פרסום ראשון: בעיות עם הקלטת שיחות בגלקסי S9

הקלטת שיחות טלפון חשובה לכם? לא תוכלו להשתמש בה בגלקסי S9 החדש שלכם

14:00
  /  
19.03.2018
  
מאת: אלי חבוש

הגלקסי S9 החדש של סמסונג יצא רק בשבוע שעבר לשיווק בישראל ורבים כבר נהנים ממכשיר שהוא כנראה האנדרויד הטוב ביותר היום. אלא… שלא הכל מושלם.

מבדיקה שערכנו ומדיווחים שהגיעו לידינו, מתברר שאפשרות הקלטת השיחות בגלקסי S9 אינה קיימת עוד. משתמשים מספרים שכל אפליקציית הקלטת שיחות שעבדה להם עד כה במכשירים אחרים, אינה עובדת ולמעשה אינה מקליטה את הצד השני.

מאותם דיווחים נראה שהאשם הוא בגרסאות המכשיר בעלי מעבד האקסינוס, אותן גרסאות מעבד הנמכרות כאן בישראל וכי כפי הנראה בעלי מכשירים עם מעבדי סנאפדרגון אינם חווים את הבעיה. מספר משתמשים מדווחים שצריבת רום פתרה להם את הבעיה אך אין לזה אימות ודאי ובכל מקרה זה אינו מאוד מומלץ.

פנינו למפתחי האפליקציות השונות עם השאלה הזו וכן גם לסמסונג ממנה עדיין לא קיבלנו תגובה רשמית לנושא ונעדכן ברגע שנקבל. מה שכן, לדברי המפתחים, הם עצמם אובדי עיצות ומכירים בבעיה הזו: 

תשובת מפתחי אפליקציית BoldBeast לנושא:

"In some countries the call recording feature of phones having Exynos 9810 inside is disabled by Samsung, you can only record your own voice, the caller's voice is very weak or mute in recordings, no matter what recorder you are using in the market. At this moment there is no good solution in the whole world. However if you root the phone Boldbeast Recorder has more options to fix the problem"

והנה התייחסות מפתחי ACR לבעיה:

"So far it looks like some change in Samsung Android 8 is actually blocking call recording. We are not yet sure if this is by design or just a bug.

Unfortunately as many other big corporations, it is not possible to reach out someone at Samsung to explain this.

This issue affects all call recording apps and is intermittent in the sense of it is random in its nature and does not happen all the time. We were not able to find any pattern."

 

לא ברור האם הפתרון כאן הוא פשוט עדכון האפליקציות על ידי המפתחים כך שיתאים לציפסט של סמסונג או שסמסונג עצמם צריכים לתקן משהו קטן בתוכנה על מנת לאפשר את ההקלטות מתוך תקווה שהבעיה אינה מורכבת יותר. לפחות על פי מפתחי ACR, אלה טוענים שסמסונג ממש חוסמת את האפשרות הזו והם כרגע אינם יודעים מה הבעיה ומשום שלא ממש קיים שיתוף פעולה בינם לבין סמסונג, נדמה שהבעיה הזו רחוקה מלהיפתר.

דיווחים אחרים מציינים שמקור הבעיה דווקא בגרסת אנדרויד 8 והבעיה קיימת גם במכשירים אחרים המריצים את הגרסה הזו.

כידוע, אחד המאפיינים שבידל בין משתמשי אייפון לבין משתמשי אנדרויד הוא בין השאר האפשרות להקליט שיחה, מה שלא קיים ולא היה קיים בכלל (בצורה טבעית ונכונה) לבעלי מכשירי אייפון. ניתן רק לקוות שמדובר בעדכון גרסה שייפתר במהרה ולא יותיר את בעלי ה S9, מכשיר מתקדם לכל הדיעות, ללא האפשרות הזו, שלרבים, היא אפשרות חשובה ומהותית.

אם מישהו מכם ניסה והצליח או שחווה בעיות דומות במכשירים אחרים, אתם מוזמנים לעדכן אותנו בשרשור התגובות לכתבה

ההצצה הראשונה שלנו לגלקסי S9:

 

פרסום ראשון: בעיות עם הקלטת שיחות בגלקסי S9

לדיון בנושא: פרסום ראשון: בעיות עם הקלטת שיחות בגלקסי S9


14:00
  /  
19.3.2018
  
מאת: אלי חבוש

1