 דקות. זה הסרט המצויר הכי ארוך שראיתי בשנים האחרונות. העלילה והסיפור שנכתבו לא מפותחים מספיק ולא מצלחים למלא את כל 117 הדקות שלו . התוצאה היא שכמו לא מעט סרטים בשנים האחרונות, הוא נע בין רגעים ממש כיפיים ומצחיקים לכאלו שהם נמתחים ומתישים. מה שאהבתי בסרט הראשון היה השילוב בין הז'אנרים. הסרט החדש השילוב הזה קצת מעיק על הצופים. נכון, הסרטים בז'אנר גיבורי העל ארוכים, אבל זה לא סרט גיבורי על אלא סרט אנימציה. למרות הבעיה הזו, אפשר ללכת לראות אותו ואפילו ליהנות ממנו עם הילדים או בלעדיהם. מומלץ להגיע מוקדם, כי לפני הסרט מוקרן סרטון קצר וחמוד בשם "באו". טיפ קטן לפני סיום. אני ממש לא ממליץ לקחת ילדים קטנים מאוד (גילאי 4-7) לסרט. גם בגלל האורך וגם בגלל שהוא יכול להפחיד אותם טיפה. 

סרט לסופשבוע: משפחת סופר-על 2 (Incredibles 2)

 בקיצור – אפשר לראות

סרט לסופשבוע: משפחת סופר-על 2 (Incredibles 2)

"משפחת סופר-על 2" – ארצות-הברית 2018. 117 דקות. תסריט ובימוי: בראד בירד. מדבבים: קרייג טי.נלסון, הולי האנטר, סמואל אל. ג'קסון, קת'רין קינר, בוב אודנקירק, סופיה בוש, איזבלה רוסליני, ג'ונתן בנקס.  הפקת דיבוב לעברית: אולפני דאבי-דאב.  תרגום, בימוי ועריכת דיאלוגים: שרון כהן, לני כהן. מדבבים: אלון נוימן, דקלה הדר, מאיה לבני, גבריאל כהן, שירלי לילו, דודו ניב, אסף פריינטא, מורן סופר, ספיר דרמון, אוהד שחר, אלחי לויט, ענב ניב, יורם יוספסברג. 

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע – משפחת סופר-על 2 (Incredibles 2)


18:00
  /  
14.6.2018
  
מאת: איתמר נימרוד

1