גוגל ממתגת מחדש את שירותי המוסיקה שלה

גוגל "הולכת על הראש" של אפל מיוזיק וספוטיפי עם איחוד ומיתוג מחדש של שירותי המוסיקה Google Music ו"YouTube Red" לשירות ...

8:10
  /  
19.05.2018
  
מאת: דניאל מטלון

ההדלפה הראשונה

הידיעה שגוגל מתכננת שינויים במבנה השיווק של יוטיוב ויוטיוב ה"אדום" ( YouTube Red) יצאה מפרזנטצייה של כשעה אותה הגיש בנאום אישי ליאור כהן המנהל הראשי של המוסיקה בגוגל ויוטיוב ( Global Head Music /Youtube ) באירוע ב- SXSW במרץ השנה. בנאום שהיה מלווה בקטעי מוסיקה וקליפים, סקר ליאור את דרכו והדגיש את החשיבות של ערוץ היוטיוב של גוגל והקשר הישיר לאמנים השונים ולמערכת התומכת בהם להפצת האומנות שלהם.

בידיעה שפורסמה השבוע בכמה אתרים טכנולוגיים, נמסר שהשירות החדש שיקרא YouTube Music Premium, יושק ביום שלישי ה- 22.5.2018 במחיר של 9.99 דולר, בתחילה בארה"ב, אוסטרליה, ניו-זילנד, מקסיקו, ודרום קוריאה. בהמשך השירות יתרחב לעוד 14 מדינות. השירות החדש ידמה למודל של ספוטיפי, ויכלול מסלול הכולל פרסומות בחינם, וכאמור את המסלול ללא פרסומות בעלות חודשית. הכח של האקוסיסטמה של גוגל ויוטיוב הוא מאגר האינפורמציה העצום שיש לגוגל על משתמשיה, דבר שיאפשר למתכנתים של השירות החדש לתפור למאזינים ולצופים בשירות, רשימות השמעה (PLAYLIST) הנעזרות בגוגל אסיסטאנט ומבוססות על השעה, המיקום, וסגנון האזנה של המשתמש באפליקציה.

הנה לינק לנאום הארוך והמקיף של ליאור כהן:

מה עוד בתוכנית?

וכמו במקרים אחרים עם שירותי גוגל, כדוגמת פיקאסה המצויינת, ושירות מצויין להודעות SMS לנייד שעבד בארץ שנעלמו מהמחשב שלנו, כך גם כנראה YOUTUBE RED – שירות צפייה בתשלום לסרטונים ללא פרסומות, גם זה הולך להעלם ולהיטמע לתוך השירות החדש שיקרא בקרוב YouTube Premium, וזאת במחיר של 11.99 דולר. ועד שנראה הודעה רשמית ממשרדי גוגל בנושא, נצטרך להסתפק בציטוטים השונים מאתרי הטכנולוגייה.

בטבלה הבאה נוכל לראות את המבנה הבסיסי של השירותים החדשים:

גוגל ממתגת מחדש את שירותי המוסיקה שלה

שירותי גוגל החדשים (צילום מסך מתוך RECODE)

לדיון בנושא: גוגל ממתגת מחדש את שירותי המוסיקה שלה


8:10
  /  
19.05.2018
  
מאת: דניאל מטלון