Smart Pulse – החפיץ שהציל את חיי

צבי וורובל בסך הכל רצה לבדוק עוד מוצר לסקירה. אלא שהגאדג'ט הזה גרם לו להתאשפז בבית חולים ואולי אף הציל את ...

7:00
  /  
13.03.2018
  
מאת: צבי וורובל

זוהי לא עוד כתבת חדשות על גאדג'ט רפואי חדש. כאן, לאחר שהתנסיתי במוצר לצורך כתיבה עליו עבורכם, התריע המציג בפניי שיש לי כפי הנראה בעיה חמורה בלב ושעלי לגשת דחוף לרופא. על כך בהרחבה בהמשך, אבל קודם כל, מה זה הגאדג'ט הזה?

תערוכת המובייל בברצלונה אינה עוסקת אך ורק במכשירים ניידים חדישים, בממסרי שידור ותקשורת סלולרית ובדור 5 (5G). ישנם גם פתרונות שונים, במיוחד בתחום ה- IOT,  המשולבים עם עולם הסלולר, ביניהם גם כאלה מעולם הרפואה. אזכירכם, כי בעבר כתבתי על "הרפואה והסמארטפון".

חברת Medicore Co. Ltd., הקוריאנית, המתמחה בפתרונות Cardiac Health Monitor, ובתרגום לעברית "מעקב אחר בריאות הלב", הציגה מוצר חדש, בעל פטנט המצויד בכל האישורים הרפואים הנדרשים בעולם הרפואה, בשם Smart Pulse.

Smart Pulse - החפיץ שהציל את חיי

מכשיר ה- Smart Pulse הינו מכשיר אבחון נייד של מחלות לב וכלי דם. מכשיר זה מאפשר לבצע בדיקות בריאות מהירות בבית או במשרד שלך. כל הזמן הנדרש הוא 2 דקות ו- 30 שניות. מחברים מכשיר דופק חכם למכשיר הנייד שלך (בעל מערכת הפעלה אנדרואיד או iOS) באמצעות תקשורת Bluetooth, על מנת לקבל את ממצאי האבחון האישי שלך על הצג של המכשיר הנייד בצורה גרפית וברורה.

Smart Pulse - החפיץ שהציל את חיי

מטרת המכשיר הוא לשמש כלי לזיהוי ראשוני של מחלות לב ובעיות כלי דם אצל מבוגרים, בשלב מוקדם, על ידי ניתוח הפונקציה של מערכת העצבים האוטונומית של הנבדק, מצבי הלחץ שלו, הזדקנות כלי הדם שלו וזרימת הדם שלו.

מאפייני המכשיר

 • מדידת מתח
  – לחץ גופני / נפשי
 • מצב בריאות העורקים
  – מחזור הדם  והעורקים
 • שמירה על ממצאי הבדיקות (במצטבר)
  – מאפשר ניהול ומעקב רציף אחר הממצאים
 • אימון נשימה (אימון RSA) – אימון שרירי הנשימה ככלי עזר בשיפור סיבולת מאמץ (Respiratory Sinus Arrhythmia)
  – שיפור פונקציית
  ANS – מערכת העצבים האוטונומית (autonomic nervous system)
  – מעקב אחר מצבי לחץ או מתח

הבדיקה באמצעות מכשיר ה- Smart Pulse
ביקשתי מהמציג בתערוכה לבצע לי בדיקה עם מכשיר ה- Smart Pulse והבודק, טרם שחיבר אותי למכשיר ביקש לקבל ממני מס' פרטים אישיים כגון שם, מין, מוצא, כתובת אימייל, שנת לידה והכניס אותם לשדות המתאימים באפליקציה. המידע הזה נידרש על מנת לבדוק את היסטוריית המדידות.

כמה שניות מתחילת הבדיקה אמר לי מבצע הבדיקה כי נראה לו משהוא לא תקין אצלי ואני חייב למהר לבדיקה אצל רופא לב מומחה, כי על פי הממצאים אני במצב של פרפור פרוזדורים (מצב המאופיין ע"י פעימה לבבית לא סדירה).

אמרתי למבצע הבדיקה כי אני מרגיש מעולה ושיבצע את הבדיקה בשנית ולאחר שביצע ריסט למערכת על מנת לאפס את הנתונים ומדידה חוזרת שוב נמצאו אותם ממצאים של פרפור פרוזדורים.

מכיוון שבאופן כללי אני ידוע כבן אדם בריא, אמרתי לעצמי שסביר כי מדובר בטעות במדידה ולא יחסתי לכך חשיבות.

סרטון המדגים את השימוש במכשיר

 כששבתי לארץ, הייתי חייב לספר לבת זוגי על המקרה ועל מנת להרגיעה החלטתי ללכת לבדיקה אצל רופא מומחה ולאמת כי הממצאים אכן אינם נכונים.

לאחר מס' ימים – הרי בישראל ללא קביעת תור מראש אי אפשר להבדק – ניגשתי למכון א.ק.ג (רישום הפעילות החשמלית של שריר הלב) ולהפתעתי הרבה בעת מדידת לחץ דם לפני ביצוע בדיקת ה-א.ק.ג עצמה הראו התוצאות כי אכן אני נמצא בפרפור פרוזדורים. מיד הזמינו עבורי אמבולנס ושלחו אותי לבית החולים להמשך הטיפול.

אפשר להירגע, נכון לרגעים אלו אני בסדר, נמצא תחת טיפול תרופתי ובעוד כ- 3 שבועות אעבור טיפול מקומי נוסף להסדרת קצב הלב למצב נורמלי.

חשוב לציין כי מכשיר בו נבדקתי בתערוכה אינו יחודי וכי ישנן חברות נוספות, המפתחות מכשירים דומים, הן בסוגי הבדיקות והן באופן המדידה, על ידי הצמדת המכשיר לאצבע בפרק כף יד שמאל.

יתרונות המכשיר

 • הפעלה באמצעות כפתור אחד בלבד
 • קטן מימדים וניתן לנשיאה ושימוש בכל מקום
 • הצגת ממצאים בצורה מפורטת וברורה
 • תומך בחמש שפות (לא בעברית)

מאפייני המכשיר

 • מידות (W x D x H) – 35mm x 57mm x 40mm
 • משקל – כ- 50 גרם
 • מתח – 3.7V DC
 • אורך חיי סוללה – כ-3 שעות עבודה רציפות או כ-  12שעות עבודה במצטבר
 • יש להוריד אפליקציה חינמית מחנות האפליקציות של אפל או גוגל
 • אישורים – CE, CDFA, MHLW, KFDA
הערה חשובה – זו אינה ידיעה פרסומית, זהו סיפור אמיתי שהתרחש ביום 26 לפברואר בעת ביקור בתערוכת 2018 MWC.
עוד חשוב לציין כי 17.1 מיליון בני אדם מתים מדי שנה בעולם ממחלות לב וכלי דם.

לדיון בנושא: Smart Pulse – החפיץ שהציל את חיי


7:00
  /  
13.3.2018
  
מאת: צבי וורובל

1