WoodPuck – משטח טעינה אלחוטי דקורטיבי

משטח טעינה אלחוטי לא חייב להיות מכוער וטכני. מיכה רווה בדק משטח טעינה בעיצוב עץ שהוא גם תחתית לכוסות  

7:00
  /  
23.01.2018
  
מאת: מיכה רווה

נדמה שטעינה אלחוטית היא הבטחה שמסרבת להתממש. כבר שנים שמספרים לנו על חוויה קסומה של משטחים בלתי נראים, הנמצאים בכל מקום ויאפשרו לנו לזרוק את שלל המכשירים הניידים שלנו, הרעבים לטעינה, מבלי להשקיע בכך מחשבה יתרה, אך ב-2017 טרם נראה כי החזון התממש במלואו.

בתערוכת הטכנולוגיה CES בלאס וגאס ראינו מגוון פתרונות הטענה כשאף אחד מפתרונות אלה מבוצע על ידי חברה ישראלית שעושה את מה ש PowerMat התקשתה לעשות בעבר – הטענה בתוך שטח בלתי מדוייק אלא מוגדר בגבולות מסויימים. כך שניתן להטעין את הציוד שלנו כשזורקים אותו בתוך מגירה למשל.

לאחרונה, נראה כי יש תקומה קלה בתחום ואפשר ליחסה למספר סיבות:

  1. אפל מודיעה במעמד הכרזת אייפון 8 ו-X על תמיכה בתקן טעינה אלחוטית Qi. זהו דבר חשוב שאין להקל בו ראש שכן סביר להניח שהדבר ייצור תמיכה רחבה בתעשייה בתקן וסטנדרטיזציה שתוביל בסוף להיצע גדול, כניסת חברות נספות לתחום וירידת מחירים.
  2. איקאה הודיעה עם כניסתה לשוק והטמעת משוחי הטענה ברהיטיה. לאור ההיצע והפופלריות של איקאה בעולם, זהו צעד שלא רק מנגיש את הטכנולוגיה אלא גם עלול לגרור מתחרות להציע מוצרים דומים.
  3. בשלות טכנולוגית הטעינה שעברה כבר מספר שנים ומחזוריי מכירה ונראה שמתחילה לצבור לה בסיס התקנות לא מבוטל.

ניתן למצוא מטענים אלחוטיים ממגוון חברות, כולל השחקניות הוותיקות והמתבקשות כגון סמסונג, Anker, Incipio וכפי שהוזכר, אפילו איקאה. גם אפל צפויה להשיק מטען משלה בחודשים הקרובים, לקהל המעריצים הרחב והצמא שלה המאפשר הטענה בו זמנית של האוזניות AirPods, אייפון 8 או X והשעון.

חברת Fone Salesman מבריטניה מנסה לבדל את המוצר שלה משאר המטענים ע"י עיצוב מיוחד בציפוי במבוק ואפילו דרגש מעץ שמוטמע בתוכו אפשרות טעינה, לקחנו את המטען לבדיקה והנה המסקנות.

 

עיצוב

אין ספק שמבחינת עיצוב, משטח ההטענה הוא יוצא דופן. הבמבוק מיוצר בשיטה המבטיחה מראה וגימור שונה לכל יחידה. מספר אנשים שהביטו במשטח מייד הגיבו בחיוך שהוא נראה כמו מחמם כוסות. והם לא טועים. המשטח מזכיר מאד תחתית לכוס חמה במבט ראשון, בוודאי כאשר הוא מצוי בנפרד מחיבור ה-USB שלו.

משטח טעינה אלחוטי WoodPuck

האיכות והגימור של המשטח היא מצויינת. עובייו כ-1.1 ס"מ, ורוחבו 9.5 ס"מ ומשקלו הוא 70ג.  גימור הבמבוק אמור לשמור עליו משריטות ופגעים ולעזור לו להשתלב בשולחן העבודה המשרדי. הגומי בתחתית אמור לדאוג לכך שהמשטח לא יחליק בשימוש היומיומי.

משטח טעינה אלחוטי WoodPuck

 

נבלע ברהיט

 

משטח טעינה אלחוטי WoodPuck

ביצועים

משטח ה-WoodPuck לא יוצא דופן בביצועי הטעינה שלו. עם כוח של 1 אמפר ונצילות של 74.6% (עפ"י היצרן), הטעינה תהיה ארוכה יותר מלחבר את המכשיר ישירות לקיר. על נוחות ויופי משלמים.

משטח טעינה אלחוטי WoodPuck

אך הוא בהחלט מרגיש כמו מטענים אלחוטיים אחרים בשוק ועושה עבודתו נאמנה. למרות שבתחילה היה נראה שחסר חיווי חזותי כלשהוא של טעינה, הרי שה-WoodPuck מפצה על כך בחיווי קולי בצורת 'ביפ' בכל פעם שמניחים את המכשיר והטעינה מתחילה. מה שמסתבר כבחירה טובה, ומוכיח את עצמו בקריאה בשעות החשיכה למרות שלעתים, במיוחד בסביבה רועשת, החיווי הקולי חלש למדי ומשום שבמשטחי טעינה מסוג זה חייבים להניח את המכשיר בצורה כמעט מדוייקת, יש צורך להעיף מבט על המכשיר ולראות שהוא אכן נטען.

ציפוי הבמבוק לא מפריע לטעינה וחודר, כמצופה, גם כיסויי טלפון עבים. היצרן מתחייב באתר למרחק טעינה של 4-6 מ"מ שאמור לעבוד על רוה הכיסויים בשוק.. מה שכן, אם יש לכם כיסוי המכיל כיס לכרטיסי אשראי, כדאי שתחשבו שוב, שכן הוכח שטעינה אלחוטית מזיקה באופן בלתי הפיך לפס המגנטי.

למשטחי הטענה אלחוטיים יש יתרונות וחסרונות והדבר לא שונה גם כאן. היתרונות הם כמובן ברורים – לא צריך לחבר כבל מסרבל למכשיר והשימוש הוא פשוט – הנחת המכשיר על המשטח וזהו. החיסרונות כאן הם עבור אלה שמשתמשים הרבה במכשיר שלהם וכך בכל פעם שירימו את המכשיר כדי לעבוד איתו או לבצע שיחה, הוא יוצא מהטענה.

משטח טעינה אלחוטי WoodPuck

 

 

סיכום

ה-WoodPuck של FonSalseman הוא בחירה ראויה כמטען אלחוטי. למרות שהוא לא מספק ביצועים יוצאי דופן בהטענה, הרי שהוא מעוצב בצורה נעימה ומושקעת וישתלב היטב במשרד.

מחיר60 דולר באתר היצרן

באמאזון המחיר נחתך למחיר הגיוני יותר ועומד על 29 דולר

עושים משלוח לישראל

לדיון בנושא: WoodPuck – משטח טעינה אלחוטי דקורטיבי


7:00
  /  
23.1.2018
  
מאת: מיכה רווה

1