סרט לסופשבוע – סולו : סיפור מלחמת הכוכבים (Solo: A Star Wars Story)

סולו" הוא סרט הרפתקאות קליל ועם טעם של פעם. הוא מתאים לכולם, גם למעריצים השרופים של "מלחמת הכוכבים"  וגם למי שלא ...

20:30
  /  
24.05.2018
  
מאת: איתמר נימרוד

"סולו : סיפור מלחמת הכוכבים" הוא הסרט השני בסדרת הסרטים שמתמקדים באירועים שקדמו לאלו שמוצגים בשלושת הטרילוגיות. תוך כדי הצילומים של "רוג אחד", החליטו באולפני דיסני לנצל את הסדרה הזאת כדי לעשות סרט לכל אחת מהדמויות הראשיות בסדרה, כשהדמות הראשונה שנבחרה הייתה של האן סולו.  כפי שניחשתם מהכותרת, הסרט מספר את סיפור חייו של האן סולו הצעיר (שאותו מגלם אלדן ארנרייך מ"יחי הקיסר"). בסרט החדש סולו עובד כמבריח וחי מהיד לפה, עד שהוא מקבל את הזדמנות חייו להוכיח את כשרון הטיסה שלו. הסרט גם נותן לצופים הצצה לאיך האן סולו השיג את החללית המיתולוגית שלו  ה"מילניום פאלקון" ולאיך נוצרה החברות והשותפות ארוכת השנים שלו עם צ'ובאקה.

סרט לסופשבוע - סולו : סיפור מלחמת הכוכבים (Solo: A Star Wars Story)

 דמותו של הטייס הצעיר העשוי ללא חת היא אחת הדמויות האהובות בסדרה וההצלחה האדירה של "רוג אחת" רק העלתה את הציפיות מהסרט. אבל ככל שהמעריצים החזיקו אצבעות, הפקת הסרט נקלעה לקשיים. פיל לורד וכריסטופר מילר, שהיו הבמאים המקוריים של הסרט, פוטרו באמצע הסרט בעקבות חילוקי דעות עם נשיאת "לוקאספילם" קת'לין קנדי ועם התסריטאים והוחלפו ברון האוורד. הקריירה העשירה של הבמאי הותיק, שכללה זוכי אוסקר כמו "אפולו 13" ו"נפלאות התבונה" לצד שוברי קופות קלילים כמו "ספלאש" ו"ווילו והנסיכה" (שאותו אגב, כתב והפיק ג'ורג' לוקאס) גרמה לאולפנים לסמוך עליו והצילומים יצאו לדרך. כאשר הטריילר הרשמי של הסרט שוחרר הגיעו גם  הדיווחים על בעיות בהפקה, אבל באולפני דיסני העדיפו להיות רשמיים ולא הגיבו. אחרי שנה של ציפיה, "סולו" הוקרן לראשונה בפסטיבל קאן לפני כחודש וזכה לתשואות רמות. אחרי שראיתי אותו אני יכול לומר לכם, ש"סולו" הוא סרט הרפתקאות קליל ועם טעם של פעם. הוא מתאים לכולם, גם למעריצים השרופים וגם למי שלא מכיר את הסדרה. 

סרט לסופשבוע - סולו : סיפור מלחמת הכוכבים (Solo: A Star Wars Story)

למעריצים השרופים, "סולו" נותן נק' מבט אחרת על דמות שהם מכירים. כך שהם יכולים להבין את הניואנסים הקטנים ואת הפעולות שהוא עשה לאורך הסדרה כולה. הסרט גם מלא במחוות קטנות לאותם המעריצים. לאלו שלא מכירים, הסיפור של "סולו", כמו ב"רוג אחת", חושף בפניהם את הסדרה לאט לאט ובעדינות. הדמויות בתסריט שכתבו האב והבן לורנס וג'ייק קסדן לא מפותחות מספיק והדיאלוגים פשטניים ומגוכחים, אבל הסיפור מעניין ומרתק ואין אף רגע משעמם על המסך, מה שמאוד קריטי בסרט שאורך כ-135 דקות. הבחירה של לוקאספילם ברון הווארד הוכיחה את עצמה ובגדול. הווארד לוקח את התסריט ומעלה אותו כמה רמות למעלה. האקשן, כרגיל בסרטי הסדרה, מסחרר עם סצינות קרב ומרדפים מרהיבי עיניים ואוזניים . האפקטים המיוחדים מוקפדים ומשיקים לסרטי הסדרה המקוריים. יש הומור והאווירה הרבה יותר קלילה משהייתה ב"רוג אחת". אלדן ארנרייך לפעמים מחקה קצת את הריסון פורד, אבל רוב הסרט הוא שופע כריזמה, אמיליה קלארק מתוקה וודי הארלסון סימפטי. אבל מי שגונב את ההצגה הוא דונלד גלובר בתפקיד לנדו קלריסיאן (שאותו גילם בילי די וויליאמס ב"האימפריה מכה שנית"). בזמן מסך של רבע שעה הוא מצליח לעשות דמות קלילה וכיפית שעושה חשק לעוד.

סרט לסופשבוע - סולו : סיפור מלחמת הכוכבים (Solo: A Star Wars Story)

 לפני סיום. גם למי שלא מכיר את סדרת סרטי "מלחמת הכוכבים", כדאי לפנוות שעתיים וללכת לראות את "סולו".  מה שכן, הייתי מוותר על לראות אותו בתלת-מימד. הוא לא תורם לסרט מבחינה אומנותית, לא היו שם סצינות שגרמו לי לעוף והתמונה הייתה רוב הזמן עכורה וחשוכה. הקרנה רגילה תספיק בהחלט.

סרט לסופשבוע - סולו : סיפור מלחמת הכוכבים (Solo: A Star Wars Story)

בקיצור – כדאי לראות

סרט לסופשבוע - סולו : סיפור מלחמת הכוכבים (Solo: A Star Wars Story)

"סולו: סיפור מלחמת הכוכבים" – ארצות-הברית 2018. 135 דקות. בימוי: רון הווארד. תסריט: לורנס קאסדן, ג'ייק קאסדן. שחקנים: אלדן ארנרייך, אמיליה קלארק, דונלד גלובר, וודי הארלסון, טנדי ניוטון, פיבי וולר ברידג', פול בטאני, ג'ון פאברו, לינדה האנט. 

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע – סולו : סיפור מלחמת הכוכבים (Solo: A Star Wars Story)


20:30
  /  
24.5.2018
  
מאת: איתמר נימרוד

1