חברת GOPRO משיקה את מצלמת ה-360 שלה – FUSION

חברת גופרו העולמית השיקה היום את מצלמת ה-360 שלה הפיוז'ן. באירוע בוקר בתל-אביב הציגה חברת DAA היבואנית את היצירה החדשה ...

18:20
  /  
20.03.2018
  
מאת: דניאל מטלון

עידן חדש של יצירתיות בתחום הצילום

GoPro הכריזה על FUSION, מצלמת ה 360 שהחלה להימכר בחודש האחרון במדינות נבחרות וכעת מגיעה לארץ, באמצעות DAA ספורט וטכנולוגיה, יבואני GoPro בישראל.

ל FUSION יכולות ווידאו מרהיבות באיכות 5.2k/30 ו 3k/60 ותמונות סטילס איכותיות ברזולוציית 18MP, שליטה קולית, הפעלה פשוטה בכפתור בודד ועמידות למים (עד 5 מ'). ל- FUSION מייצב תמונה ברמה גבוהה ביותר, סאונד 360 מעלות נקי וצלול וצילום סטילס משולב GPS ברמה מקצועית.

חברת GOPRO משיקה היום את מצלמת ה-360 שלה - FUSION

גופרו 360 פיוז'ן באירוע (צילום: דניאל מטלון)

FUSION זכתה בפרס CES 2018 לחדשנות בקטגוריית הדמיה דיגיטלית

באמצעות אפליקציית GoPro (כרגע רק באייפון של חברת אפל ) תוכלו לשלוט על המצלמה, לצפות בתצוגה מקדימה של תמונות וסרטונים, ׳לתפור׳, לחתוך ולשתף תוכן ישירות מהטלפון החכם או על גבי שולחן העבודה במחשב האישי באמצעות Fusion Studio (עם תמיכה ב Adobe Premiere Pro CC) אופציית OverCapture תאפשר לכם מסגור מחדש ושמירת קטעי וידאו ׳רגילים׳ (שאינם 360) עם פרספקטיבה משתנה בהתאם לחלקים שתרצו לכלול בסרטון הסופי. אפשרויות נוספות כמו Tiny Planet ו- PanoFlow יוסיפו לחוויה הייחודית שרק FUSION יכולה להציג.

חברת GOPRO משיקה היום את מצלמת ה-360 שלה - FUSION

אורח באירוע מצלם את הפיוז'ן (צילום: דניאל מטלון)

תכונות עיקריות

  • ווידאו ברזולוציות 5.2k/30 ו 3k/60
  • צילום סטילס 18MP
  • הפעלה באמצעות פקודות קוליות
  • GPS
  • סאונד 360
  • עמידות למים עד 5 מטר
  • מייצב תמונה ברמה הגבוהה ביותר
  • עריכה באמצעות OverCapture
  • קישוריות Wi-Fi לחיבור באמצעות אפליקציה או שלט
  • Fusion Studio לעריכה באמצעות מחשב

מה כלול באריזה המקורית

מצלמת GoPro Fusion, תיק Fusion Case איכותי, מוט מתקפל Fusion Grip המשמש גם כחצובה, כבל טעינה USB-C, סוללה, מדבקה קעורה ומדבקה שטוחה לחיבור המצלמה לקסדה.

המצלמה נמכרת עם סוללה אחת נטענת. ניתן לרכוש סוללות נטענות בנפרד. מטען חיצוני לסוללה ימכר בהמשך.

הנה וידאו קצר שמדגים את יכולות המצלמה:

קולנוע ב -360 – שיתוף פעולה עם בית הספר לקולנוע ״סם שפיגל״

צילום ב-360 מעלות, הכנת החומר לעריכה ולהפצה ל-VR דורש ידע רב לכן DAA יצרה קשר עם בית הספר "סם שפיגל" ליצירה קולנועית – ירושלים, בית הספר המוערך ביותר בארץ ובין 15 הטובים בעולם ללימודי קולנוע (ע"פ הוליווד ריפורטר 2017), על מנת ליזום שיתוף פעולה ראשוני מסוגו בתחום היצירה הקולנועית ב VR ובצילום 360 מעלות. בסדנה ראשונה מסוגה ישתתפו בוגרים מצטיינים של סם שפיגל בתחום הצילום והבימוי ויחקרו דרך היכולות של המצלמה החדשה של GoPro את השפעתו של צילום 360 על המדיום הקולנועי. שימו לב שהמצלמה מצלמת במקביל על שני כרטיסי זיכרון מהירים. העריכה כרגע יכולה להתבצע על מחשבי PC ו-MAC בהם מותקנת תוכנת העריכה פרמייר פרו של אדובי.

פרטים נוספים על השת״פ ייחשפו בקרוב.

חברת GOPRO משיקה היום את מצלמת ה-360 שלה - FUSION

GOPRO פיוז'ן 360 (צילום: יח"ץ גופרו)

כדי להדגים את יכולות המצלמה החדשה בישראל, צייד ניר מבעלי חברת DAA את אביו הרוכב על אופנוע כבד של הרלי דוידסון במצלמת הפיוז'ן לטסט דרייב אמיתי. שימו לב ששתי עדשות המצלמה אינן מוגנות, כך שבמיקרה של נפילה או כל תקלה דומה, נזק עלול להיגרם למצלמה. לגבי צלילה למים מעל חמישה מטר, יש לבדוק רכישת התקן מיוחד שלא נמכר כרגע בחברת גופרו. אותו ניתן למצוא אצל משווק צד שלישי.

הנה התוצאות :

ועכשיו למחיר:

מחיר מומלץ – 3,249 ש״ח עם שנתיים אחריות יבואן רשמי – DAA ספורט וטכנולוגיה בע"מ

להסבר מקיף על יכולות המצלמה ואיך מתבצע הצילום, הנה וידאו מקורי של חברת גופרו:

הנה טעימת וידאו מהאירוע היום כפי שנקלטה באחד מהטלפונים הסלולריים. עריכת הוידאו בוצעה באופן אוטומטי ע"י אפליקציה בשם QUIK STORY (מקורית של גופרו) המאפשרת הכנת סירטונים קצרים ומגניבים (תלוי גם באיכות הצילום) ושליחתם לכל ערוצי המדיה החברתית.

לדיון בנושא: חברת GOPRO משיקה את מצלמת ה-360 שלה – FUSION


18:20
  /  
20.3.2018
  
מאת: דניאל מטלון

1