סרט לסוף שבוע: פסיפיק רים: המרד (Pacific Rim Uprising)

אבל שלא יהיה לכם טעות, זה סרט אפקטים לכל דבר. הוא צבעוני מאוד, גרפי מאוד, עם סאונד די מטורף (מרוב ...

13:30
  /  
22.03.2018
  
מאת:עפר לאור

פסיפיק רים מבוסס על משחק מחשב בשם זהה, התמקד בדמויות רובוטים (ייגרים) כל כך ענקיות שהן דורשות שני טייסים בכדי להפעילן, ואשר נלחמות במפלצות ענק (קייג'ו) שיוצאות מתוך הים הפסיפי, שבו יש פרצה בין העולם שלנו לבין עולם מקביל אשר שולח את המפלצות לכדור הארץ. 

סרט לסוף שבוע: פסיפיק רים: המרד (pacific rim uprising)

עם הזמן, הופכים הטייסים והייגרים שהם "מטיסים" לגיבורים עממים. הסרט הראשון בסדרה כלל שחקנים אנגלים רבים (אידריס אלבה, צ'רלי הונם) ואמריקאים (צ'רלי דיי שממש גנב את ההצגה, רון פרלמן). רוב הסרט הראשון היה מלחמות קייג'ו נגד ייגר,שהזכירו שילוב בין סרטי רובוטריקים לסרטי גודזילה…

הפרק השני בסדרת פסיפיק רים, ושלא יהיה לכם ספק שזו הולכת להיות סדרת סרטים לכל דבר, מספרת את הסיפור של הדור הבא של טייסי הייגר, עשור שלם לאחר תום הסרט הקודם. אמנם, המעבר בין העולמות נסגר, והצורך בייגרים ירד, אך העולם עדיין פרנואידי והמגמה היא לסגור את פרוייקט הייגרים לטובת רובוטי ענק אוטונומיים (רובוקופ, מישהו?). 

סרט לסוף שבוע: פסיפיק רים: המרד (pacific rim uprising)

הסרט הוא מסדרת סרטי Legendary במימון שמרביתו סיני. הסרט באופן מובהק מיועד לא רק לקהל בינלאומי אלא במיוחד לקהל סיני. דמויות רבות בסרט הן סיניות, ואפילו דוברות סינית… החברה שמייצרת את הרובוטים היא סינית, בקיצור יש כאן קריצה גדולה לציבור הסיני.

סרט לסוף שבוע: פסיפיק רים: המרד (pacific rim uprising)

אם בפרק הראשון של פסיפיק רים, זה הרגיש מאוד "הרובטריקים נגד גודזילה", הפעם הגבירו את העוצמה ל-12. סצינות שלמות נראות מועתקות מסרטי רובוטריקים וגודזילה בהתאמה… 

את הסרט הראשון בסדרה ביים גיוולרמו דל טורו שבחר שלא לביים את הסרט הנוכחי (אך מופיע בקרדיטים כמפיק). הסרט השני בסדרה, uprising מוסיף כמה אלמנטים למה שהיה קיים בפרק הראשון. תחילה, כל נושא גיוס הטייסים והאימון שלהם (מזכיר לי שילוב בין top gun ל-starship troopers) כמו גם התמקדות בכמה דמויות מרכזיות שכצפוי בסופו של דבר יהפכו לטייסים ויצילו את העולם. 

דגש נוסף הוא על… עלילה! בעוד שהסרט הראשון בעיקר התמקד באפקטים (העלילה בסרט תופסת בוודאי שני דפים מודפסים לכל היותר), הסרט השני מעבה את התשתית של הסרטים, וכולל לא מעט עלילות ועלילות משנה. הדמויות בסרט הזה הרבה פחות קרטוניות מהסרט הקודם. 

סרט לסוף שבוע: פסיפיק רים: המרד (pacific rim uprising)

אבל שלא יהיה לכם טעות, זה סרט אפקטים לכל דבר. הוא צבעוני מאוד, גרפי מאוד, עם סאונד די מטורף (מרוב באסים, הרגשתי שאני מדמם מהאזניים). מי שאוהב סרטי אפקטים, ובמיוחד רובוטריקים, יאהב בוודאות את הסרט הזה.

סרט לסוף שבוע: פסיפיק רים: המרד (pacific rim uprising)אבל לא הכל מושלם, הסרט ארוך מדי, פתרון הטוויסט בסרט מעט צפוי ויש הרבה פחות שחקנים טובים בסרט מהסרט הקודם. ג'ון בוייגה, כוכב הסרט (המוכר לנו מסדרת Star wars החדשה), מפתיע במשחק הכריזמטי שלו. סקוט איסטווד (הבן של) היה אנמי יותר ונוכחותו כמעט ולא הורגשה בסרט. אדריה אורחנה, המתלמדת הצעירה (שבתחילת הסרט מזכיר מאוד את סצינת ההכירות שלנו עם ריי ב-force awakens).

רק שתי דמויות משניות שרדו את הסרט הראשון לסרט השני. מי שגנב את ההצגה בסרט הזה, כמו גם בקודם, הוא צ'רלי דיי ("תמיד זורח בפילדלפיה") שעבר טרנספורמציה בסרט הזה והפך רזה יותר וחד יותר, לקח לי כמה דקות לוודא שאני לא טועה ושלא החליפו את השחקן כי הוא נראה כל כך שונה, ורק הקול שלו עדיין זהה…

בקיצור, זה סרט שהוא מיזוג של הרבה מאוד סרטים שכבר ראיתם. זה סרט אפקטים קייצי כיפי שלא צריך לחשוב עליו יותר מדי. אני בכל מקרה נהנתי.

"פסיפיק רים: מרד" – ארה"ב 2018. 111 דקות. בימוי:סטיבן ס. דקניפט, שחקנים:  ג'ון בויגה ( מלחמת הכוכבים),  סקוט איסטווד( יחידת המתאבדים)

לדיון בנושא: סרט לסוף שבוע: פסיפיק רים: המרד (Pacific Rim Uprising)


13:30
  /  
22.03.2018
  
מאת:עפר לאור