אוזניות RHA MA650

האוזניות מגיעות עם מנגנון ביטול רעשים שעושה עבודה טובה. אין דרך לבטל אותו כמו באוזניות אחרות, מה שעלול להוות סכנה ...

11:25
  /  
30.01.2018
  
מאת: Deanna2688

RHA הוא מותג בריטי המתמחה באודיו וידוע בפיתוח וייצור אוזניות באיכות סאונד גבוהה.

כל מוצרי החברה עוברים תהליך פיתוח ומחקר מקיף עם שימוש בטכנולוגיות האקוסטיות המתקדמות ביותר במטרה להביא לקהל מוצרים בעלי איכות וטווח צלילים מהטובים שיש בשוק. כל האוזניות מיוצרות בגלזגו, סקוטלנד, בעבודת יד בוחומרים מהשורה הראשונה.

הדגם שקיבלתי לבדיקה הוא MA650. האוזניות מגיעות במארז מרשים. האוזניות עצמן יושבות בתוך גומי מוקצף מוגנות היטב. באריזה ארוזים היטב, כבל הטענה נרתיק נשיאה קטן, רך וגמיש, גומיות סיליקון ויחידה אחת של גומי מוקצף. גומיות הסיליקון מגיעות במגוון גדלים להתאמה מירבית למשתמש.

מבנה האוזניות

גוף האוזניה עשוי כולו מאלומיניום. האוזניה עצמה היא בעלת גימור מבריק המעניק לה מראה יוקרתי.

האוזניות הן inear, אלחוטיות ומתחברות אל המכשיר הנייד בעזרת חיבור בלוטות'; הן מחוברות אחת לשניה בעזרת כבל גומי גמיש מאוד ומשם משתלשל כבל דק אליו מתחבר גוף האוזניה. גוף הגומי שומר על צורתו בצורה מעולה ואינו מתקמט או מתעוות עם השימוש. הוא גם קל משקל ונעים על הצוואר ועצם הבריח. כפתורי השליטה נמצאים על המיקרופון בדומה לרוב האוזניות האלחוטיות בשוק.

כפתור ה- Power, המדליק את האוזניות, ואיתו מבצעים את החיבור ונורת החווי שלו נמצאים על הקשת היושבת על הצוואר.

החיבור למכשיר הנייד הוא קל ופשוט: לחיצה ארוכה והמכשיר נכנס למצב Pairing והתחבר לאייפון 8+ שלי ולנקסוס 5X בצורה קלה ופשוטה. האוזניות גם תומכות בתקן NFC, שאולי מעניין יותר עבור משתמשי האנדרויד, שכן הוא מאפשר לבצע צימוד באמצעות נגיעה קלה של הפלאפון בצד השמאלי של הקשת (איפה שמצוייר אייקון NFC קטן). הפתרון אומנם נח שכן אין צורך ללחוץ על שום כפתור בפלאפון או באוזניות אך יכול להיות מעט מתסכל משום שלפעמים צריך לגעת יותר מפעם אחת על מנת שהמכשיר יזהה את הפעולה.

הכפתורים סטנדרטים למדי (ווליום למעלה, ווליום למטה, קדימהאחורה, Playpause). לקח לי קצת זמן להתרגל לכך שהניווט קדימה ואחורה נמצא בכפתור האמצעי, ולא בעזרת לחיצה ארוכה על כפתור הווליום, אבל אולי זה פשוט הרגל רב שנים עם ה-jaybird2 וה-jaybird3.
פיצ'ר מגניב של האוזניות זה הגוף המגנטי שלהן. בזמן שאין צורך באוזניות הן יכולות להיתלות בצורה נוחה ונעימה על גוף משתמש צמודות אחת לשניה כ"שרשרת" בעזרת הגוף המגנטי באוזניות. זה מונע מהן ליפול, להסתרבל ומהווה גישה נוחה כאשר רוצים להשתמש בהן שוב או כשנכנסת שיחה.
שקע ההטענה מסוג USB-c, מטעין את האוזניות תוך שעתיים+ מאפס למאה, זאת בניגוד לאוזניות אחרות בשוק שעדיין מגיעות עם micro-usb. במצב טעון, האוזניות מסוגלות לנגן במשך כ-12 שעות.

RHA-MA650 אוזניות אלחוטיות

 

שימוש יומיומי ושימוש ספורטיבי

מצאתי את האוזניות נוחות מאוד בזמן הנסיעות. המיקרופון שלהן מסנן רעשים מצוין, וגם כשניהלתי שיחה מאוטובוס או רחוב סואן שמעו אותי מצוין. השיחות בזמן השימוש באוזניות ייזכרו כאחת הפעמים הבודדות שבהן לא ביקשו ממני לעבור למצב "טלפון רגיל". הצליל נשמע טבעי ולא מתכתי או צורם, גם מצד המאזין (האזנה לשותפי לשיחה) ומהצד המדבר.(שימוש במיקרופון).

המכירים אותי יודעים שאני חובבת ספורט נלהבת, האימונים שלי נעים בין אימוני הנפות ווויטליפטינג, קרוספיט, ספרינטים, ריצות קצרות (עד 10 ק"מ) רכיבות אופניים בין עירוניות. אני אוהבת להישאר פעילה, זה בטוח.
ה-RHA-ma650 אכן הצליחו להדביק את הקצב שלי. הן נוחות מאוד בשימוש לאימונים מתונים בחדר הכושר, אך מצאתי את עצמי חוששת לחייהן בעת הנפות שקשורות להנחת המוט על עצם הבריח מחשש שהן יימחצו תחת כובד המשקל, ואני מדברת על 40+ ק"ג.
ברכיבות אופניים גוף הגומי ריקד קלות על עצם הבריח שלי, אבל האוזניות שמרו על מקומן בתוך האוזניים, כל עוד הקפדתי על הכנסתן לאוזן בצורה נאותה ועמוקה. האוזניות נהנות מעמידות לרטיבות וזיעה בתקן IPX4, מה שייתן להם חיים ארוכים וטובים מאלו שנהנים מפעילות ספורטיבית מאומצת בכל תנאי מזג אוויר.

RHA-MA650 אוזניות אלחוטיות

 

האזנה

האוזניות מגיעות עם מנגנון ביטול רעשים שעושה עבודה טובה. אין דרך לבטל אותו כמו באוזניות אחרות, מה שעלול להוות סכנה בעת רכיבות ארוכות למשל, אבל במהלך היום-יום הביטול רעשים התגלה בברכה במשרד רועש וכמובן באוטובוס. האוזניות בעלות מיקרו-דרייבר 380.1 דינמי ומביאות סאונד מאוזן ונעים בהחלט ברוב הזמן, אבל בהאזנה יסודית כן תמצאו מעט נוקשות בתדרים הגבוהים, אך לא משמעותית.

RHA-MA650 אוזניות אלחוטיות

 

סיכום

האוזניות MA650 מהווים תמורה מצוינת למחיר. בתג מחיר 449-699 ש"ח,יחד עם 3 שנות אחריות דרך היבואן הרשמי iDigital, יחד עם הרב-שימושיות הרחבה שלהן, הן מרוויחות את מקומן כראויות ביותר לאלו המחפשים אוזניות inear אלחוטיות. הן עמידות בזיעה ורטיבות, ועדיין אוטמות רעשים מספיק כדי לא להתחרפן מהרעש במשרד או בתחבורה הציבורית, כל זה מבלי להתפשר על איכות סאונד ראויה בהחלט.
ה- RHA MA650 מתומחרות ב- 449 ש"ח וניתן למצוא אותן ברשת iDigital.

לדיון בנושא: אוזניות RHA MA650


11:25
  /  
30.1.2018
  
מאת: Deanna2688

1