הבינה מגיעה לישראל: Mate 10 Pro מושק. מה חשבנו עליו?

ה Mate 10 Pro חכם יותר הודות למעבד הבינה המלאכותית אבל האם יש מה לעשות איתו? וואווי משיקה בישראל ואנחנו ...

11:00
  /  
26.12.2017
  
מאת: אלי חבוש

ראינו אותו כבר לפני חודשיים כשהוכרז במינכן וגם הספקנו לעשות לו פתיחת קופסא והתרשמות ראשונה והוא מגיע היום באופן רשמי לישראל. ה Mate 10 Pro, המכשיר החזק ביותר מבית וואווי עושה עליה ושם דגש על בינה מלאכותית, דבר שנשמע עליו הרבה בזמן הקרוב.

על הנייר, ה Mate 10 Pro הוא מפלצת (כמעט). עם מעבד KIRIN 970 המשלב יחידת עיבוד AI משלו, מצלמה אחורית כפולה במפתח צמצם 1.6, סוללה בקיבולת של 4000 מילי אמפר, מערכת אנדרויד אוראו 8 וקצב העלאת נתונים (CAT18) המהיר ביותר בקטיגוריה, אנחנו מקבלים פאבלט עם ביצועים מבטיחים. גם מבחינת זיכרון, המייט 10 פרו עומדת בקדמת הבמה עם זיכרון RAM שח 6GB וזיכרון אחסון של 128GB.

בפועל, המכשיר עולה על הציפיות מבחינת ביצועים. הוא עובד טוב ומהיר מאוד והתגובות, הן של המצלמה המאפשרת צילומים מהירים מאוד וזיהוי תמונה מרשים באמצעות מעבד הבינה המלאכותית והן של חיישן טביעות האצבע הממוקם בגב המכשיר המאפשר הדלקה מהירה ומיידית של המייט 10 פרו.

פתיחת קופסא והתרשמות ראשונה

הבינה המלאכותית

בכל הקשור לבינה המלאכותית, אז נגיד שכמובן כיף שיש לנו ביד מכשיר מהמתקדמים בשוק, במיוחד בכל הקשור לבינה מלאכותית, באזוורד מאוד טרנדי היום שכנראה יצבור עוד תאוצה במהלך הזמן הקרוב, במיוחד כשגם אפל הציגה פתרון דומה משלה. בפועל, אין הרבה מה לעשות עם הבינה המלאכותית הזאת. בוואווי מבטיחים לנו שביצועי הסוללה יהיו טובים יותר בסיוע ה AI שכן המכשיר לומד את סוג השימושים שלנו ומפעיל את המכשיר בהתאם לכך וסוגר אפליקציות כשצריך. מבחינת צילום ה AI מתבטא ביכולת, המרשימה למדי, לזהות את אובייקטי הצילום שלנו.

כך אם תצלמו למשל צלחת אוכל, מיד תופיע אינדיקציה על המסך שתרמז לכם שהיא יודעת שאתם מכוונים את העדשה לאוכל. אותו הדבר גם אם תצלמו אדם, חיה, פרח וכו'. הזיהוי מתבצע בצורה כמעט מושלמת והמטרה כאן היא שהמצלמה לבד תשנה את פרמטרי הצילום שלה על מנת להוציא את התמונה הטובה ביותר.

הבינה מגיעה לישראל: Mate 10 Pro מושק

אינדיקציית צילום של ה AI

חוץ מאלה, אין הרבה מה לעשות עדיין עם הבינה והמבחן האמיתי יהיה האם מפתחי האפליקציות והיישומים השונים יצליחו להביא לנו סוג של בשורה שתשתמש ביכולות של המכשיר. אותה הבעיה קיימת גם במכשירים אחרים, כדוגמת האייפון X שמגוון האפשרויות לשימוש ב AI מאוד מוגבל או ילדותי וללא יישום אמיתי ויעיל.

המצלמות

הצילומים ב Mate 10 Pro יוצאים נהדר. במכשיר של וואווי משולבות שוב העדשות של לייקה והאיכות מורגשת אם כי כמו בכל מכשיר עדיין מתקשות בתאורה חשוכה. גם אפשרות צילומי הבוקה היא אפשרות מעולה שוואווי שילבה אותה כבר לפני מספר מכשירים ולמרות שעדיין צילומי הבוקה גם כאן מלאכותיים מידי ועדיין מורגשת בעיית ארטיפקטים בחיבור בין האובייקט המטושטש לחד, ניתן להוציא תמונות מרהיבות, במיוחד באור שמש.

המצלמות ברזולוציה של 12 מגה פיקסל האחת והשנייה עם 20 מגה פיקסל, מונוכרומית, לביצוע צילומי בוקה.

דוגמאות צילום:

 

הבינה מגיעה לישראל: Mate 10 Pro מושק

 

נוף במינכן

הבינה מגיעה לישראל: Mate 10 Pro מושק

 

אור יום במינכן

הבינה מגיעה לישראל: Mate 10 Pro מושק

 

שעת בין ערביים

הבינה מגיעה לישראל: Mate 10 Pro מושק

 

צילום אוכל

הבינה מגיעה לישראל: Mate 10 Pro מושק

 

שימוש במצב בוקה

 

המייט 10 כמחשב

מאפיין מעניין נוסף שהוצג כאן הוא האפשרות לחבר את המכשיר למסך מחשב ולהשתמש בו כיחידת מחשוב לכל דבר, בדומה למשל לאפשרות ה DEX של סמסונג אלא שבשונה מהפתרון של סמסונג, כאן אין צורך במכשיר ייעודי לרכישה בנפרד אלא מספיק שימוש בכבל בעל חיבורי USB C ל HDMI או כל עמדת עגינה דומה אחרת. נכון, גם כבל כזה אינו ממש זול (לפחות האיכותיים והרשמיים) ויכול אף להגיע למחיר של יחידת DEX, אך האפשרויות כאן גמישות יותר ולמי שיש כבר כבל בבית, הרוויח.

למרות כל זאת, אפשרות השימוש במייט 10 כמחשב היא נחמדה ולא יותר. הפתרון הזה עדיין אינו מושלם והתקשינו מאוד לעשות שימושים בסיסיים שהיינו עושים במחשב אמיתי, במייט 10 שלנו. גם הפעלת וורד או מענה למיילים היתה בעייתית ופעמים רבות המכשיר פשוט לא הסכים להציג את מסמך הוורד כשהודיע לי שהמסמך כבר פתוח במכשיר. נראה משום מה שמערכת ההפעלה שם עדיין לא סגורה על כל עניין המחשב ומציגה אפליקציות רבות עדיין בגרסת המובייל שלהן, דבר שלא ממש עוזר. מה שכן, יש כאן אפשרות להשתמש במסך של המייט כעכבר מבלי הצורך לחבר עכבר נוסף וגם לבצע מירורינג למסך שלנו על גבי מסך המחשב. נחמד.

עיצוב ומסך

המסך במייט 10 פרו הוא מסך מסוג OLED בגודל 6 אינץ ומגיע, כמו כל מכשיר נחשב היום, כמעט עד השוליים, מה שנותן לנו מכשיר לא גדול שקל להשתמש בו ביד אחת ולהכניס אותו לכיס ויחד עם זאת עם מסך מספיק גדול לשימושי מולטימדיה. המסך שתומך ב HDR 10 נראה טוב למדי אלא שכמות הפיקסלים לאינץ אצלו עומדת על 402 פיקסלים לאינץ בלבד ובהשוואה ל NOTE 8 של סמסונג (521 פיקסלים לאינץ) או ל V30 של אל ג'י (537 פיקסלים לאינץ) ההבדל הזה די נראה לעין, במיוחד בצפיה בסרטונים. 

הבינה מגיעה לישראל: Mate 10 Pro מושק

בכל הקשור לעיצוב חיצוני, אני אהבתי. העיצוב הכללי אמנם דומה (כמו כמעט כל מכשירי האנדרויד הקיימים) אך עדיין שונה, במיוחד בסדרת המכשירים של וואווי. הגב נראה מרשים, מתכתי ויוקרתי ושילוב המצמות מוטמע יפה בגוף. פני המכשיר תפוסים כולם כמעט על ידי המסך הגדול ובשורה התחתונה הוא נראה מכשיר מרשים ומעניין.

הבינה מגיעה לישראל: Mate 10 Pro מושק

קחו בחשבון שגם כאן, אין יציאת אוזניות ותיאלצו להשתמש במתאם USB C ל PL על מנת לחבר אוזניות חוטיות. כמובן שלחילופין תוכלו להשתמש פשוט באוזניות BT.

לסיכום

וואווי מציגה כאן מכשיר עם מפרט מעולה ומרשים ועם הבטחה עתידית לשימושי AI. המצלמה מוציאה תמונות מעולות, חיישן טביעות האצבע עובד חלק והסוללה מספיקה די והותר. חדות המסך כאן יכולה היתה להיות טובה יותר ומערכת ההפעלה המתחברת למסך קצת אכזבה אבל אלו הדברים הרעים היחידים שנוכל להגיד על המכשיר שמראה שוואווי באמת התאמצה לנצח איתו.

מחיר: 2,999 ש"ח שהוא מחיר תחרותי גם ביחס למחיר בעולם כך שמי שרוצה את המכשיר לעצמו, אין סיבה שירכוש מעבר לים.

מגיע בצבעים אפור טיטניום ו-Midnight Blue

מי שרוצה עוד להוזיל את הרכישה שלו, יכול לרכוש את גרסת הלייט של המייט – Mate 10 lite שמגיע עם מעבד נמוך יותר – KIRIN 659, מסך בגודל 5.9 אינץ, סוללת 3340 מילי אמפר, זיכרון 4GB RAM וזיכרון אחסון 64GB.

המחיר של גרסת הלייט עומד על 1,499 ש"ח

 

 

 

 

 

 

לדיון בנושא: הבינה מגיעה לישראל: Mate 10 Pro מושק. מה חשבנו עליו?


11:00
  /  
26.12.2017
  
מאת: אלי חבוש

1