Amazfit Stratos – שעון ספורט חכם

ביום יום השעון שירת אותי נאמנה: זורם, מגיב מהר, מעוצב לעילא. אנשים שראו אותו לא שמו לב בכלל שהוא שעון ...

18:00
  /  
01.06.2018
  
מאת: Deanna2688

הקדמה

הואמי הינה חברה סינית המייצרת מוצרי טכנולוגיה לבישים. יחד עם שיאומי, חברת הסמארטפונים המצליחה, הם יצרו את ה- Mi Band והמשכו המוצלח Mi Band2, שזכו להצלחה גדולה ברחבי העולם עם מכירה של מיליוני יחידות. ההצלחה הגדולה של השעון גרמה להואמי לייצר מותג משלה, Amazitfit, תחתיו מיוצרים מגוון של צמידי פעילות, שעוני פעילות ושעונים חכמים: ה-PACE, Stratos, שעון ה- Bip, צמידי פעילות Arc ו- Cor, צמידי לייף-סטייל לניטור שינה, התראות ופעילות ספורטיבית.

הואמי וסדרת AMAZFIT

הואמי היא היצרנית הגדולה בעולם במוצרים לבישים, עם שליטה במעל 17 אחוזים מנתח השוק העולמי, עם כ-50 מיליון יחידות אשר נמכרו בכל העולם, הכוללות ליין מוצרים אשר פונה לכל תחום ורמת פעילות. החל מפעילות יומיומית ועד טריאתלון .יחד עם שיתופי פעולה מרשימים מבית אינטל, הואמי היא היצרית הבלעדית למוצרים לבישים לשיאומי. והכי חשוב: תמחור תחרותי במיוחד לעומת מוצרים מיצרנים מקבילים כגון פיטיביט, וגארמין.

אז לפני שאנחנו צוללים לסקירה על השעון החדש והמדובר של Amazfit Stratos, כדי לציין מה ההבדל בין צמיד פיטנס, שעון חכם, והשעונים של Amazfit.

ההבדל בין צמיד פיטנס, שעון חכם והשעונים של Amazfit

צמידי כושר מגיעים בדרך כלל עם אפשרויות מוגבלות מאד, הצורה שלהם בדרך כלל דקיקה כמו צמיד ושטח המסך מוגבל. צמידי הכושר מודדים ספירת קלוריות, מרחקים ואילו המתקדמים יותר, כבר מודדים דופק ואיכות שינה. שעון חכם לעומתו מאפשר קשת רחבה יותר של התממשקות התראות ואפליקציות , בעוד הכושר הופך להיות מרכיב משני בפיצ'ר השעון ומתרכז בלספק למשתמש מידע על התראות מהטלפון החכם: התראות להודעות, אימיילים, שיחות טלפון, שליטה על בקרי מוזיקה, וכמובן, אפשרות הורדה של אפליקציות.

השעונים של Amazfit, ה-Pace וה-Stratos משלבים בין כל העולמות, הם מאפשרים מעקב אחרי תכונות רבות של כושר, כמו דופק, ספירת צעדים, איכות שינה, ניתוח ביצועי ספורט, ניתוחי התאוששות ומציעים מעקב GPS והתראות מאפליקציות.

הואמי וסדרת AMAZFIT

הואמי וסדרת AMAZFIT

 

אין פה Wear OS

מערכת ההפעלה של השעון Stratos אינה Wear Os וככזו אינה מאפשרת הורדת אפליקציות של אנדרויד או גישה לgoogle assisent, והוא אינו "מדבר" אל המשתמש, כפי שעושה מערכת Wear OS.
מערכת ההפעלה הינה פיתוח של הואמי עצמה, שמבוססת על אנדרויד 5.1.1 עם שינויים ספציפיים עבור חומרת השעונים של הואמי. המעבדים המבוססים על ארכיטקטורת MIPS נמצאים גם בדגמי ה- Pace וה- Stratos והם זהים לחלוטין מלבד החיישנים החיצוניים. ההבדל הבין המערכת הקודמת למערכת הנוכחית היא ממשק משתמש יציב יותר ונוח יותר עם יכולות קיסטום נוחות יותר, (הסתרת אפליקציות מיותרות) עבור המשתמש.

הואמי וסדרת AMAZFIT

 

תכונות מרכזיות

השעון מצופה בזכוכית קרמית עמידה לכתמים ולשריטות, מסוג Gorilla Glass 3.5D. השעון מאובזר בכפתורי פלדה לניווט קל ורצועת סיליקון עמידה שניתן להחליפה לרוחב של 22 מילימטר. יש גם עמידות למים עד לעומק של 50 מטר.
השעון גם מתפקד כנגן מדיה, ומאפשר לחבר אליו בחיבור בלוטות' את האוזניות האלחוטיות שלכם, כך תוכלו לנגן קבצי מוזיקה ישירות מהשעון ללא צורך בהתניידות עם הטלפון שלכם כמקור.

השעון גם מכיל גם סטופר, מזג אויר ל- 5 ימים הקרובים, טיימר, סטופר, שעון מעורר, ניתוח פעילות יומי, ועוד. חיי הסוללה של השעון מרשימים ביותר, עד 5 ימים ללא הטענה בשימוש רגיל, ואפילו יותר אם הינכם מכבים את דגימת הדופק המתמשכת. הטעינה שלו מהירה מאוד: שעה בודדת של הטענה, ויש לכם סוללה מלאה לחמישה ימים לפחות.

הואמי וסדרת AMAZFIT

אפשרויות ספורט

השעון מאפשר מעקב אחרי 12 פעילויות ספורט שונות: ריצה, הליכה, רכיבה, שחיה, מכשיר אליפטי, טיפוס הרים, ריצת שטח, טריאתלון, טניס, כדורגל וסקי. במידה ואתם רצים בחוץ, השעון מכיל צ'יפ GPS המאפשר מעקב על תנאי השטח והמסלול שעברתם בזמן ולאחר האימון: גובה מעל פני הים על פני המסלול שעברתם, מסלול הריצה על פני מפה, צעדים לדקה, גם בתצוגה מספרית, וגם בתצוגה גרפית, כל זאת גם על גבי השעון, וגם על האפליקציה שלו.

כל בחירה באפשרויות סוג הספורט, בהתאם לסוג האימון תאפשר ניתוח טוב יותר של המאמצים באימון .בסוף האימון יעלה ניתוח של האימון. במצב ריצה לדוגמה, יציג השעון מידע כללי על המאמץ של המתאמן: רמת Training Load, שימושי מאוד אם אתם מתאמנים בעצימות גבוהה ויעזור לכם לקבל המלצה לגבי אורך זמן ההתאוששות, כמובן ניתוח מפורט של האימון ושל תנאי השטח בו נערך האימון: זמנים, אורך צעד, מרחק GPS, גרף דופק. מד הדופק בשעון הוא חיישן אופטי PPG שמאפשר מעקב מדויק אחרי הדופק שלכם, ומסמן את רמות הדופק לפי קטגוריות (קל, שריפת שומן, קרדיו, וגבוה).
השעון מאפשר מעקב גם אחר פעולות כושר יומיומיות, כגון צעדים ועלייה במדרגות שהינה פעילות מחוץ למסגרת האימון. מספר צעדים, מעקב אחרי קלוריות, מצב דופק (או מדגמי או מתמשך) ואפילו מתריע אם העונד את השעון ישב באותו מקום זמן רב מדי, ומעודד לתזוזה.

איך אפשר לבדוק שעון ספורט ללא ספורט?

על מנת לבחון את השעון בצורה השוואתית, ענדתי את ה- Amazfit Stratus יחד עם שעון הספורט הותיק שלי, ה- Polar A360, כאשר ל- Polar גם התלוותה רצועת החזה. המטרה הייתה לבחון האם ה- Amazfit Stratus יכול בפעילות אירובית, להחליף את רצועת הדופק הקלאסית,
התוצאות לא אכזבו. במהלך האימון בדגימה זריזה לפי העין, השעונים נשארו צמדים והפריד ביניהם רוב הזמן המכריע רק פעימת דופק אחת, מקובל לגמרי בענייני סטיית מדידה. לעתים זה הגיע עד 3-4 פעימות, אבל גם זה לזמן קצר, והסתדר אחרי פחות מכמה שניות.

מה שהפתיע היה שלמרות שה- Amazfit Stratus מדד את הדופק ללא רצועת חזה, הערכים שנמדדו על ידיו, היו זהים לאלו של ה- Polar A360 שצוייד עם רצועת חזה!

אם נוסיף ליתרון למעלה את האפשרות לניגון מוזיקה ללא צורך להיסחב עם הטלפון הנייד, ה- Amazfit Stratus הופך לאופציה ראויה ואמינה לאימונים.

השעון הוא עם מסך שמוקף במסגרת פלדה עמידה מאוד (והוא חטף כבר כמה מכות!) אך התצוגה נוטה קצת להיות לא אחידה בביצועים שלה, אם מכבים את התאורה האחורית כדי לחסוך בטריה התצוגה הופכת לכמעט בלתי קריאה, ואילו במצב של אור תצוגה אוטומטי, נוטה מדי פעם לבחור במצב התאורה הכי פחות נוח למצב. לדוגמה בלילה כשניסיתי לבדוק מה השעה, התצוגה לא נדלקה עד שלא לחצתי על הכפתור, במקום להידלק בעת תנועה. במצב התראה, נדרשת לחיצה על הפתור, כדי להכנס למערכת ההתראות של השעון כדי לקרוא את ההודעה המלאה. רוב הזמן הסתפקתי בתצוגה המקדימה והיא הספיקה כדי לקבוע האם יש צורך שארים את הטלפון או אדחה את הקריאה למאוחר יותר.
תצוגת השעון:
Display::1.34-inch display 320 x 300 px
Memory::4 GB, 512 MB
Single Point Touch Screen

הואמי וסדרת AMAZFIT

הואמי וסדרת AMAZFIT

הואמי וסדרת AMAZFIT

 

תמיכה בעברית

פה באה לעזרתי הקבוצה הישראלית הגדולה והתומכת של שעוני הואמי בישראל. השעון אינו בא עם תמיכה מובנת לעברית, אך בעזרת מדריך קצר שפורסם על ידי יבואן הואמי בישראל, ניתן לקבל עברית בשעון. חשוב לציין כי העברית כרגע אינה מושלמת, התראות בעברית מתקבלות בשעון בצורה הפוכה, אך אם תכנסו לתצוגה מלאה של ההתראה בשעון, העברית תופיע בצורה תקינה. יש לציין כי התופעה מוכרת וקהילת הואמי בישראל שוקדת בימים אלו על פתרון שיגיע בשאיפה בשבועות הקרובים.

שיפורים לעומת הדור הקודם

ישנם מספר שיפורים בולטים לעומת דגם ה- Pace הקודם. העיצוב של השעון משדר יוקרתיות שלא נופלת בעיצוב משעונים יקרים יותר באותה קטגוריה. בעוד ב-PACE התצוגה הייתה מסוג TFT LCD, בשעון החדש התצוגה היא מסוג LCD, Reflective Low-power Color Display עם מצב חיסכון עבור התצוגה, מה שמאפשר חיי בטריה ארוכים יותר.
גם מגן מסך המובנה של השעון קיבל הגנה נוספת ומשופרת עם מגן מסך של 2.5D Glass Panel, המציעה לו הגנה משופרת משריטות וחבלות. השעון החדש חסין למים עד לעומק של 50 מטר בניגוד ל-PACE אשר היה עמיד רק נגד השפרצות, ואבק. בהחלט עמידות משופרת עבור ספורטאי טריאתלון, ומקלחות רנדומליות.
השעון מצויד בחיישני תנועה משופרים, Six Axis MEMS Accelerometer לעומת Triaxial Accelerometer של ה-Pace, זה מתרגם עם דגם ה- Stratus ל- 3 חיישני תאוצה ו- 3 חיישני גובה, כאשר בדגם הקודם היו רק 3 חיישנים בסך הכל עבור תאוצה וגובה. בסופו של דבר זה מביא לנו זיהוי נכון יותר של פעילות ספורטיבית ולכן המדדים שילקחו יהיו נאמנים יותר.

סיכום

שעון ספורט הוא כלי וככזה הוא אמור לשרת את המשתמש במהלך היום. ההתראות החכמות מאפשרות למשתמש להשאיר את הטלפון בתיק ולהישאר מרוכז בענייניו עם התראות קלות לעניינים חשובים. בעיניי השעון פונה יותר לאנשי ספורט ממגוון התחומים, שמבקשים גם להתנתק בזמן ריצות ארוכות מבלי להתפשר על ניטור ומדידות הריצה.
כספורטאית חובבת, מאוד התחברתי למידע שהשעון הציג לי, בזמן האימון ואחריו. גרף הדופק בזמן האימון איפשר לי להתאמן ללא האייפון שלי, עם השעון בלבד, ולהתרכז באמת באימון ללא הסחות דעת.
ביום יום השעון שירת אותי נאמנה: זורם, מגיב מהר, מעוצב לעילא. אנשים שראו אותו לא שמו לב בכלל שהוא שעון חכם, מה שבהחלט מעיד על העיצוב היוקרתי שלו, בייחוד עם בחירת ה-Face המתאים מסווה אותו כשעון יוקרתי לכל דבר.

קישורים שימושיים:
קבוצת הפייסבוק: https://www.facebook.com/Hebrew.Amazfit
מדריך לעברית
מחיר בארץ: 849 ש"ח.
קישור לרכישה מאתר היבואן.

לדיון בנושא: Amazfit Stratos – שעון ספורט חכם


18:00
  /  
1.6.2018
  
מאת: Deanna2688

1