הוט משיקים את ממיר הוט Fiber 4K ושתפ עם נטפליקס

הוט מכריזה על שתפ עם נטפליקס וממיר 4K חדש

11:32
  /  
19.03.2018
  
מאת: עפר לאור

כך לפי ההודעה לעיתונות:

Fiber 4K כולל יכולות שידור טלוויזיה ו-VOD באיכות 4K ותתמוך במהירויות גלישה של עד 200 מגה על גבי Extranet – האינטרנט החזק בישראל, וזאת בעזרת נתב אלחוטי מתקדם לקוחות  HOTיוכלו ליהנות בנוסף מהתכניות והסרטים של נטפליקס על גבי ממירי HOT.

מנכ"לית  HOT, טל גרנות – גולדשטיין: " לקוחות HOT לא מתפשרים לא על איכות התוכן ולא על חווית הצפייה והגלישה. אחרי שהשקנו את שנת התוכן 2018 עם שורת סדרות מקור עשירה, מהיום, לקוחותHOT יוכלו ליהנות גם מהתכנים המקוריים של NETFLIX לצד התוכן המוביל של HOT מהארץ ומהעולם. בשורה נוספת ללקוחות HOT היא כי החל מחודש מרץ הם ייהנו מחוויה טכנולוגית בינלאומית מבית ALTICE  עם חוויית התקשורת המתקדמת FIBER 4K בעלת יכולות גלישה קווית ואלחוטית במהירויות גבוהות ותמיכה ביכולות שידור 4K".

HOT מכריזה על תחילת שיתוף הפעולה עם נטפליקס, שיאפשר גישה קלה לתכניות המקור זוכות הפרסים של נטפליקס כמו "דברים מוזרים", "כתום זה השחור החדש" ו"הכתר" ותכניות שהפכו לתופעה גלובאלית כמו "13 סיבות למה", "נרקוס", והסדרה החדשה "פחמן משודרג".

בכך שוב מגדילהHOT את כוחה בתחום התוכן ומאפשרת ללקוחותיה את הצעת התוכן הרחבה ביותר בישראל, הכוללת את הפקות המקור האיכותיות של HOT וגם היקף שעות אדיר של תוכן מחו"ל. הלקוחות יוכלו ליהנות מכל חבילות נטפליקס, כולל חבילת פרימיום שמאפשרת לצפות באיכות שידור 4K בארבעה מכשירים בעת ובעונה אחת. ההרשמה לשירות מתאפשרת למנויים שברשותם Fiber 4K ובהמשך השנה יתאפשר גם למנויים שברשותם FiberBox ו- MiniFiber.

 עוד מודיעה HOT היום על ממשיכת דרכה של ה-FiberBox, ה- Fiber 4K. Fiber 4K היא חוויית התקשורת המתקדמת בישראל, המספקת את כל שירותי התקשורת הביתיים: שידורי טלוויזיה ו-VOD באיכות 4K, תמיכה במהירות אינטרנט של עד 200 מגה, ראוטר אלחוטי מתקדם וטלפון קווי. בנוסף, כולל ה- Fiber 4K מגוון אפליקציות ביניהן: Netflix, YouTube, אפליקציית שלט, ועוד ומגוון פיצ'רים כגון Follow Me, Picture in Picture, מדיה סנטר, Start Next, אפליקציית שלט HOT Remote. החברה תחל היום בהרשמה מוקדמת ל- Fiber 4K.

ה- Fiber 4K מספק איכות שידור גבוהה פי 4 משיטת Full HD המקובלת היום בעולם ומשדרגת באופן משמעותי את חוויית הצפייה לצד ממשק משתמש עדכני ושורה של בשורות חדשניות שמאפשרות חוויית צפייה וגלישה חזקה באינטרנט. ה- Fiber 4Kיאפשר ללקוחות שיירשמו לנטפליקס גישה לתוכן באיכות 4k כולל הסדרה "Bright" בכיכובם של וויל סמית' וג'ואל אדגרטון. בנוסף לקוחות שיקבלו את ה- Fiber 4K יקבלו את ספריית התוכן המקורית באיכות K4 הגדולה ביותר בישראל הכוללת בין היתר את סדרות המקור המצליחות שבאבניקים, בתולות 2, אורי ואלה וג'ודה. בהמשך השנה כל הסדרות השבועיות החדשות שיעלו ב- HOT יהיו זמינות גם באיכות K4 ביניהן אוטונומיות, האלמן, איש חשוב מאד 2 ועוד.

מריה פרראס, סגנית נשיא לפיתוח עסקי בנטפליקס לאזור אירופה, המזרח התיכון ואפריקה: "עם שותפות זו ותודות למאות תכניות המקור של נטפליקס ויותר מ – 1,700 שעות של תוכן באיכות 4K, לקוחות HOT יוכלו ליהנות בצורה חלקה מבידור שאין דומה לו עם איכות תמונה מדהימה".

ה- Fiber 4K מושקת בישראל בהמשך להטמעה מוצלחת בחברות SFR ו-altice USA, שהן חלק מקבוצת altice בעולם.

אחד היתרונות הבולטים של ה- Fiber 4K הוא היכולת הניתנת ללקוחות HOT לגלוש בנתב אלחוטי בתדר 5 GHz בתקן 802.11ac, התומך במהירויות גלישה גבוהות ומאפשר ללקוחות ליהנות מרשת האינטרנט החזקה ביותר בישראל גם בגלישה אלחוטית. פיתוח הפלטפורמה בוצע על ידי הספקים המובילים בעולם בתחום, ממשק המשתמש תוכנן ופותח בישראל על ידי חטיבת הטכנולוגיות ב-HOT, אשר התאימה את הממשק ללקוח הישראלי ולדרישותיו המיוחדות. ב-HOT מציינים כי הם צופים ביקוש שיא ל-Fiber 4K לקראת שידורי מונדיאל 2018, שישודרו באיכות 4K והצפייה בהם באמצעות הממשק החדש תשדרג לאוהדי הכדורגל את רמת הצפייה בצורה משמעותית. שיווק Fiber 4K יחל על ידי HOT במהלך חודש מרץ.

פרשנות

הוט היא החברה השניה בישראל לצאת עם ממיר 4K. העיכוב מבחינתה היה גם טכנולוגי אך גם כזה של תוכן – יש מעט מאוד תוכן כיום ב-4K, וזו בעיה ליס שהשיקה את ממיר YES ULTRA ומתקשה למלא אותו בתוכן. שתי החברות כבר מייצרות תוכן מקורי ב-4K, אך זה כמובן אינו מספק. 

החיבור עם נטפליקס, תולדה של שיתוף פעולה רחב יותר עם חברת האם – ALTICE, הוא יותר משמעותי. עד היום רק לפרטנר היה שיתוף פעולה כזה אך הממיר שלהם התקשה עם 4K מודרני כולל HDR. עם זאת, חשוב לציין שכל החברות עד כה נמנעו להתמודד עם סוגיית ה-HDR, וחבל מכיוון ש-4K ללא HDR הוא בהחלט חוויה חלקית ולא מספקת. גם הוט לא ציינה את יכולות ה-HDR של הממיר שלה ואם הוא אינו כולל זאת, מדובר בחסרון משמעותי. בעבר חברות אחרות, כגון יס דרך מיזם StingTV, וסלקום דרך הנחה בחשבונית, ניסו לכלול את נטפליקס לתוך הממירים והמוצרים שלהם אך לא הצליחו להגיע להסכמים עם נטפליקס.

הכנסת התוכן של נטפליקס (ויתכן שעוד פיצ'רים נוספים) פותרים להוט את סוגיית התוכן ב-4K, שכן לנטפליקס יש כיום את ספריית התוכן הגדולה ביותר בפורמט זה והיא מפיקה תכנים רבים ב-4K וב-HDR תוך שיתוף פעולה עם גורמים שונים. האירוניה היא שדווקא נטפליקס רוכשת תכנים מיס להפצה עולמית ושיתוף פעולה זה יאפשר ללקוחות הוט לקבל תכנים כמו "החממה" ופאודה (כרגע ללא 4K, אך כאשר העונה השניה תעלה לשם זה יקרה ב-4K)…

לדיון בנושא: הוט משיקים את ממיר הוט Fiber 4K ושתפ עם נטפליקס

הוט משיקים את ממיר הוט Fiber 4K ושתפ עם נטפליקס

 


11:32
  /  
19.3.2018
  
מאת: עפר לאור

1