סרט לסוף שבוע: האופה מברלין – The Cakemaker

זהו סרט רומנטי. הוא לא קשה לעיכול, אך הוא בהחלט דורש מעט סבלנות ותשומת לב בחלקו הראשון. כמעט כל הסרט ...

7:05
  /  
28.12.2017
  
מאת: עפר לאור

תומאס הוא קונדיטור מוכשר מברלין, אך הוא מבודד ושתקן. כאשר הוא נפגש עם אורן, איש עסקים ישראלי השניים מתאהבים והקשר בינהם מתחזק והולך וזאת למרות שאורן הוא איש משפחה נשוי.

כשאורן נעלם, תומאס מנסה לחפש אותו ומגלה שאורן נהרג בתאונת רכב. תומאס יוצא למסע להכיר את אורן, ועובר לירושליים שם הוא מתוודא לאשתו של אורן, לילד שלו ולשאר המשפחה.  

סרט לסוף שבוע: האופה מברלין

מהות הסרט הוא בקונפליקט של תומאס, אשר יודע הכל על אורן אך אינו יכול לספר למשפחתו לשעבר דבר, שכן הדבר יפגע בהם.. מה שמחמיר ומסבך את העניינים הוא המיקום – לאשתו של אורן בית קפה קטן בירושליים. כך נוצר מצב שבו תומאס, הומוסקסואל וגוי, מנסה לסייע לענת (אלמנתו של אורן) בחיזוק בית הקפה וזאת תוך התמודדות עם המשפחה הדתית וירושליים על כל מורכבותיה.

סרט לסוף שבוע: האופה מברלין

עלילת הסרט מעט הזכירה לי את "פראנץ" שבו חייל מתוודא לארוסתו של החייל שהוא הרג בקרב והשניים מתחברים זה לזה. גם כאן, החיבור בין המאהב של אורן לאשתו היא בלתי נמנעת. עם זאת, מטריד עד כמה תומאס שכמעט ואינו מוציא דבר מפיו והוא מאופק עד כמעט לדרגת אפתיה…

סרט לסוף שבוע: האופה מברלין

אך עם התקדמות הסרט החומה של תומאס מתפרקת והרגשות מתגלות במלוא עצמתם.

סרט לסוף שבוע: האופה מברלין

זהו סרט רומנטי. הוא לא קשה לעיכול, אך הוא בהחלט דורש מעט סבלנות ותשומת לב בחלקו הראשון. כמעט כל הסרט צפוי מראש, אך הוא משחק על כך ואפילו זוכה בנקודות בכך שהוא מספר את הסיפור ללא התחכמות.

הבימוי מעט איטי אבל מעניין לראות את כל המורכבויות הללו ובעיקר תפסה אותי סנדרה שדה שיש לה מעט דקות על המסך, אך כל מילה שהיא אומרת וכל הבעה אומרת המון. גם שרה אדלר מצליחה לרגש בהופעה חזקה במיוחד. 

"האופה מברלין" – ישראל/גרמניה 2017. 104 דקות. תסריט ובימוי: אופיר ראול גרייצר. שחקנים: טים קלקהוף, שרה אדלר, זוהר שטראוס, סנדרה שדה.

לדיון בנושא: סרט לסוף שבוע: האופה מברלין – The Cakemaker


7:05
  /  
28.12.2017
  
מאת: עפר לאור

1