HUAWEI P20 Pro – הסמארטפון שגם אתם תרצו

וואווי הגיעה לשנת 2018 בגדול, עם ה P20 PRO שיגרום ליצרניות האחרות להזיע. בדקנו והשווינו לגלקסי S9. מי מצלם טוב ...

1:00
  /  
24.04.2018
  
מאת: אלי חבוש
הביקורת המלאה

(בעמוד הבא במאמר תוכלו למצוא השוואות צילום בין ה P20 PRO לגלקסי S9 פלוס)

המכשיר החדש של וואווי, ה P20, ובמיוחד ה P20 פרו, רק מוכיח לנו שלענקית הסינית יש עוד הרבה מה להציע ושלחברות הגדולות,  יש ממה לחשוש.

ה P20 פרו שהושק בפריס לפני שבועיים הוא קודם כל מפלצת על הנייר. עם זיכרון פנימי של 6GB, זיכרון אחסון של 128GB והמעבד החכם ה KIRIN 970 שמגיע עם יכולות ה AI שראינו כבר במייט 10 פרו הקודם, הוא מביא איתו עוצמה שלא בטוח שתצטרכו את כולה, אבל היא שם עבורכם.

מעבד הבינה המלאכותית ב P20 יעזור לו לנהל את הסוללה בצורה חכמה יותר וגם לצלם טוב יותר על ידי זיהוי התמונה ושינוי הפרמטרים בהתאם, כך שאם תכוונו את המצלמה לצלחת אוכל תקבלו צבעים חיים יותר ואם תצלמו דשא ירוק, צבעי הירוק יהפכו נכונים יותר. הזיהוי בהחלט מרשים והצליח ממש בכל פעם.

ביקורת הוידאו המלאה – Huawei P20 Pro (לא לשכוח להירשם לערוץ היוטיוב לצפייה בסרטונים לפני כולם)

עיצוב יוקרתי וחלק

אבל צללנו מהר מידי לתוך המכשיר מכיוון שאתם קודם כל תיעצרו במראה החיצוני שלו. ה P20 מאוד מרשים מבחוץ עם פרופיל פח של מכונית יוקרה – גב כחלחל מבריק כמו מראה ומרגיש דק ביד שלנו.

הבנייה היוקרתית, החלקה והמרשימה שלו יכולה להיות בעייתית לפעמים ומרגיש שהוא יכול לחמוק לנו מהיד בכל רגע. מצד שני אם נעטוף אותו בכיסוי, נאבד את כל היופי המרשים שלו שלא נראה שגם ככה מתרגש משריטות או מטביעות אצבעות.

HUAWEI P20 PRO

מיקומי הכפתורים אידאלים למדי כשבצד ימין נמצא את הכפתורים היחידים במכשיר – כפתור ההדלקה וכפתורי הווליום כשלא ממש ניתן להתבלבל ביניהם. כפתור הבית עדיין נשאר כאן. אמנם בדגם הפורשה של וואווי כפתור הבית מוטמע מתחת למסך, משהו שכולן רצו לעשות, אך בדגמים הארציים יותר וגם בפרו, כפתור הבית מצוי ממש מתחת למסך.

כפתור הבית הוא כפתור וירטואלי, בדיוק כמו ב P10 ומלבד זה שהוא משמש גם כחיישן טביעות אצבע לכניסה מאובטחת למכשיר, השימוש בו הוא על ידי מחוות. כך למשל לחיצה ארוכה תוביל אותנו למסך הבית, לחיצה קצרה, אחורה למסך קודם, החלקה ימינה או שמאלה תציג את מסך המשימות הפתוחות והחלקה מלמטה למעלה תעלה את מסך גוגל. השימוש במחוות נראה מוזר מאוד בהתחלה ולא פשוט להתרגל אליו מיד אך בסופו של דבר השימוש בו כבר אוטומטי ומהיר למעט המחווה שתפעיל את מסך המשימות האחרונות הפתוחות (החלקה מצד לצד), דבר שהוא קצת טריקי ולפעמים צריך יותר מפעם אחת.

לא מובן מדוע אם יש כבר כפתור בית, למה לא הכניסו כבר כפתורי ניווט מימין ומשמאל אליו. למי שעדיין לא מצליח להתרגל, תמיד יוכל להוסיף את לחצני הניווט הוירטואלים על גבי המסך, דבר שיבזבז מקום מסך כמובן.

טביעת אצבע וזיהוי פנים שפשוט עובדים

לחצן הבית משמש גם כחיישן טביעת אצבע לכניסה מאובטחת ולהדלקת המכשיר ועובד טוב למדי. אפשרות אבטחה נוספת שהכניסה כאן וואווי היא הדלקת המכשיר באמצעות זיהוי הפנים, ברעיון דומה לזה של אפל. אלא שבשונה מיצרניות אנדרויד אחרות שעשו אבטחת זיהוי פנים, כאן זה באמת עובד.

HUAWEI P20 PRO

אחרי שתגדירו את הפנים שלכם במסך ההגדרות, תוכלו להדליק את המכשיר רק על ידי מבט בו – או על ידי לחיצה על כפתור ההדלקה ומבט על המסך, או אפילו על ידי הרמת המכשיר ממצב נייח, המסך יידלק ויחפש את הפנים שלכם וברגע שיזהה אותם הוא ייפתח. זיהוי הפנים התבצע בצורה נכונה ברוב הפעמים וכשבפעמים אחרות היה צורך בניסיון נוסף אחד. זיהוי הפנים עבד טוב גם בשעות ערב במצבים חשוכים יותר והעובדה שוואווי כן השאירה את חיישן טביעות האצבע כאן, יכולה רק לעזור במקרה וזיהוי הפנים לא עבד.

מסך עם מפרץ

בכל הקשור למסך, אנחנו מקבלים כאן מסך אמולד בגודל 6.1 אינץ ברזולוציה של 1080X2244 עם 408 פיקסלים לכל אינץ. התצוגה נראית מעולה, חדה ומלאת חיים ועם תכונה נוספת שהכרת במכשירים אחרים – ה NOTCH, או המפרצון שנמצא בראש המכשיר. זה שכולם הרימו גבה לגביו עם האייפון אבל הופך יותר ויותר לנורמה בכל הסמארטפונים. יש פה היגיון כלשהו, מצד אחד רוצים לעשות מסך שמגיע ממש עד הקצה, אבל מהצד השני, איפה ישימו את המצלמה הקדמית והחיישנים, לצורך כך נולד ה NOTCH והמפרצון של וואווי קטן ולא ממש מורגש. להגיד את האמת? אני דווקא התרגלתי למפרצון הזה בראש המכשיר ולעתים הוא גם נראה יפה ומרשים עם חיתוכי המסך שלו.

אם אתם לא אוהבים את המפרצון תוכלו פשוט לבטל אותו בהגדרות ואז המסך יתחיל פשוט למטה יותר.

HUAWEI P20 PRO

על ארבע מצלמות דיברה וואווי

אבל התוספת הברורה יותר וזו ששונה משאר מכשירי הסלולר היום ועליה נתעכב יותר, היא המצלמה השלישית שנמצאת בגב המכשיר. כאילו שלא הספיקו לנו שתי עדשות בסמארטפונים עד היום, וואווי מוסיפה עדשה שלישית. ולמה אנחנו צריכים עדשה שלישית? למה לא בעצם?

HUAWEI P20 PRO

עדשה אחת תצלם באיכות 40 מגה פיקסל, השנייה ב 20 מגה פיקסל והשלישית ב 8 מגה פיקסלים (טלפוטו). כל אלה נמצאות בגב המכשיר. בחזית המכשיר נמצא עדשה באיכות 24 מגה פיקסלים ובסה"כ 4 עדשות צילום שיכסו כמעט כל סצנה רצוייה שתרצו לצלם.

HUAWEI P20 PRO

 

צילום סלפי באור יום

בין אלה, שילבה וואווי אפשרויות זום שונות ממה שראינו עד היום. כך, באמצעות עדשת הטלפוטו, תוכלו לבצע זום X3 (בניגוד לפי 2 שאחרות מציעות) ואפילו זום היברידי X5. הזומים שמתבצעים כאן הם אופטיים (על פני דיגיטליים שגורמים לאבדן האיכות) והשימוש בהם הוכתר כמוצלח כשהוציאו תמונות טובות למדי שאפשרו לי לקרב את האובייקט אלי משמעותית.

HUAWEI P20 PRO

צילום רגיל

HUAWEI P20 PRO

צילום ב- זום X3

HUAWEI P20 PRO

 

צילום בזום X5

 

ממשק הצילום של ה P20 פרו מציע הרבה אפשרויות ובהן צילום לילה, צילום פנורמה, פנורמה תלת מימדית, צילום בהילוך איטי, טיים לאפס, HDR, צילום נתיבי אור, הוספת Watermark קבוע לתמונה, סריקת מסמך, פילטרים ועוד כמה שאפשר להוריד מהאתר של וואווי.

צילום לילה

וואווי עשתה כאן שינוי רציני ומורגש. התמונות בתנאי תאורה חשוכים יותר שופרו משמעותית הן מבחינת חדות התמונות והן מבחינת האור שמתקבל בהן. הצבעים נשארים חיים ורוויים אך בהשוואה לגלקסי S9 של סמסונג, הסצנה כולה עדיין חשוכה יותר, מה שאולי נותן לי תחושה של חדות וצבע אך פחות בהירות.

HUAWEI P20 Pro - הסמארטפון שגם אתם תרצו

 

צילום ללא מצב "לילה"

HUAWEI P20 Pro - הסמארטפון שגם אתם תרצו

 

צילום עם מצב "לילה" מופעל

HUAWEI P20 Pro - הסמארטפון שגם אתם תרצו

 

צילום בשעות הערב המאוחרות

HUAWEI P20 PRO

HUAWEI P20 PRO

HUAWEI P20 PRO

 

צילום סלפי בתאורה חשוכה עם פלאש קדמי מהמסך

 

הילוך איטי

וואווי לא נותרת מאחור גם בפונקציה הזו ומשלבת אפשרות לצילום סופר איטי ב-960 פריימים לשנייה בדיוק כמו מתחרותיה סמסונג וסוני שעשו זאת כבר. הצילום האיטי מתבצע על ידי גישה לפונקציות נוספות במצלמה ובחירה בצילום האיטי. שם ניתן לבחור בכמה איטי תרצו שהצילום יילקח, החל מ-120 פריימים לשנייה, 240 פריימים לשנייה ועד 960 פריימים לשניה. 

שתי האפשרויות הראשונות יצלמו סרטון איטי תוך האפשרות לשנות אחר כך את מיקום החלק האיטי בסרטון. 
במצב צילום סופר איטי, הצילום יתבצע כמו ב XZ פרימיום של סוני בו המכשיר פשוט יצלם פריימים בודדים בלחיצה על כפתור הצילום וביצוע אפקט הסופר איטי. אהבנו יותר את המצב של הגלקסי S9 בו מתבצע צילום וידאו רגיל ובלחיצת כפתור תוך כדי הצילום, המכשיר יחיל את אפקט הסופר מהיר על אותה הסצנה ולאחריה ימשיך לצלם כרגיל.

איכות הצילום סבירה ובוודאי לא מתקרבת לצילום וידאו רגיל במצלמה, בדיוק כמו אצל המתחרות שלה. צילום סופר איטי יש לבצע בתנאי תאורה בהירים מאוד בעדיפות לאור שמש בחוץ שאחרת נקבל הבהובים בסרטון שלנו (תדר המנורה שמתנגש בתדר הצילום).

בסופו של יום, וכפי שכבר קבענו על הפיצ'ר הזה גם במכשירים אחרים, מדובר בגימיק שלא תשתמשו בו יותר מידי פעמים.

אופציות מיוחדות

במצלמה של וואווי נקבל עוד כמה מאפיינים נחמדים. נכון, לא תראו כאן את צילומי האמוג'י שאפל הוציאה ולאחריה כמה מיצרניות האנדרויד כמו סמסונג ואסוס, אבל נראה כאן דברים אחרים, חלקם דומים לפונקציות שכבר ראינו כמו:

  • צילום מונוכרומי שמוציא תמונות נהדרות בשחור לבן
  • צילום עם אפקט במה שראינו באייפון X ומבוצע גם כאן בצורה סבירה ולא יותר כשלפעמים, בעריכה נוספת, אפשר להוציא מהם תמונות מיוחדות.
  • תמונות פורטרט לביצוע צילומי בוקה יפיפיים אותם אנחנו מאוד אוהבים והחברה עשתה כאן עבודה טובה למדי עם הרבה פחות פקשושים במעבר בין החלק החד לחלק המטושטש ועם חלק שמטושטש בדיוק במידה הרצוייה (למרות זאת הייתי שמח שתינתן לי האפשרות לטשטש יותר או פחות).
  • פנוראמה תלת מימדית לביצוע צילומי אובייקטים תלת מימדיים מכמה זויות שלהם. גימיק נוסף שלא נשתמש בו עוד שמציג לנו סדרת תמונות של האובייקט מכמה צדדים שלו.
  • ובנוסף עוד כמה אפשרויות מעניינות שרובן אינן חדשות. לעתים המכשיר מעביר לתכונה הרצוייה בצורה אוטומטית מבלי שאפילו נישאל או נרצה לעשות זאת. כך אם תנסו לצלם אדם מסויים ותתקרו לצלם תמונת פנים שלו, המכשיר אוטומטית יעבור למצב פורטרייט למרות שאולי לא רציתם לצלם פורטרייט. כמובן שניתן לבטל את הצילום הזה ולעבור למצב רגיל.

HUAWEI P20 PRO

צילום "בוקה". מצב פורטרט

HUAWEI P20 PRO

צילום במצב תאורת במה. לפעמים אפשר להוציא כאן תמונות מיוחדות יותר

בכלל, תחום ה AI כאן, כמו גם במכשיר הקודם של וואווי, ממשיך לתת דגש ועם תוספת של סוגי אובייקטים נוספים, המצלמה של המכשיר תדע לזהות אובייקטים וסצנות באופן אוטומטי ולשנות את האפקט לפי הסצנה המצולמת. זה עובד טוב מאוד ומצליח כמעט בכל פעם.

HUAWEI P20 Pro - הסמארטפון שגם אתם תרצו

הבינה המלאכותית מזהה צילום "ירוק" ומחייה עוד יותר את הצבע

הצילום מתבצע במהירות עצומה. לחיצה על כפתור הצילום והתמונה נוצרת מיידית. אם תרצו לצלם משהו במהירות כשהמכשיר כבוי, וואווי אפשרה לכם לעשות זאת ממצב כבוי על ידי לחיצה כפולה על כפתור הווליום. המכשיר יידלק, ייקח תמונה מיד וייכבה. כל התהליך לקח לנו 0.4 שניות (המכשיר יודיע לכם בגאווה על הזמן שעבר מרגע הלחיצה ועד לקיחת התמונה).

מבחינת סוללה ה P20 עושה חיל. הסוללה הספיקה לי מעבר ליום שלם, בעוד שמכשירים אחרים זועקים לעזרה כבר בשעות הצהריים או אחר הצהריים המוקדמות. משתמשים שאינם POWER USERS כמוני יוכלו לסחוט את הסוללה אף ליומיים שלמים. 

לסיכום:

וואווי הוציאה כאן מכשיר מעולה שמצדיק אפילו את הוואוו בשם שלה ובעיצוב, שלמרות שמחליק ואינו נוח לפעמים, אותנו הוא הרשים. נכון שלא תמצאו כאן הרבה מאפיינים שקיימים במכשירי דגל אחרים ולא תמצאו אותו עמוס בתכונות שנמצא בגלקסי S9 למשל אך הדברים החשובים באמת קיימים כאן. הסוללה מעולה, המסך מדהים והמצלמות מוציאות תמונות מעוררות פליאה וביחד עם אפשרות הזום המעולה והאיכות הסופית של התמונות, אפשר להגיד שה P20 PRO הוא אחד המכשירים הטובים שבדקנו לאחרונה.

מחיר: נכון למועד כתיבת הכתבה ה P20 PRO עדיין לא נמכר באופן רשמי בארץ אך יבואנים מקביליים מוכרים אותו בסביבות 3,600 ש"ח.

לדיון בנושא: HUAWEI P20 Pro – הסמארטפון שגם אתם תרצו

להשוואות צילום עברו לעמוד הבא

השוואת צילום בין Huawei P20 לסמסונג S9 Plus

 

HUAWEI P20 PRO

 

תמונה מה P20 PRO

 

HUAWEI P20 PRO

תמונה מה S9 PLUS

HUAWEI P20 PRO

תמונה מה P20 PRO

HUAWEI P20 PRO

תמונה מ S9 PLUS

HUAWEI P20 PRO

תמונה מה P20 PRO

HUAWEI P20 PRO

תמונה מה S9 PLUS

HUAWEI P20 PRO

תמונה מה P20 PRO

HUAWEI P20 PRO

תמונה מה S9 PLUS

HUAWEI P20 PRO

תמונה מה P20 PRO

HUAWEI P20 PRO

תמונה מה S9 PLUS

 

דוגמאות צילום נוספות

HUAWEI P20 PRO

HUAWEI P20 PRO

HUAWEI P20 PRO

HUAWEI P20 PRO

HUAWEI P20 PRO

 

 

 

HUAWEI P20 PRO

HUAWEI P20 PRO

 

HUAWEI P20 Pro - הסמארטפון שגם אתם תרצו

HUAWEI P20 Pro - הסמארטפון שגם אתם תרצו

 

 

HUAWEI P20 Pro - הסמארטפון שגם אתם תרצו

 

HUAWEI P20 Pro - הסמארטפון שגם אתם תרצו

HUAWEI P20 Pro - הסמארטפון שגם אתם תרצו


1:00
  /  
24.4.2018
  
מאת: אלי חבוש

1