ראש בראש: באיזה שרות מוסיקה לבחור? השווינו

כל ענקיות שרותי המוסיקה הגיעו לישראל. במי תבחרו? ערכנו לכם טבלת השוואה פשוטה

7:00
  /  
14.03.2018
  
מאת: אלי חבוש

האם תבחרו בזולה ביותר? ואולי בזו שיש לה את מגוון השירים הגדול ביותר? עם כניסתה של ספוטיפיי לארץ, הושלם מהלך שבו כל ענקיות שרות המוסיקה נמצאות כאן ולכם נותר רק לבחור.

אז באיזה שרות בחרתם? טבלת השוואה:

 ראש בראש: באיזה שרות מוסיקה לבחור? השווינו

 

לטידל ולדיזר יש את גודל הקטלוג הגדול ביותר אך לעומתו, מספר המנויים המשלמים בשרות של טידל הוא בין הנמוכים בשרותים הבינלאומיים ועומד על 4 וחצי מיליון בלבד. חשוב לזכור שגודל הקטלוג לא תמיד מהווה מדד מדוייק שכן שירים רבים כלל אינם רלוונטיים לקהל הישראלי. כך למשל הקטלוג של סלקום ופלאפון עומד על יותר מ-2 מיליון בלבד אך אלה מתרכזות ביצירה ישראלית ושירים שלרוב מתאימים לקהל המיינסטרים כך שסביר להניח שתמצאו את מה שאתם אוהבים. היתרון של שתי חברות הסלולר, הנמצאת זמן רב יותר מהשאר בשוק הישראלי, הוא שבמידה ואתם מנויים בחברת הסלולר פלאפון או סלקום, אז צריכה של שירים דרך שרות המוסיקה שלהן, לא ייחשב בחבילת הגלישה שלכם. בנוסף, שתיהן בעלות ממשק עברי מלא.

באיזה שרות מוסיקה כדאי לי לבחור? השווינו

לכולן אפליקציות לנייד שלכם

מלבד הנתונים היבשים, חשוב לבדוק האם לשרות המוסיקה שלכם יש את קטלוג השירים האהוב עליכם והאם השרות תומך בפלטפורמות בהן תרצו להשתמש. לכל השרותים יש תמיכה בפלטפורמות ניידות אנדרויד ו IOS. לסלקום ווליום יש תמיכה והטמעה גם בשרות ה TV שלה וספוטיפיי ו DEEZER מוטמעות גם באנדרוידTV ובסייען גוגל הום דרכו ניתן להשמיע את השיר האהוב עליכם בפקודה קולית. (DEEZER כרגע אינה תומכת בגוגל הום בישראל)

ואם אתם אודיופילים שמעריכים את איכות המוסיקה שלכם, אז היחידות שיש להן מסלולים אודיופילים הן DEEZER ו TIDAL שלהן מסלולי Hi-Fi איכותיים. בתוך כך DEEZER, שנכנסה רק לא מזמן לישראל, מספרת שמספר המשתמשים הישראלים אצלה, מאז ההשקה, הוא 40,000 אך לא ברור כמה מהם הם מנויים משלמים.

כל החברות דיי מיישרות קו בכל הקשור למחיר החבילה הבסיסית שלהן, אך אם אתם משפחה מוסיקלית, כדאי לבחור בשרות שיתן לכם חבילה משפחתית.

משום שכאמור, בכל הקשור למחיר החבילות הבסיסיות, הזהה בין כל השרותים, ההמלצה הפשוטה שלנו היא פשוט לנצל את חבילת ההתנסות שנותנות רוב החברות ולבדוק האם הממשק נוח לכם והאם הקטלוג מספק.

 

* חלק מהנתונים התקבלו מהחברות עצמן וחלקן לא שותפו עימנו.

סייע באיסוף הנתונים: עמית לגו

 

 

לדיון בנושא: ראש בראש: באיזה שרות מוסיקה לבחור? השווינו

 

 


7:00
  /  
14.3.2018
  
מאת: אלי חבוש

1