אוזניות Bose SoundSport Free: גדולות באיכות, גדולות באוזן

האוזניות האלחוטיות של Bose מספקות שמע מעולה אך מתפשרות על נוחות השימוש. בדקנו

7:00
  /  
10.05.2018
  
מאת: אלי חבוש, מיכה רווה

במבט ראשון, האוזניות החדשות של Bose מעלות בי מספר שאלות. הסט הזה הוא יריית הכניסה של BOSE לתחום המתעורר של ה-true wireless, תחום שאפל "התניעה" לפני כשנה עם הכרזת ה-AirPods המוצלחים שלה. חברות האזניות (כמו גם פרויקטים בפלטפורמות מימון המונים) מנסים כולם לפצח את הנוסחה בהצלחה משתנה. Bose, חברה עם נסיון עשיר וקו מוצרים עמוק המתאפיין בעיקר באיכות שמע מעולה, מנסה כאן את מזלה ומסירה את הכבלים לגמרי בסט המיועד לספורט ובשורה התחתונה עושה עבודה מעולה אך לא מושלמת.

עיצוב ובנייה

כמעט כל חובב אודיו איכותי יעיד ש-Bose הוא מותג ידוע ואהוב. ה-SoundSport Free נראים עוד לפני שאוחזים אותם ביד, מעט גדולים ומוזרים. הקופסה כוללת את האביזרים הסטנדרטיים המצופים ממוצר שמע איכותי: אזניות עם מספר ear tips להתאמה מירבית למבנה האוזן, נרתיק טעינה שחור, זוג אזניות וכבל טעינה.

 ביקורות אוזניות Bose SoundSport Free

אין שום דרך אחרת להגיד את זה. האזניות האלה גדולות. זהו הדבר הראשון שתשימו לב אליו כשתפתחו את הקופסה, הדבר הראשון שיעלה בראשכם כשתאחזו באזניות, והדבר הראשון שתחשבו כאשר תדחפו אותם לאוזן. הן גדולות. אולי האוזניות הכי גדולות שראינו בפלח שוק ה-true wireless. העובדה שהן בולטות מהאוזן, היא בעיניי אחת הבעיות הגדולות של מוצר הזה, גם אם איכות השמע מתבררת כמעולה. האזוניות נתפסות או ננעלות באוזן, בעיקר תודות לסנפירים ש-Bose מספקת, אבל הן משאירות הרגשה לא נוחה שהן עומדות ליפול בכל רגע נתון ותנועה או מגע מקרי יכולים להעיף אותן החוצה.

אבל מדובר רק בתחושה, בעיקר בשל העובדה שגוף האוזנייה בולט החוצה מהאוזן, אך בפועל הן נתפסות היטב באוזן ולא נפלו לנו במהלך אימוני הכושר כשהסנפירים יוודאו שיישארו שם ולא יפלו.

נרתיק הטעינה, גם הוא גדול מאד, אך דיי פונקציונלי. האוזניות מתחברות בקלות למקומן במנגנון מגנטי, ותוכלו לראות בקלות את מצב הטעינה של כל אוזניה בנפרד וכן של הנרתיק עצמו. שימושי. הנרתיק קשיח ועמיד למדי ולא ייפתח בתיק שלנו באופן ספונטני ולא רצוי.

ביקורות אוזניות Bose SoundSport Free

האוזניות גם חסינות למים וזיעה בתקן IPX4 מה שאומר שאמורות לעבוד היטב בגשם או בריצה מיועזת, אך לא לשחייה למשל. 

האזנה

איכות השמע היא מעולה, ואינה נופלת ממוצרים אהובים ומקובלים של Bose. ה-SoundSport מספק הפרדה טובה בין הבאסים, הצלילים הבינוניים והגבוהים והחוויה כולה מספקת מאד, שלא לאמר בין הטובות ששמענו באוזניות מהסוג הזה. בסביבות רועשות, החוויה קצת פחות טובה שכן לא מעט שמע חודר לתוך האוזניות, מה שהופך מוסיקה והאזנה לפודקאסטים פחות אידיאלית. לא ברור אם זו בחירה מודעת של היצרן, שכן הדבר מקובל לעיתים באוזניות ספורט. בכל מקרה, Bose יכלו להתאמץ יותר ולתת למשתמש בחירה בין בידוד לזליגה של קול מבחוץ (כפי שהיטבו למשל לעשות ג'אברה במוצר ה-Elite e65t שלהם, וכן גם סוני).

ביקורות אוזניות Bose SoundSport Free

החיסרון הזה הופך את סט האוזניות ללא אידאלי להאזנה בסביבה רועשת, או לחילופין, מתאימים לאימונים קצרים בלבד במקום שקט. אך ברגע שאתם נמצאים בסביבה מתאימה, חווית ההאזנה פשוט מעולה.

אחד מהתסמינים של אוזניות האלחוט השונות הוא ניתוקים מידי פעם של אוזנייה אחת, בעיקר השמאלית שמשמשת כ SLAVE בין שתי האוזניות. גם כאן לא פסח התסמין על אוזניות ה BOSE ומידי פעם חווינו ניתוק קטן של האוזניה השמאלית. למרות זאת, חשוב לציין שהתופעה לא היתה מורגשת מאוד והתדירות היתה נמוכה מאוזניות אחרות שבדקנו.

נוחות שימוש

היצרן לא מקבל פה נקודות. כפי שציינו, האוזניות גדולות, יושבות לא נעולות באוזן, בולטות החוצה ולא אוטמות את אוזן לשמע מבחוץ. להוסיף חטא על פשע, Bose עשתה כאן בחירה תמוהה מאד בעניין הכפתורים על האוזנייה. הכפתורים  פשוט קשים ללחיצה. אין שום דרך נוחה לשלוט על הווליום בלי לאחוז את האוזניה בחוזקה וללחוץ – פעולה לא פשוטה בזמן אימון. הנרתיק הגדול, הופך את הנשיאה והאחסון של הסט לפחות נוח גם כן. זמן הסוללה עומד על כ-5 שעות, אבל אני בספק אם תרצו להשאיר את ה-SoundSport באוזן במשך כ"כ הרבה זמן. נרתיק הטעינה יספק לכם עוד כ-10 שעות ובסך הכל תקבלו האזנה רציפה ללא טעינת המנשא והאוזניות של 15 שעות.

ביקורות אוזניות Bose SoundSport Free

זה חייזר? לא, רק אוזנייות בולטות

 

ביקורות אוזניות Bose SoundSport Free

קצת פרופורציות. פי 2 מהמתחרות

 

סיכום

איכות השמע באוזניות פשוט מעולה אך למרות איכות שמע מצויינת, זמן סוללה טוב "והורים" טובים האוזניות גדולות, בולטות, חסרות שליטה על מיזוג שמע מבחוץ ולא נוחות לשליטה. במיוחד בזמן ריצה.

בתג המחיר שהן מגיעות, הן מתאימות למי שמחשיב איכות אודיו מעל הכל, כי הן באמת מספקות את הסחורה בכל הקשור לסאונד טוב אך הן באות עם פשרה מסויימת נוחות בשימוש.

מחיר: 950 ש"ח
יבואן: ניופאן

לדיון בנושא: אוזניות Bose SoundSport Free: גדולות באיכות, גדולות באוזן


7:00
  /  
10.5.2018
  
מאת: אלי חבוש, מיכה רווה

1