מכורים לנטפליקס? טיפים וטריקים לשיפור החוויה

טיפים וטריקים לשימוש המשתמש הכבד בנטפליקס

15:00
  /  
08.02.2018
  
מאת: עפר לאור

משתמשים כבדים ב-Netflix? האם אתם מכירים את כל הטריקים הבאים?

1. פרופילים

מכורים לנטפליקס? טיפים וטריקים לשיפור החוויהנטפליקס מאפשרת פתיחה של עד 5 פרופילים. כל פרופיל כזה זוכר לכם מה אתם אוהבים ומה לא. 

במקרה שלי, המשפחה המורחבת מאוד אוהבת נטפליקס וכמובן שאני לא רוצה שהם יקלקלו לי את ההעדפות. 

ברירת המחדל פותחת לכם גם פרופיל ילדים, כאשר אפשר לבטלו ולהשתמש בו כמשתמש רגיל, או ליצור עוד פרופיל ילדים כאשר התוכן שם מיועד כמובן רק לילדים ולא נותן להם את האופציה לראות תוכן שאינו תואם את גילם. מה שאי אפשר לעשות (עדיין) זה לנעול את המכשיר על פרופיל מסויים, כך שעדיין צריך לפקח על הילדים.

אפשר גם לפתוח פרופילים משותפים (נניח, לצפיה משותפת של בן/בת זוג) וכך להנות מהמשך מהמקום שאתם צופים בו ביחד.

לכל פרופיל אפשר לבחור תמונה (אם כי מאז שנטפליקס התנתקה מפייסבוק, אי אפשר להשתמש בתמונה שלכם כפרופיל), יש לה מגבלות תוכן ושפה מועדפת שתשמש אתכם לטובת הממשק במכשירים שתומכים בשפה: 

מכורים לנטפליקס? טיפים וטריקים לשיפור החוויה

אגב, אם יש לכם "משתתפים" מהמשפחה בחשבון הנטפליקס שמעט מגזימים, תרגישו חופשי להוציא אותם מהחשבון על ידי לחיצה כאן: https://www.netflix.com/ManageDevices

2. היסטוריה – האם בן/בת הזוג שלכם בוגדים בכם (עם נטפליקס)?

https://www.netflix.com/viewingactivity

כאן ניתן לעבור על היסטוריית הצפיה שלכם בנטפליקס. אפשר לראות מתי צפו בכל תוכן ולכן גם אפשר בקלות גם לזהות האם בן/בת הזוג שלכם בוגדים בכם על ידי כך שהם צופים בתכנים משותפים מבלי להמתין לצפיה משותפת. כמוכן שניתן גם למחוק דרך הממשק הזה את התכנים שאתם לא רוצים שבני/בנות הזוג שלכם יראו שראיתם, מה שמוריד את ההיסטוריה גם מהממשק וגם מחישוב ההעדפות שלכם (אם בחרתם בסרט שמטה את רשימת ההמלצות באופן לא רצוי).

מכורים לנטפליקס? טיפים וטריקים לשיפור החוויה

3. תרגום

כידוע יש לנטפליקס תרגום בעברית, אבל האם ידעתם שאפשר לשנות את עיצוב התרגום – כולל צלליות, צבעים, רקע וגודל?

עשו כל זאת בממשק הבא:

https://www.netflix.com/SubtitlePreferences?fullpage=true

מכורים לנטפליקס? טיפים וטריקים לשיפור החוויהמעניין אתכם למיין או לחפש תכנים לפי שפת שמע או תרגום?

ניתן לעשות זאת דרך הממשק הבא (לעברית למשל):

https://www.netflix.com/browse/subtitles/he

מכורים לנטפליקס? טיפים וטריקים לשיפור החוויה

לצערי, לא ניתן לבחור בקלינגונית אבל זה זמין בתכנים מתאימים (דיסקברי…)

מכורים לנטפליקס? טיפים וטריקים לשיפור החוויה

4. מהירות חיבור

יש הרבה דברים שמשפיעים על איכות התמונה שלכם כשאתם צופים ב-Netflix. אם ספקית הרשת שלכם לא מחזיקה שרת מתאים (כיום יש כזה להוט.נט, סלקום/נטוייז'ן, פרטנר, בזק בינ"ל וככל הנראה לטריפל-C). נטפליקס מעדכנים מדי כחודש נתונים על הממוצע של הספקיות בכל מדינה לפי מהירות ממוצעת של הצופים בה. זה לאו בהכרח משמעותי (כי הרי יש כמה סוגי מנויים שמגבילים את איכות התמונה שלכם), אבל זה ידע חשוב:

https://ispspeedindex.netflix.com/country/israel/

בכדי לדעת מה המהירות שאתם צופים בה, יש מספר דרכים לבדוק מהירות:

https://fast.com – אתר של נטפליקס אשר מיועד לבדיקות מהירות בינכם לבין שרתי התוכן המקומיים של נטפליקס. אם אתם חושדים שאיכות התמונה שלכם אינה מספקת, זה צריך להיות התחנה הראשונה שלכם. למסכים חכמים יש ממשק דרך התפריט הראשי שמאפשר לבצע בדיקות מהירות, אך הם פחות אמינות מגלישה לאתר הזה.

תוך כדי צפיה בדפדפן, ניתן ללחוץ על מספר מקשים בכדי לקבל מידע על הצפיה שלכם. כגיק מושלם כמובן שאני עושה זאת כל הזמן (במסכים חכמים, לחיצה על כפתור info בשלט, אם יש לכם כזה, יתן מעט מידע כולל רזולוציה ורוחב פס בלבד).

לחיצה על CTRL+SHIFT+ALT+Q יתן לכם מידע מלא על קצב הנתונים שלכם, סוג התוכן, ה-codec ועוד ועוד פרטים:

מכורים לנטפליקס? טיפים וטריקים לשיפור החוויהזה עדיין לא מספק אתכם? נסו CTRL+ALT+SHIFT+L וקבלו לוג שבו יש אפילו יותר מידע…

מכורים לנטפליקס? טיפים וטריקים לשיפור החוויה

אם אתם ממש מתוחכמים תוכלו גם לשנות חלק מההגדרות, כגון מאיפה התוכן מסופק לכם, קצב הנתונים המקסימלי ועוד! פשוט לחצו על CTRL+ALT+SHIFT+S ואני יכול לקפוץ לשרת באמסטרדם או לונדון במקרה הזה. 

מכורים לנטפליקס? טיפים וטריקים לשיפור החוויה

חשוב לציין, לא לכל הדפדפנים מותר להציג תוכן באותה רזולוציה. כרום, ספארי ו-firefox מוגבלים בד"כ ל-720P, שזה בהחלט לא אידאלי. מיקרוסופט מתגאים בכך שדפדפן Edge שלה מאפשר גם 1080P, ואם תשתמשו באפליקציה של Windows 10 תקבלו גם את היכולת לשמור תכנים מקומית, לטובת שימוש בנסיעות. מרבית ההורדות מוגבלות ל-48 שעות מהרגע שהתחלתם לצפות בהם ולא כל התכנים זמינים באופן זה.

מעבר להגדרה הזו, גם ניתן לשלוט באיכות התמונה שכל מכשיר מקבל וגם לשלוט אם לקפוץ אוטומטית לפרק הבא בתוכנית מתוך הלינק הבא: https://www.netflix.com/HdToggle

מכורים לנטפליקס? טיפים וטריקים לשיפור החוויה

 

באפליקציה הניידת אפשר להגיע להגדרות דרך התפריט צד וכך לראות כמה מקום אתם תופסים על המכשיר עם הורדות, מה איכות הקליטה שלכם וכמה דאטה אתם מנצלים לטובת נטפליקס:

מכורים לנטפליקס? טיפים וטריקים לשיפור החוויה

5. 4K ו-HDR

כמובן שאתם צריכים חשבון מתאים בשביל איכות תמונה. אתם צריכים לוודא שאתם בתוכנית מתאימה מתוך 3 התוכניות שהחברה מציעה, ואותם ניתן לבחור כאן: https://www.netflix.com/ChangePlan

מכורים לנטפליקס? טיפים וטריקים לשיפור החוויה

בחרתם באופציה היקרה? ניתן להשתמש בה בעד 4 מכשירים שונים בו זמנית. אין כיום מגבלה על מספר המכשירים שמחוברים לחשבון שלכם, כך שבמקרה שלי, המשפחה המורחבת הרוויחה מהמנוי המורחב שלי וכמובן שאני מקבל תכני 4K למסך החכם שלי.

איך מוצאים תוכן 4K? במסכים חכמים יש קטגוריה של 4K שאתם יכולים לחפש בה ואותה. אבל אפשר גם לערוך ממש חיפוש על 4K מאזור החיפוש: https://www.netflix.com/search?q=4K או על תכני HDR: https://www.netflix.com/search?q=HDR  

מכורים לנטפליקס? טיפים וטריקים לשיפור החוויה

כיום יש מספר רב של מכשירים ומסכים שתומכים ב-HDR, חלקם תומך ב-Dolby Vision (מסכי סוני, LG, כרום קאסט אולטרה, אפל TV ואייפון X), וחלקם ב-HDR10 (שאר המסכים והחברות שתומכות ב-HDR). כמובן ש-Dolby vision איכותי יותר מ-HDR10, אבל במרבית התכנים ההבדל זניח.

מכורים לנטפליקס? טיפים וטריקים לשיפור החוויה

בסטרימרים לא תמיד ניתן לקבל תכנים באיכות 4K או HDR (או נטפליקס בכלל) שכן נדרשת תמיכה של החברה בכל מכשיר שנתמך. דוגמא לבעיות כאלה אפשר לראות בממיר של פרטנר שתומך אמנם ב-4K אבל אינו מאפשר HDR… הממיר של סטינגTV למשל אינו מורשה להריץ נטפליקס כלל… לכן, מומלץ להיות זהירים כאשר בוחרים בסטרימר עבור נטפליקס ולבחור כזה שמאפשר את כל האופציות שאתם זקוקים להם (לדוגמא, AppleTV, Nvidia shield ועוד).

6. חיפוש תוכן

נטפליקס משתדלת להשתמש בז'אנרים מוכרים, אבל מעבר לחיפוש לפי כל מפתח שתרצו (כולל שם שחקן או במאי), הם גם יאפשרו לכם לחפש לפי שם ז'אנר או לבחור מז'אנרים רבים בתוך סרטים או סדרות.

מכורים לנטפליקס? טיפים וטריקים לשיפור החוויהאם תערכו חיפוש על action תראו שניתן להגיע למה שנטפליקס מכנה "מיקרו ז'אנר" שזה תת ז'אנרים שמגיעים לרזולוציה די מטורפת. לחיצה על אחת התגיות הללו ליד Action יתנו לכם לקפוץ לשם. אבל בשביל שלא תעבדו קשה, נוצר האתר: https://netflixcodes.me/ שמאנדקס את כל התת-ז'אנרים הללו ונותן לכם גישה אליו.

מצאתם משהו מעניין שאתם רוצים לצפות בו במכשיר אחר? צרפו אותו לרשימת My List שלכם ותוכלו ישר להגיע אליו במכשיר האחר. עוד אופציה היא לעשות CAST למסך שלכם אם הוא תומך בכך (מרבית המסכים החכמים כוללים בשנתיים האחרונות יכולות לקבל שידור CAST מהמכשיר הסלולרי שלכם).

עוד דרך למצוא תכנים חדשים זה ביקור באתר http://media.netflix.com אשר (לרוב) יתן לכם את לוחות הזמנים של התכנים החדשים ואיפה הם יהיו זמינים. כדאי לציין שהרבה מאוד תכנים עולים לשירות ללא התראה מוקדמת.

עוד אופציה זה שימוש באתר הלא רשמי: http://unogs.com/ אשר מתמחה בזיהוי תכנים חדשים וחיפוש בקטלוג של נטפליקס לפי איזור גאוגרפי, תרגום וכו'. היתרון הוא שכך גם תוכלו לגלות אילו תכנים זמינים לכם מחוץ לאיזור הגיאוגרפי של ישראל… יש לציין שבשנה האחרונה נטפליקס כבר אינה פועלת עם כל ספקי ה-VPN שנותנים שירותי העברה לחו"ל וכדאי להיות מודעים למגבלה זו.

לבסוף, אם אתם ממש חיים על הקצה, יש את האתר הזה שלפי ז'אנר יבחר עבורכם מה לצפות הערב:

https://reelgood.com/roulette/netflix

פספסנו טיפים שאתם מכירים ואנחנו לא?
תוסיפו לתגובות שלנו כאן בפורום.
אהבתם? שתפו ברשתות החברתיות.

לדיון בנושא: מכורים לנטפליקס? טיפים וטריקים לשיפור החוויה


15:00
  /  
8.2.2018
  
מאת: עפר לאור

1