CES 2018: חברת LG מציגה ThinQ ומסכי OLED, הרבה מסכי OLED

חברת LG מציגה את קו המוצרים שלה לשנת 2018 בתערוכת CES

18:00
  /  
10.01.2018
  
מאת: עפר לאור, לאס ווגאס

כמו כל שנה, חברת LG היא הראשונה שמקיימת את מסיבת העיתונאים שלהם בשעה 8 ביום העיתונאים הראשון. העיתונאים לרוב מטפטפים פנימה אך השנה נרשמה התלהבות, היה רחש לחש על מסך סודי של LG שיפתיע את כולם. אכן מסך כזה קיים אך לצערי הוצג למספר עיתונאים ספורים מאוד בעולם שקיבלו הצצה למסך OLED המתגלגל הראשון (מלשון גליל). 

CES 2018: חברת LG מציגה ThinQ ומסכי OLED, הרבה מסכי OLED

בתערוכה עצמה LG פחות דיברה על מוצרים ספציפיים, למרות שסדרה 8 כיכבה כמובן, אלא על טכנולוגיות. הטכנולוגיה הייחודית של LGD היא כמובן OLED והחברה הכריזה על גודל מסך חדש 88" ואף הציגה מסך 8K מדהים בטכנולוגית OLED. נושא שהחברה עובדת עליו כבר לא מעט שנים זה נושא עיבוד התמונה שדי עמד במקום בשנתיים האחרונות במוצרי החברה ו-LG הביאה בשורה גדולה עם מעבד חדש בשם אלפא 9.

CES 2018: חברת LG מציגה ThinQ ומסכי OLED, הרבה מסכי OLED

מעבד זה מתמקד בכמה תחומים חשובים:

1. איכות תמונה בתכני HD לוקים בחסר לרוב בגלל כיווץ אגרסיבי מדי, מה שגורם לארטיפקטים כמו banding. אלפה 9 מודע לכך ובאופן קבוע מזהה את התופעה שמתרחשת כאשר יש מעבר מאוד עדין בין גוונים, דבר שכיווץ וידאו מתקשה מאוד להתמודד איתו. הדוגמא הקלסית זה שמיים שהם גוונים מאוד דומים של כחול והכיווץ גורם לכך שניתן לראות מעין שכבות (bands) של גווני השמים. המנגנון מעלים את התופעה כמעט לחלוטין.

2. תחום ה-HDR הסטטי מעט בעייתי. גם HDR10 וגם HLG, שני התקנים המובילים, מכילים מידע מטא-דטא סטטי, מה שמגביל את איכות התמונה. המעבד מזהה זאת ועושה התאמה לתמונה הנכונה יותר.

3. עד היום חידוד תמונה נעשה על ידי קלקול התמונה – הדגשת פרטים מסויימים שלרוב גורם להפחתת המידע הפעיל בתמונה. המעבד החדש מסוגל לזהות אובייקטים במרחב ולהבין שהם בפוקוס ומעניינים. החידוד נעשה באופן מאוד מאוד סלקטיבי בסיוע של לימוד והבנה של מה שמוצג על המסך.

4. תמיכה ב-HFR עד 120FPS גם לתוכן מקורי בקצב זה וגם להמרת 24FPS ל-120FPS מבלי ליצור ארטיפקטים ותופעות לוואי כפי שנעשה בעבר.

CES 2018: חברת LG מציגה ThinQ ומסכי OLED, הרבה מסכי OLED

מעבר לכך, החברה הכריזה שהם הצליחו להגיע לכיסוי מלא של P3 במסכי ה-OLED של שנת 2018, כולל (ובעיקר) בקצוות הגבוהים והנמוכים של עוצמות האור.

נושא נוסף שמתאים למגמה בתערוכה זה אינטליגנציה מלאכותית, תחת שם המותג ThinQ ו-DeepThinQ. העוזרת המובנית של המסך יהיה זו של גוגל, אך ניתן יהיה להוריד למסך את האפליקציה של אלקסה וזה יתמך באופן מלא. העוזרת מאפשרת הוראות מתוחכמות שמשתלבות עם שאר שירותי גוגל (תזמון לו"ז, חיפוש, אפילו הצגת תמונות google photos שלכם לפי קונטקסט ספציפי). ניתן גם לבקש לראות תוכנית ספציפית או אפילו לכבות את המסך בתום התוכנית. ניתן אפילו להעביר וידאו מחדר לחדר בהוראה קולית.

התשתית לחיבור לבית החכם תהיה כאן העוזרת של גוגל אך תצטרכו להשתמש בשלט של LG תוך כדי לחיצת כפתור, מכיוון ש-LG לא רוצה להאזין כל הזמן ברקע לקול שלכם. ניתן יהיה להשתמש ב-google home או מוצרי אלקסה למי שמעוניין בהוראות קוליות מבלי להרים את השלט.

CES 2018: חברת LG מציגה ThinQ ומסכי OLED, הרבה מסכי OLED

עוד דגש נוסף שיש בתערוכה זה המעבר לרובוטים ביתיים וציבוריים. LG הציגה 3 רובוטים לשירות חיצוני – רובוט לסיוע בסופרמרקט (אוסף את המצרכים, סורק אותם, נותן מחיר ובעתיד גם מאפשר לשלם, וכמובן שהוא גם יעקוב אחריכם עם המצרכים בעת הסיבוב בחנות), רובוט שירות חדרים למלון (יביא לכם את הארוחה לחדר ואולי גם עיתון), ולבסוף, רובוט לסיוע בשדה התעופה אשר יסחוב לכם את המזוודה עד לצ'ק אין. כמו כן, החברה הציגה רובוט קטן עם פרצוף אנושי משהו אשר ישמש לצורך הוראות קוליות לבית החכם.

לדיון בנושא: CES 2018: חברת LG מציגה ThinQ ומסכי OLED, הרבה מסכי OLED


18:00
  /  
10.1.2018
  
מאת: עפר לאור, לאס ווגאס

1