Fiio K1 – הקובייה הקטנה שעושה את ההבדל

רבים מאיתנו אוהבים לשמוע מוזיקה בטלפון הנייד, אך מה עושים לאחר שרכשנו את האוזניות הכי טובות והסמרטפון הכי חדיש שיש ...

23:25
  /  
22.01.2018
  
מאת: יוגב טמיר

אודות החברה

חברת FiiO הינה חברת אודיו סינית שנוסדה בשנת 2007. החברה חרטה על דגלה את נושא הבטחת האיכות והיא מנסה לתקן את הסטיגמה הישנה שנוצרה למוצרים סינים תוך כדי עמידה בתקני ISO השונים על מנת לספק בסופו של יום מוצרים איכותיים ומשתלמים לקהל צרכני האודיו.

נתונים טכניים 

  • סיבר USB מסוג SA9023A
  • Texas instruments PCM5102 DAC
  • הגברהTPA61332A
  • מימדים: 8*20.5*50 מ"מ

 

Fiio K1- הקובייה הקטנה שעושה את ההבדל

 

FiiO K1

ה- DAC משולב המגבר הינו קטנטן במיוחד ומיועד לעבוד עם מוצרים ניידים ולתת מענה לכרטיסי קול בסיסיים שצריכים שיפור בעלות קטנה יחסית. ה-K1 בגודל של דיסק-און קי סטנדרטי, הוא מכיל שקע אוזניות 3.5 מ"מ מצד אחד ותאורת LED כחולה בעת השימוש, ומצד שני נמצא שקע לחיבור כבל Micro USB.
סה"כ השימוש בו מאוד פשוט ויעיל עם מחשב מבוסס Windows ולא נתקלתי בצורך להתקנת דרייברים ולא שום דבר.
הגודל והמשקל הקומפקטים הופכים את ה-K1 אידיאלי בשידוך עם מוצרים ניידים כמו טלפונים חכמים שצריכים דחיפה עם כרטיס הקול שלהם ובנוסף גם מחשבים ניידים שהכרטיס קול שלהם פשוט למדי.

Fiio K1- הקובייה הקטנה שעושה את ההבדל

Fiio K1- הקובייה הקטנה שעושה את ההבדל

Fiio K1- הקובייה הקטנה שעושה את ההבדל

 

מבחן האזנה

על מנת לגוון ככל הניתן החלטתי לבצע את מבחן האזנה ב- 2 וריאציות – פעם אחת והיא בחיבור למחשב ופעם שניה בחיבור לטלפון הנייד שלי מדגם OnePlus One.
על מנת לחבר את ה- K1 לטלפון יש צורך להוסיף כבל OTG או Micro USB ל- Micro USB.
האוזניות שעבדתי איתן לצרכי הבדיקה הינן:
  • Audio-Technica ATH-AD700
  • SoundMagic PL50

 

חיבור למחשב

כאשר עובדים עם ה-K1 בחיבור למחשב המריץ ווינדוס אופן הפעולה הינו מידי ולא דורש פעולות מיוחדות. בצורה הבאה ה-DAC תופס פיקוד באופן ישיר במקום פענוח הסאונד שמבוצע על כרטיס הקול היושב על לוח האם. 

במידה ובבעלותכם מחשב עם כרטיס קול פשוט מובנה בלוח האם, התוצאה המידית שניתן להבחין בה הינה מידית. הסאונד עשיר יותר, הבמה רחבה יותר, והצלילים הדוקים וחיים יותר.
נוסף על כך יציאת האות נקיה יותר מרעשים אלקטרונים שנותנת יציאת הסאונד של הלוח אם, דבר התורם לסאונד להיות יותר טהור ולשיפור חווית האזנה.

כאשר משווים את ה-K1 לכרטיס הקול המובנה בלוחות האם הפשוטים לרוב נרגיש בשיפור נאה. מכיוון ופעמים רבות בלוחות היוקרתיים יותר מדובר גם על כרטיסי קול מובנים רציניים יותר יתכן וההבדל יהיה זניח עד לא קיים כלל, אך בכל הנוגע ללוחות אם פשוטים או לחלופין במחשבים ניידים ללא מערכות סאונד פרמיום נקבל שיפור יפה בסאונד.

חיבור לסמארטפון

בעת חיבור לסמארטפון נתקלתי תחילה במעט בעיה מכיוון והטלפון סירב לתת פלט דרך חיבור ה-Micro USB בשילוב עם כבל USB OTG.
לאחר מעט בירור הבנתי שהטלפון שלי לא נתמך וישנם טלפונים שעובדים עם ה-K1 ללא בעיות ויש כאלו שללא שום בעיה. יתכן מאוד ועם מעט משחק ופתיחת הרשאות ROOT ניתן לחבר את ה-K1 בקלות וזה כל מה שזה דורש.
בכל אופן, לאחר הבנה מבדיקה מעמיקה כי החיבוריות עובדת בוודאות עם NEXUS 5X שבמקרה יש לאחי, יצאתי לבדוק האם לקוביה הזו בדרך לפלט האוזניות יש השפעה או שמדובר באפקט פלסיבו.
ניתן להבחין כי יש שינוי בסאונד בדומה לבדיקה עם המחשב ושהסאונד יותר נקי. עוד אוסיף כי הפירוט וההפרדה מעט השתפרו ושמדובר בשיפור חווית האזנה. יש לשים דגש כי קיימים טלפונים בשוק בהם יציאת האוזניות לפעמים "מלוכלכת" ובמקרה כזה ה-K1 מאוד פרקטי.
לעומת זאת ישנם מקרים בהם נושא האודיו מאוד חשוב בעבור היצרנית כגון HTC בעבר עם שת"פ שלהם עם חברת BEATS ובמקרים שכאלו לא בוודאות יתקיים שיפור בסאונד עם הסמארטפון.

Fiio K1- הקובייה הקטנה שעושה את ההבדל

 

סיכום

כסוקר מוצרי אודיו יש לי חיבה מסוימת למוצרים של חברת FiiO. אודיופילים רבים יגנו את החברה מסיבות רבות ושונות, אך בשורה התחתונה כאשר בודקים את מוצריי החברה ואת ה- K1 בפרט, מבינים כי מדובר במוצר חמוד מאוד הנותן מענה מצוין לצרכים ולדרישה, בעל תו מחיר עממי שמתאים לקהל הרחב וזה מה שמאפיין את חברת FiiO – מוצריי אודיו ברמה גבוה בעלי תו מחיר המתאים לציבור הרחב ולא רק לאודיופילים הכבדים שפעמים רבות מחפשים את המוצרים עם תג המחיר הגבוה.
ה-K1 אינו נושא בשורה חדשה בשוק האודיו, אך הוא מציג לנו מוצר קומפקטי, זול ועממי שפשוט קולע למה שהוא נועד לעשות, שיפור הסאונד ומתן הגברה נאה לאנשים שצריכים את הדחיפה הקלה הזו לאוזניות שלהם והוא עושה זאת בצורה נהדרת.
מחיר: 214 ש"ח
חברת FIIO מייצרת מגוון מגברי אוזניות ו DAC ניידים ניתן להתרשם מהם באתר היבואן: מגברי אוזניות , DAC 

 

Fiio K1- הקובייה הקטנה שעושה את ההבדל

 

לדיון בנושא: Fiio K1 – הקובייה הקטנה שעושה את ההבדל


23:25
  /  
22.1.2018
  
מאת: יוגב טמיר

1