Galaxy A8 – המכשיר מעולה המחיר פחות

ה-Galaxy A8 החדש של סמסונג הוא המחליף ל-A5 משנה שעברה. עם שתי מצלמות קדמיות ונתונים חזקים במיוחד, החברה מביאה לשולחן ...

7:00
  /  
20.02.2018
  
מאת: עמית לגו

הקדמה

את ה-A5 של סמסונג סקרתי לפני כשנה, ושם הגעתי למסקנה שסדרת ה-A של חברת סמסונג היא לא יותר ממכשירי ביניים במעטה מחירים של מכשירי דגל. המכשיר היה מצוין, מעודכן ברובו לקו העיצוב שאפיין את אותה שנה וסיפק ביצועים מעולים, במיוחד בתחום חיי הסוללה, אך נכשל רק באספקטים של תג המחיר והמצלמה. שנה עברה, וסמסונג הוציאה את ה A8, המכשיר שאמור להחליף את אחד המכשירים האהובים עליי מהחברה, הפעם עם קו עיצוב שונה לגמרי, שמזכיר יותר את מכשירי הדגל של החברה, ועם שיפורים במקומות חשובים במיוחד, כדי להביא את סדרת מכשירי ה-A8 כמה שיותר קדימה בתג המחיר הנוכחי שלה. האם היא מצליחה?

Galaxy A8 - המכשיר מעולה המחיר לא כל כך

העיצוב

חברות כבר זמן רב מנסות לקנות אותנו בעיצובים חדשים ושונים, אך מי שכבר ראה את מכשירי הדגל של סמסונג, יוכל לנחש את קו העיצוב שהיא בחרה לסדרת ה-A שלה. יש לא מעט שינויים קטנים שסמסונג הכניסה, שאישית מאוד אהבתי אותם. השינוי הגדול ביותר מבחינתי, והוכחה שסמסונג אכן לומדת מהטעויות שלה, זה העברת חיישן טביעת האצבע בדיוק מתחת למצלמה האחורית – המיקום המושלם מבחינתי עבור שימוש נוח ומהיר. מקדימה לא נקבל מסך קמור כמו במכשיר הדגל של החברה, וזה לא דבר רע. העבודה עם העיצוב הנוכחי קצת מוזרה בהתחלה. אחרי שימוש במכשיר הדגל של החברה, ה-S8, זה קצת מוזר לראות מכשיר מבית סמסונג בלי מסך שגולש ממש עד לקצוות. מצד שני, המסגרת שסביב המסך מספיק דקה, כך שזה לא כל כך משמעותי, לפחות בעיניי. מקדימה נוכל למצוא גם זוג מצלמות סלפי עליהן ארחיב בהמשך ונורת LED להתראות.

Galaxy A8 - המכשיר מעולה המחיר לא כל כך

בגב המכשיר נמצא את המצלמה האחורית, עליה גם אוסיף מידע בהמשך, חיישן טביעת האצבע ואת הקימור הקלאסי של סמסונג, אותו ראינו לראשונה ב-Galaxy S7. הקימור עוזר בכל הנוגע לאחיזה במכשיר, במיוחד לאור העובדה שהוא מרגיש חלק במיוחד. מסביב נוכל למצוא את השלדה המתכתית, המחברת את הזכוכית האחורית והקדמית. השלדה כוללת בתוכה את חיבור ה-Type C לטעינה, שקע 3.5 לאוזניות (תודה לכם סמסונג), כפתורי הנעילה והווליום, מגירות לזוג כרטיסי סים ולכרטיס זיכרון וכמובן הרמקול, שמאיזושהי סיבה, עדיין נמצא בחלק העליון של צידו הימני של המכשיר.

Galaxy A8 - המכשיר מעולה המחיר לא כל כך

המסך

סמסונג כבר מזמן הוכיחה שהיא יודעת לייצר מסכים לסמארטפונים, ותצוגת ה-SuperAMOLED הכלולה ב-A8 מוכיחה זאת שוב. המסך מגיע ביחס זהה לזה של ה-S8, יחס של 18.5:9, מה שהופך את הסמארטפון בעל מסך בגודל 5.6 אינץ' לזהה בגודלו להרבה סמארטפונים אחרים עם יחס מסך של 16:9 וגדלי מסך נמוכים משמעותית. תודות לרזולוציית ה-1080×2220, המסך נראה חד במיוחד. הצבעים אופייניים למסכי סמסונג. הם מלאים בסטורציה ובסך הכל נעימים מאוד וקורצים לעין, דבר שאני אישית מאוד אוהב. הבהירות גבוהה מספיק על מנת לראות דברים תחת אור שמש ישיר, וניתן להוריד אותה לכמעט חושך מוחלט. מעולה לאלו שרוצים לראות דברים בתנאי תאורה קצת יותר בעיתיים או בשימוש בשעות הלילה.

Galaxy A8 - המכשיר מעולה המחיר לא כל כך

מצלמה

נתחיל מהמצלמה האחורית ונתקדם לאט לפיצ'ר העיקרי של המכשיר הזה, זוג המצלמות הקדמיות. בגב ה-A8 נוכל למצוא מצלמת 16 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם של f/1.7. מצלמה כמעט זהה ל-A5 של שנה שעברה, רק הפעם עם עדשה מעט בהירה יותר. היא מגיעה עם פוקוס אוטומטי אך ללא ייצוב תמונה אופטי (OIS) – פונקציה שלדעתי צריכה להגיע כמובנית בכל מצלמת סמארטפון היום.

אפליקציית המצלמה זהה לזו שבשאר מכשירי סמסונג. החלקה למטה תחליף בין המצלמות, החלקה שמאלה תעלה את פאנל הפילטרים, החלקה ימינה תעלה את פאנל אפשרויות הצילום (כמו מצב פרו או פנורמה) וכן הלאה. מצב ה-HDR עם זאת, הוחבא דווקא בהגדרות המצלמה במקום להיות בחלק הקדמי של הממשק. מוזר, אך לא משהו שבאמת הורס את חווית השימוש במכשיר. הדבר היחיד שבאמת ביאס אותי מעט, זה מצב הצילום המקצועי הלוקה בחסר. ניתן לשנות את פיצוי החשיפה, הגדרות ISO עם פריסטים שהוגדרו מראש, ועוד כמה אפשרויות. מה שלא נמצא כאן למשל זה שליטה ידנית על פוקוס ושליטה ידנית על מהירות הצמצם. ציפיתי לקצת יותר.

Galaxy A8 - המכשיר מעולה המחיר לא כל כך

עכשיו בוא נדבר קצת על האיכות. התמונות שהמצלמה של ה-A8 מפיקה הן מצוינות. אין הרבה רעש או עיבוד יתר, יש הרבה מאוד פרטים והתמונות חדות. הצבעים נעימים מאוד לעין עם סטורציה שסמסונג כבר ידועה בה, מבלי להיות יותר מדי צבעוניים, שזה פלוס גדול מבחינתי. מצב ה-HDR הוריד טיפה את ההילייטס של אור השמש, אך לא הוסיף הרבה פרטים לתמונה. כמו כן, תודות למפתח הצמצם, תמונות בתנאי תאורה קצת יותר בעייתיים הביאו תוצאות די מפתיעות. למרות הרעש שהתווסף לתמונות, הן היו מלאות בפרטים, במיוחד למכשיר בקטגוריית הביניים.

Galaxy A8 - המכשיר מעולה המחיר לא כל כך  Galaxy A8 - המכשיר מעולה המחיר לא כל כך  Galaxy A8 - המכשיר מעולה המחיר לא כל כך

Galaxy A8 - המכשיר מעולה המחיר לא כל כך  Galaxy A8 - המכשיר מעולה המחיר לא כל כך  Galaxy A8 - המכשיר מעולה המחיר לא כל כך

Galaxy A8 - המכשיר מעולה המחיר לא כל כך  Galaxy A8 - המכשיר מעולה המחיר לא כל כך  Galaxy A8 - המכשיר מעולה המחיר לא כל כך

Galaxy A8 - המכשיר מעולה המחיר לא כל כך

וכמובן, כנראה התכונה שהכי מאפיינת את ה-A8 החדש, זוג מצלמות הסלפי בקדמת המכשיר. האחת היא מצלמת 16 מגה-פיקסל והשנייה 8 מגה-פיקסל. שתיהן עם מפתח צמצם של f/1.9 ופוקוס קבוע. ולמרות שאין פוקוס אוטומטי, המצלמות מסוגלות לעשות כמה טריקים מגניבים בתחום הזה. למצלמות יש תכונת 'פוקוס חי', שמאפשרת לטשטש את הרקע ולהוסיף אפקט בוקה לצילום, גם אחרי שצילמנו את התמונה. האפקט לא היה חסר בעיות, וכן היה סוג של קו תפר לאורך האובייקטים, אך לא בצורה כל כך בולטת כמו במכשירים אחרים שניסיתי. מבחינת האיכות, מדובר במצלמת הסלפי הטובה ביותר שיצא לי לנסות. התמונות היו חדות במיוחד עם שחזור צבעים מצוין, כאשר מצלמת ה-8 מגה פיקסל הביאה צבעים מעט יותר חמים. פונקציית הצילום הרחב הייתה גם מגניבה במיוחד לסלפי קבוצתי (מצלמת ה-8 מגה פיקסל מגיעה עם עדשה מעט יותר רחבה, 27mm לעומת 24mm במצלמת ה-16 מגה פיקסל).

Galaxy A8 - המכשיר מעולה המחיר לא כל כך

סלפי עם עדשת ה-16 מגה פיקסל

Galaxy A8 - המכשיר מעולה המחיר לא כל כך

סלפי עם העדשה הרחבה

Galaxy A8 - המכשיר מעולה המחיר לא כל כך

סלפי עם טשטוש רקע (פוקוס חי)

ממשק ומפרט

ה-A8 מריץ אנדרואיד 7.1.1 נוגט עם סקין הטאצ'וויז של סמסונג. המכשיר לא הגיע עם יותר מדי "אפליקציות זבל" של החברה, ובסך הכל מדובר בממשק די ידידותי ונוח. יש פה את כל התכונות ממכשירי הדגל של החברה. מסך Always-on וחיישן טביעת אצבע מהיר במיוחד שפועל באופן תמידי לפתיחת נעילת המכשיר. יש גם שלל ערכות נושא, שניתן להוריד דרך החנות של סמסונג.

Galaxy A8 - המכשיר מעולה המחיר לא כל כךGalaxy A8 - המכשיר מעולה המחיר לא כל כך

מבחינת ביצועים, ה-A8 מגיע עם מעבד ה-Exynos 7885 של חברת סמסונג. זהו מעבד מתומן ליבות, כאשר שתיים מתוכן רצות בתדר 2.2GHz ושאר השש רצות בתדר 1.6GHz. כמו כן, ה-A8 מגיע עם מעבד גרפי מסוג Mali-G71 בעל שתי ליבות, כמעט זהה לזה שב-Huawei P10 (שמונה ליבות) וב-Galaxy S8 (עשרים ליבות) ו-4 גיגה בייט של זיכרון עבודה (RAM). בסך הכל, המכשיר מגיע עם חומרה חזקה מאוד שעובדת מצוין בשימוש יומיומי, ובזכות המעבד הגרפי, גם במשחקים. אחרי כמה שבועות של שימוש היה ניתן לראות כמה שיעוקים פה ושם, אך צריך לזכור שמדובר במכשיר ביניים המריץ אנדרואיד. מעבר לכך, הוא עבד באופן מעולה עם כל דבר שזרקנו עליו. וכמובן לא נשכח את העובדה שהמכשיר עמיד בפני מים בתקן IP68.

Galaxy A8 - המכשיר מעולה המחיר לא כל כך

גם אחרי שנה, סמסונג בחרה להשאיר את מיקום הרמקול בצד השמאלי של המכשיר. אני באמת לא מצליח להבין למה שיעשו דבר כזה. כשאני מחזיק את הטלפון במצב מאונך לצפייה בסרטונים, לא פעם אני חוסם את הרמקול עם היד ואני צריך לשנות את האחיזה שלי במכשיר כדי לשמוע משהו. לדעתי מדובר בסתם פספוס, ואני מקווה שהם יתייחסו לזה בדגם הבא. מעבר לכך, שומעים בו חזק מאוד וטוב ביחס להרבה רמקולים אחרים בסמארטפונים ששמעתי.

חיי סוללה

ה-A8 מגיע עם סוללה בנפח 3,000 מיליאמפר-שעה, וכאשר מחברים בינה לבין מסך ה-AMOLED החסכוני ומעבד ה-14 ננו-מטר של המכשיר, מקבלים ביצועים לא רעים בכלל. הצלחתי להעביר איתו יום שלם של שימוש בקלות, עם בין 6 ל-7 שעות של זמן מסך. עם זאת, חשוב לציין שהנתונים הללו צונחים באופן משמעותי כאשר מפעילים את פונקציית ה-Always On. ולכן זה מסתכם בשאלה של האם אתם מוכנים לוותר על קצת מחיי הסוללה כדי להינות מהשימושים של מסך ה-Always On. כמו כן, המכשיר מגיע עם הטעינה המהירה של החברה, אשר טוענת להטעין 40 אחוזים מהסוללה בחצי שעה בלבד, נתון שבבדיקתנו הוכח כאמיתי.

Galaxy A8 - המכשיר מעולה המחיר לא כל כך

סיכום

בשורה התחתונה, ה-A8 של סמסונג הוא מכשיר מצוין. איכות הבנייה שלו מעולה, עם חיישן טביעת אצבע שממוקם סופסוף במיקום אטרקטיבי. זוג מצלמות הסלפי מצליחות להוציא תמונות חדות וטובות, וכך גם המצלמה האחורית, דבר די מפתיע בשביל מכשיר בקטגוריית הביניים. המסך ,כיאה למכשיר של חברת סמסונג, מצוין בכל קטגוריה וחיי הסוללה מרשימים לא פחות. הדברים היחידים שבאמת מורידים מהחוויה הם המעבד הגרפי שקצת מתקשה עם משחקים כבדים, חוסר רזולוציית 4K בהקלטת וידאו, מיקום הרמקול, חוסר של אנדרואיד 8.0 אוראו בעת ההשקה והמחיר הגבוה. זהו מכשיר מצוין נוסף של חברת סמסונג, אך התמורה למחיר שלו היא די נמוכה.

מחיר מומלץ לצרכן: 2,000 שקלים

לדיון בנושא: Galaxy A8 – המכשיר מעולה המחיר פחות


7:00
  /  
20.2.2018
  
מאת: עמית לגו

1