סרט לסוף שבוע: לאמץ אלמן (Adopte un veuf)

קומדיה צרפתית עשויה כמו שצריך

7:00
  /  
07.06.2018
  
מאת: עפר לאור

סרטים צרפתיים לרוב נחשבים יומרניים ומחוכמים יתר על המידה. בשנים האחרונות פורח הקולנוע הצרפתי בכלל והקומדיות בפרט עם קומדיות עדינות, מחוכמות אך כאלה שאינן מתיימרות להפציץ אותך עם הומור נמוך כמכונה יריה רצוצת קנה.

סרט לסוף שבוע: לאמץ אלמן (ADOPTE UN VEUF)

לאמץ אלמן הוא סיפור על הוברט, אלמן טרי וגלמוד שדי התייאש מהחיים ונמצא ברוטינה חזרתית בדירתו הענקית במרכז פריז, ממתין פשוט לסוף חייו. בקושי יש לו מכרים או עניין והוא חי את החיים שלו בהמתנה לאלצהיימר או מוות מוקדם. 

סדרה של טעויות גורמות לו לרחם על צעירה פרועה ולהציע לה להתגורר באחד מהחדרים הפנויים בביתו, וזאת בתמורה לסדר ונקיון. 

סרט לסוף שבוע: לאמץ אלמן (ADOPTE UN VEUF)

מנואלה, סטודנטית צעירה והרפתקנית, מצליחה לשכנע אותו שביתו הענק מבוזבז בעוד שיש בפריז מספר רב של אנשים שרק מחפשים דירה במחיר סביר. הוברט מתחיל להבין שחייו כאלמן יהיו דלים ומשעממים ומשתכנע לתת לעוד שני דיירים נוספים להתגורר בדירתו הגדולה.

סרט לסוף שבוע: לאמץ אלמן (ADOPTE UN VEUF)

השלושה, שלכל אחד שריטות פרטיות משלו, לא באמת יודעים לגור ביחד ומצליחים כל אחד בדרכו לבלבל ולשגע את שאר הדיירים, ובראשם את הוברט שמנסה ללא הצלחה להתמודד עם המצב החדש.

ההומור בסרט מעודן ובסיסי, כאמור – אין כאן הומור נמוך מצח, בדיחות מטופשות והדמויות סימפטיות ומעוררות אהדה. השילוב בין הדמויות הכל כך שונות מצליח לייצר לא מעט סיטואציות הזויות ומשעשעות כאחד. במאי הסרט, פרנסואה דזאניה, מצליח בעדינות רבה לנווט בין הדמויות השונות מבלי לעורר אנטגוניזם. ניתן היה לראות כיצד הקהל נסחף אחרי הדמויות ונשאר מרותק לאורך הסרט.

אבל, עם כל הכבוד לבימוי ולתסריט טובים, דווקא השחקנים כאן מצליחים לעשות את הסרט, כאשר כל השחקנים עושים כאן עבודה נפלאה, ובראשם בתפקיד מנואלה: ברנג'ר קרייף שממש מצליחה להבריק כסטודנטית שרוטה, מבולבלת ובו זמנית משעשעת ומקסימה.

לאמץ אלמן "Adopte un veuf" – צרפת 2016, 97 דקות. במאי: פרנסואה דזאניה. שחקנים: אנדרה דוסולייה, ברנג'ר קרייף, ארנו דוקרה, ז'וליה פייאטון

לדיון בנושא: סרט לסוף שבוע: לאמץ אלמן (Adopte un veuf)


7:00
  /  
7.6.2018
  
מאת: עפר לאור

1