B&O E8. כמו לענוד תכשיט

ה E8 של B&O הן הרולס רויס של האוזניות הבאמת אלחוטיות. גם מבחינת המחיר. אבל האם הכל בהן מושלם? בדקנו

9:00
  /  
25.01.2018
  
מאת: אלי חבוש

נדמה שהשוק מוצף באוזניות אלחוטיות וכשאנחנו אומרים אלחוטיות, אנחנו מדברים על "אלחוטיות באמת", יענו True Wireless (אולי שמישהו ימצא לזה כבר מילה בעברית? אתם מוזמנים להציע) והנה גם B&O, חברה מוכרת בתחום האודיו האיכותי, מוציאה אוזניות אלחוטיות.

עדיין אין מהפיכה בתחום האוזניות האלחוטיות וכולן, טוב אולי חוץ מאלה של אפל, נראות כמעט אותו הדבר ומונחות כמעט באותו מארז שגם יודע להטעין. האוזניות של B&O לעומת זאת, מרגישות איכותיות כבר כשתביטו בהן:

המארז (הקפסולה) בו הן מונחות עשוי מגימור עור מחוספס ויפיפה עם כיתוב עדין של שם החברה. כל הקפסולה מזכירה בכלל קופסא מהודרת של טבעת נישואין, אז לאלה מביניכם שעדיין לא נשואים, היזהרו לפתוח אותה ליד החברה. אפקט התכשיט עובר כחוט השני בכל העיצוב, החל מהצבע, הבנייה והסגנון וכלה מאופן פתיחת המארז עם הציר הקפיצי שמזכיר קופסת תכשיטים.

בתוך הקפסולה מונחות שתי האוזניות, אחת לצד השנייה כמו זוג עגילים יוקרתיים. האוזניות נצמדות לקופסא במגנט כך שהן בטוחות ויציבות גם כשהקופסא פתוחה והנחתן במקום המיועד להן מרגיש נוח מאוד כשהקופסא פשוט שואבת אליה את האוזנייה המתאימה. לכל אחת יש את המקום שלה ולא ניתן להתבלבל בצדדים.

נורית אחת ויחידה בקדמת הקפסולה תתן לנו חיווי של טעינה. הכל מאוד סולידי ונעים.

B&O E8. כמו לענוד תכשיט

בגב הקפסולה יש פתח טעינה מסוג מיקרו USB, שמטעין לנו את הקפסולה עצמה (שמטעינה את האוזניות בניתוק ממקור מתח) ואת האוזניות עצמן. 

הדבר היחיד בכל המארז הזה שמחזיר אותנו לאדמה ומזכיר לנו שמדובר בפריט טכנולוגי לנשיאה, זו רצועת הנשיאה המחוברת מצד שמאל של הקפסולה.

B&O E8. כמו לענוד תכשיט

האוזניות

שתי האוזניות קטנות למדי ונכנסות לאוזן בצורה טובה. הדבר היחיד שהיה חסר לי זו האפשרות לחבר לאוזניות כנפונים, כאלה שגורמים לאוזנייה להיתפס טוב יותר באוזן הפנימית. מניסיון באוזניות אחרות, ללא כנפונים האוזניות נופלות. במקרה של ה E8, האוזניות מרגישות בטוחות בתוך האוזן ולא נפלו לי גם בזמן ריצה ואימון, אך עדיין תחושת חוסר הביטחון קצת מציקה וכשמשלמים כסף רב על זוג אוזניות, רוצים להיות בטוחים שבשום מקרה האוזנייה לא תיפול ותאבד לנו.

על מנת להתחיל לעבוד איתן, יש לצמד אותן באמצעות בלוטות למכשיר שלנו. אפשר לעשות את זה ישירות מהאוזניות או באמצעות הורדת האפליקציה של B&O שתדריך אותנו תוך כדי. מומלץ להוריד את האפליקציה שכן, היא תעזור לנו להגדיר את האוזניות בהמשך.

כל נושא הגדרת האוזניות למכשיר היה בעייתי ומסורבל למדי. אין ממש היגיון באופן צימוד המכשיר בפעם הראשונה ואם לא קראתם את המדריך, סביר להניח שלא יהיה פשוט משום שגם האפליקציה לא ממש אומרת כיצד לעשות זאת מלבד ההוראה שיש לצמד את האוזניות.

בשתי האוזניות יש משטחי מגע בצדדים, דרכם אנחנו מנהלים את כל השימוש שלנו באוזניות – הדלקה, כיבוי, מעבר לשיר הבא, ווליום ועוד. בהמשך נדבר על הנוחות הזאת.

B&O E8. כמו לענוד תכשיט

בצימוד הראשון יש ללחוץ לחיצה ארוכה על משטח המגע הימני ולהמתין שנקבל אינדיקציה של לד כחול מהבהב בצד הפנימי של האוזנייה, רק לאחר מכן יש לבצע את הצימוד בסמארטפון. פעולה דומה יש לעשות שוב על מנת שהאוזנייה השמאלית תכיר את הימנית. כל הפעולה הזו (שמן ההגינות אגיד שעשיתי מבלי לקרוא את המדריך קודם לכן) היתה מסורבלת ולא אינטואיטיבית ולא צלחה לי פעמים רבות. בסופו של דבר הכל הסתדר.

בנוסף, האוזניות לא מתחברות באופן אוטומטי. לאחר שעשינו בהן שימוש, מניחים אותן בעריסה ולאחר כמה זמן רוצים לעשות בהן שימוש חוזר, האוזניות לא יתחברו אוטומטית למכשיר ויש צורך ללחוץ על שורת האוזניות במסך הבלוטות במכשיר כדי שיתחברו. ניסיתי את זה בשני מכשירים שונים והתוצאה דומה.

B&O E8. כמו לענוד תכשיט

על מנת לשלוט באוזניות, בשני הדדים שלהן יש משטח עם לוגו החברה המשמש כמשטח מגע הניתן לשליטה באמצעות מחוות שונות. נגיעה בכפתור ימין תדליק את האוזנייה, תענה לשיחה או תבצע PAUSE על האודיו ששומעים, לחיצה ארוכה על כפתור ימין תגרום לווליום לעלות ולחיצה ארוכה בכפתור שמאל תגרום לווליום לרדת. שלוש לחיצות קצרות בכפתור ימין/שמאל, תעביר שיר קדימה או אחורה (ימין קדימה שמאל אחורה).

לחיצה קצרה על כפתור שמאל תעביר את האוזניות למצב שקוף בו השמע מבחוץ יכנס לאוזניים במקום האודיו המנוגן. המצב הזה מעולה אם אנחנו שומעים מוסיקה ורוצים לשמוע את הסביבה לרגע, כך שבמקום להסיר את הוזניות, נוכל ללחוץ על כפתור שמאל. המצב הזה לא מנתק את האודיו, אלא מחליש אותו מאוד ובמקום זה מכניס אודיו דיגיטלי של הסביבה שלנו. את עוצמת השקיפות הזו ניתן לכוונן באמצעות האפליקציה ב-4 מצבים שונים.

מצד אחד השימוש במחוות נחמד אך מהצד השני יש צורך בעקומת למידה וזיכרון מה עושה כל מגע. חוץ מזה שאם תרצו רק לסדר את האוזנייה במקום ותגעו בטעות במשטח המגע, אתם תשחקו עם הפעולות של האוזנייה. לא קריטי, אבל לפעמים מציק.

B&O E8. כמו לענוד תכשיט

איכות השמע וביצועים

איכות השמע מעולה, נתחיל בכך כי בסופו של דבר זה הדבר החשוב ביותר. טווח התדרים באוזניות נע בין 20 ל- 20K והדרייבר בקוטר של 5.7 מ"מ. הווליום, שאינו חזק מידי גם במצב גבוה, נשמע טוב ולא צורמני. הבאסים במצב הדיפולטי טובים מאוד וכאחד שפחות אוהב טרבלים, שמחתי שזה כך.מי שהפרמטרים הדיפולטיים אינם מספיקים לו ורוצה לשחק עם הגדרות האקולייזר, יוכל לשנותם באמצעות האפליקציה.

לאפליקציה יש מצב מעולה בו ניתן להגדיר את מאפייני השמע בצורה קלה מבלי ממש להבין במוסיקה וכך הגדרות האקולייזר משתנות בהתאם למצב ההאזנה בו אנחנו נמצאים או רוצים להיות – סאונד מרגש, חם ועוד… כשתוכלו לשלוט בכל ארבעת המצבים האלה באמצעות העברת המחוון לנקודה שמתאימה לכם – קצת סאונד חמים עם הרבה ריגוש למשל.

בכל הקשור לאיכות וניתוקים, אז הבעיה הזו שמלווה אוזניות אלחוטיות (באמת), לא פסחה גם על ה E8. אמנם ב E8 חווינו מעט מאוד ניתוקים ושיהוקים, אך אלה עדיין קיימים וכשנאזין למוסיקה נחווה מידי פעם ירידה קלה בעוצמת השמע של אוזן שמאל ממש למאית השנייה, מספיק כדי להרגיש את הקפיצה הזו. ניתוקים של ממש לא חווינו.

באוזניות אחרות שבחנו הקפיצה הזו משמעותית יותר עד כדי ניתוק הסאונד לכמה רגעים (למשל ה RUN של JAYBIRD שכבר תוקנו מאז הבדיקה האחרונה שלנו), אך אוזניים רגישות יבחינו בכך גם כאן. לדברי החברה יצא עדכון גרסה שאמור לפתור את הבעיה. נעדכן אם אכן כך.

מבחינת סוללה, האוזניות אמורות להספיק לעבודה של כ-4 שעות. בפועל הוצאנו מהן קצת פחות. לנו זה הספיק אך ניתן להוציא מהן עוד יותר מכך, הכל תלוי בעוצמת השמע והאם אתם משתמשים באוזנייה אחת או בשתיהן (למשל עבור שיחות, אין צורך להשתמש בשתי האוזניות). הקפסולה, כשהיא טעונה, תתן לכם עוד שני מחזורי טעינה ובסה"כ על פי היצרן מדובר בכ-12 שעות עבודה.

האוזניות משמשות גם כאוזנייה לשיחה קולית ביחד עם הסמארטפון שלכם. השמע בשיחות טלפון היה טוב וברור והמענה לשיחה והניתוק מתבצע באמצעות טפיחה על כפתור האוזנייה.

B&O E8. כמו לענוד תכשיט

השורה התחתונה

בשורה התחתונה ה E8 הן אוזניות פרימיום של ממש, נראות טוב, מרגישות טוב והחשוב מכל, מוציאות סאונד מעולה ואף הטוב ביותר ששמענו בקטיגוריה הזו. בעיית החיבוריות באוזניות, הצימוד והנמכת הווליום מידי פעם מעיבה על החוויה הכוללת שהיתה יכולה להיות מושלמת ובמחיר של כ- 1,300 ש"ח, שאינו מחיר זול, אנחנו מצפים למושלמות.

יבואן: ביקונקט

 

 

 

לדיון בנושא: B&O E8. כמו לענוד תכשיט


9:00
  /  
25.1.2018
  
מאת: אלי חבוש

1