JABRA Elite 65t – המתחרה הראוי ל AirPods של אפל

ה JABRA Elite 65t הן כנראה התחליף הטוב ביותר היום לאוזניות האלחוטיות של אפל. בדקנו

7:00
  /  
24.05.2018
  
מאת: אלי חבוש, מיכה רווה

עתיד האוזניות האלחוטיות באמת (נו שמישהו כבר ימציא שם טוב יותר), נראה ורוד מתמיד. שנת 2018 עלולה להיות שנת המפנה. זמן סוללה טוב, חיבוריות יציבה, נרתיק קומפקטי המשמש כמטען, שמע איכותי ושלל תכונות שימושיות נוספות הופכות את ה-Jabra Elite 65t לסט אוזניות ששם את קטגורית ה-true wirelss חזרה על המפה.

האוזניות

ג'אברה היא חברה ותיקה, עם מספר מוצרים גדול בשוק. האריזה שלהן, כמצופה ממוצר איכות היא מרשימה ופונקציונאלית. בערכה תמצאו שתי אוזניות, נרתיק טעינה שחור קטן, שלושה ear tips להתאמה מיטבית לאוזן וכבל טעינה מיקרו USB. בנוסף כמובן מצורף המדריך למשתמש.

 

JABRA

מריח כמו מוצר איכות

 JABRA

מה בקופסה?

 JABRA

מגוון ear tips להתאמה טובה למבנים שונים של האוזן

 JABRA

יש גם מדריך משתמש. בעברית!

 

עיצוב

האזניות נראות כמו שהייתם מצפים מגאדג'ט קטן ונוצץ שנוצר ב-2018, ונראות כאילו נשלפו מהעתיד. סט האזניות די גנרי,והבליטה של המיקרופון לאורכו מעניקה לו מראה מעט ייחודי ולמעשה תורמת לעיצוב העתידני של ה-65t.

הנרתיק השחור הקטן, נפתח מלמעלה כמו תיבה ולו שקע טעינת מיקרו USB בתחתית. הנרתיק מתהדר ב-LED חיצוני שמציין את מצב הטעינה של הנרתיק (שהוא בעצם מטען). LED נוסף בתוך הנרתיק מציין את מצב טעינת האזניות עצמן. דיי שימושי ופשוט. הנרתיק עצמו לא מרגיש איכותי במיוחד, והסגירה והפתיחה שלו, בניגוד לעיצוב הפרמיום של האזניות, לא מותיר רושם טוב.

האזניות, בטעינה מלאה מספקות כ-5 שעות של האזנה. ברמה של ה-AirPods של אפל וקצת יותר מאזניות מתחרות בקטגוריה. הנרתיק יספק לכם 2 מחזורי טעינה נוספים, מה שמאריך את הזמן בו תצטרכו לחפש שקע חשמל לכ-15 שעות, בהחלט הישג מרשים.

האזניות מתהדרות בתקן IP55 המגן עליהם בקלות מגשם ומאימונים (מפרכים) ומיוזעים, כך שלמרות שאין להן תכונות ייעודיות לאימונים (כמו מד דופק), הן עובדות מצוין תחת מאמץ.

 JABRA

הקופסה השחורה. לא משאירה רושם טוב.

 JABRA

נורית חיווי פנימית מסמנת את מצב טעינת האזניות

 JABRA

מראה עתידני, כמצופה

 

האזנה

למרות המראה הראשוני שלהן, ה-65t מתאימים לאוזן בצורה דיי טובה ונוחה. נעיצה באוזן וסיבוב קטן, כשבליטת המיקרופון לכיוון הפה "נועלת" את האזניות, וגם לאחר ריצה של שעה הן נותרו יציבות במקומן. המשקל הקטן והצורה מספקות חוויה מאד נוחה והאזניות כמעט שלא מכבידות. העובדה שאין כבל מחבר בינהן נשכח מיידית, שכן האיכות הטובה וחיבוריות יציבה (לא חווינו כל ניתוק, מה שאי אפשר להגיד על חלק גדול האוזניות המתחרות) מספקות חוויה נעימה ואיכותית.

החיבוריות כאן מצדיקה התייחסות נוספת. מחלה ידועה של אוזניות מסוג ה-TRUE wirless היא ניתוקים וחיבוריות לקויה. ה-E65 מספקות איכות גבוהה מאד, ולמעשה, ממקמים אותו, לפחות מנקודת המבט של תכונה זו, בקצה העליון של השוק.

איכות השמע, כמצופה מחברה ותיקה ואיכותית כג'אברה, דיי מרשימה, במיוחד במהלך ריצה לאורך כביש סואן, האודיו "עמוק" ונעים ואינו נופל מאוזניות חוטיות איכותיות שעולות כמחצית. ניתן לכוון את האקולייזר ועוד מספר פרמטרים דרך האפליקציה הייעודית. הצליל המופק מהאוזניות נעים ומדוייק, גם כשהן צריכות להתאמץ בסביבה בעייתית ולא סתם זכו לביקורות ושבחים בביקורות רבות שנערכו עליהן.

נוחות שימוש

לאזניות 65t שלושה כפתורים פיזיים לגישה מהירה. שניים על האוזנייה השמאלית, לשליטה בעוצמת השמע ואילו על האוזנייה השמאלית תמצאו כפתור יחיד לעצירה וניגון מוזיקה, או לענות ולנתק שיחות. שימוש נוסף שלו הוא להרשות לרעשים מהעולם החיצוני להיכנס פנימה על ידי לחיצה כפולה (ג'אברה קוראת לזה טכנולוגיית HearThrough). השליטה על ה-HearThrough נעשית דרך האפליקציה הייעודית של ג'אברה שם גם תוכלו להחליט כמה מרעשי הסביבה אתם מאפשרים לחדור פנימה ובאופן מפתיע החוויה עוברת דיי טוב, אם כי מפריעה למוזיקה כפי שניתן לצפות. שימושי אם אתם במקרה בתחבורה ציבורית למשל, ומצפים לשמוע את הוראות הקריין.

האפליקציה, בנוסף לשליטה על אקולייזר, מאפשרת שליטה על תכונות נוספות, כמו האם המוזיקה תיעצר כשתוציאו את האזניה מהאוזן (תכונה זהה ל-AirPods) ואכן ה-65t מבצעות זאת ביעילות ואמינות.

הצימוד של האזניות הוא פשוט ומהיר, בעיקר תודות להדרכה קולית הבוקעת מה-65t ומציינת את הצעדים לביצוע.

  

JABRA

אפליקציית המובייל. מספקת מקום להתאמה אישית של פונקציונליות ושמע. יש גם עדכוני תוכנה!

 

סיכום

את האוזניות נתנו לבדיקה גם למיכה רווה, מי שמוגדר כאפל "פאן בוי" שיודה בפה מלא כי הוא אוהב את המוצרים של החברה מפאלו אלטו, ובלי לפתוח כאן בוויכוח תאולוגי בלתי נגמר, הרי שרוב המכשירים בשימושו נושאים לוגו של תפוח. ברור שישנם דברים טובים ופחות טובים בקווי המוצרים שבאים והולכים לאורך השנים, אבל ראוי לציין שאוזניות ה-True wireless של אפל, ה-AirPods, הוא לא רק דוגמה טובה למוצר ששולט בקטגוריה שלו, למעשה, הוא יוצא דופן כמעט בכל ההיסטוריה של אפל(!) בכך שהוא המוצר היחיד שלה שממוצב מתחת למחיר המתחרים, ולא הרבה מעליו. אז כן, ה-AirPods התקבלו בברכה בשוק הצרכני, וכמו שעשתה כבר מספר פעמים בעבר, אפל סללה את הדרך לשוק החדש של קטגוריית ה-True Wireless.

למרות מספר רב של נסיונות לתחרות, פלח השוק לא ממש התרומם מעבר לזה, ונותר יותר כנישה שיצרניות אוזניות (ומספר לא קטן פרויקטים של קיקסטארטר) ניסו לכבוש בהצלחה מועטה. בעיות כמו זמן סוללה נמוך, חיבוריות בעייתית ושאר בעיות היו מנת חלקם של רוב המוצרים בקטגוריה זו.

ולמה כל זה חשוב? כי בעוד שהאיירפודס של אפל מהוות היום כמעט את הסמן הימני בכל הנוגע לאיך צריכות היצרניות לעשות אוזניות אלחוטיות, הרי שה-65t מהוות תחרות מושלמת לאוזניות של אפל ותחליף ראוי למי שמחפש משהו אחר, טוב או אף טוב יותר. ה E65 מציגות זמן סוללה מרשים, איכות שמע גבוהה, שימושיות ייחודית, מה שממקם אותן במקום גבוה מאד כאופציה "אלחוטית באמת". הגנה מספקת ממים ואבק, ונרתיק קטן וקומפקטי יגרמו לכם לתהות אחרי מס' ימי שמוש למה לכל הרוחות אנשים בכלל משתמשים באזניות חוטיות…

ג'אברה סיפקה כאן סט איכותי ויציב, עם שימושיות גבוהה וכמעט ללא פשרות. אודיופילים רציניים אולי ימצאו איכות טובה יותר באוזניות ממותג יוקרתי אחר ובמחיר שונה אך השמע המופק כאן הוא מעולה ובהחלט מספיק למשימות להן הוא נועד וביחס תמורה-תועלת, גם מנצח. מומלץ!

יבואן: ביקונקט
מחיר: 690 ש"ח

לדיון בנושא: JABRA E65 – המתחרה הראוי ל AirPods של אפל


7:00
  /  
24.5.2018
  
מאת: אלי חבוש, מיכה רווה

1