אוזניות IEM היי-אנד – HiFiMan RE-600

אוזניות הם עניין של טעם אישי, קצת כמו שוקולד, קצת כמו יין. כשמחפשים אוזניות חדשות, המטרה היא פרספקטיבה חדשה ללמוד ...

23:30
  /  
16.12.2017
  
מאת: Deanna2688

חברת HiFiMAN נוסדה ע"י ד"ר פאנג באיין בשנת 2007. החברה מייצרת אוזניות, מגברים ונגני אודיו וידועה במוצרים שלה אשר מיועדים לאלו שרוצים משהו שונה מהעדר וקצת יותר מיוחד. מוצרי החברה נעים בדרגות מחיר של $200 דולר צפונה, כשדגמי העילית של החברה עוברים את ה- $2000

אוזניות IEM היי-אנד - HiFiMan RE-600

HiFiMAN חרטה על דגלה לפתח מוצרי סאונד בטכנולוגיות אודיו חדשות ולהוות את חוד החנית במוצרים אלו. המוצרים הפופולריים ביותר שלה הם אוזניות HE-400, אוזניות Over Ear וה- IEM RE-400, מוצרים אלו זכו לביקורות נלהבות עקב איכות הסאונד המוצלחת שלהן, שלא נופלת משמות גדולים ויקרים יותר.

לפנינו ה- RE600S, גרסה שנייה של הדגם הפופולארי. אוזניות IER בתקציב נוח שאמורות להיות האביזר הכי מהנה שאתם תקחו איתכם בצמוד לטלפון כאשר תרצו לשמוע מוזיקה. 

הקדמה

בקבלת האריזה, מדובר באריזה מאוד מרשימה, שעטופה בעור. האריזה אינה שונה מהדגם של RE400 מלבד פס נחושת במרכז האריזה שמעניק לאוחז בה הרגשה יוקרתית של מוצר איכותי. בפתיחת המארז מתגלות האוזניות, הן יושבות בתוך תושבת קטיפתית בחלק העליון ובחלק התחתון רפידות סיליקון (Headphones Tips) להתאמה מרבית של האוזניה לאוזן. רפידות הסיליקון רכות, נעימות ויושבות היטב באוזן. המנשא עצמו פשוט למדי, עשוי מפלסטיק ומאכזב, עומד בסתירה מוחלטת ליוקרתיות ולהשקעה בעיצוב המארז הגדול יותר וחבל. עיצוב נרתיק נגיש ויפה יותר היה משדרג את החוויה של השימוש באוזניות.
אוזניות IEM היי-אנד - HiFiMan RE-600

בדגם ה- RE400 הקודם, הרבה מהרוכשים התלוננו על כבל אוזניות לא נוח ונראה שהפעם החברים ב- HiFiMAN שמעו ויצרו חוט בד רב שכבתי גמיש, נעים ונוח יותר לשימוש מכיוון שהוא פחות מסתלתל. מעבר לזה, הכבל החדש 30% יותר עבה מקודמו ומצופה בד. למרות שהוא נוטה לזכור את צורת הקיפול שלו, הוא עדיף מכבל הגומי-פלסטיקי שהיה לאוזניות ה- RE400.
האוזניות קטנטנות מאוד וכמעט נעלמות לתוך האוזן, האחיזה הטובה שלהן באוזן מאפשרת בידוד מעולה מרעשים כמו נסיעה באוטובוס, הליכה ברחוב רועש, אפילו אימון ריצה במכון הכושר עברו איתן ללא בעיות ללא תזוזות ועם בידוד מעולה. המצלמה אישית שלי, תבחרו את ה- Tips המוקצפים ולא אלו מהסיליקון.

אוזניות ה- RE600S מורכבות מדרייבר בודד,  למרות שיש כאלו שיגידו שלמחירן היה ניתן לצפות ליותר מדרייבר בודד, החברה מצהירה כי היא השקיעה רבות בדרייבר איכותי והרבה יותר קל לכוון את האוזניות עם דרייבר אחד. ב- RE600S הדרייבר בהיקף של 8.5mm, מורכב מקריסטלים של כסף ונחושת ומאפשר ל- RE600S ליצר סאונד ברור, נקי, וללא הפרעות – כך לפחות לדברי היצרן.

אוזניות IEM היי-אנד - HiFiMan RE-600
ה- HiFiMAN RE600S מגיע מסדרת האמצע של מוצרי החברה, מיועדות לחובבי האודיו שמחפשים אוזניות לטלפון שלהן עם חיבוריות Mini-Plug 3.5mm וכיום נראה שזה חובה לציין זאת.

HiFiMAN לא חוסכת גומיות סיליקון בגדלים שונים וגם מספקת חלפים כדי להשאיר את האוזניות נוחות לזמן ממושך ולמנוע בלאי. אפילו האוזניים הקטנות או הגדולות ביותר ייהנו בשאיפה מהתאמה מושלמת. האוזניה יושבת היטב באוזן. ה- Tip לא נמחץ על ידי האוזן ויושב בנעימות בתוכה. החוט ארוך ומאפשר טווח תנועה מבלי לתלוש את החוט מהמכשיר.

Hifiman RE-600

 

מבחן השמע

בחנתי את האוזניות עם 2 אלבומים שאני מכירה היטב. אלו האלבומים האהובים עליי כרגע ושמעתי אותם באופן קבוע בבית, במשרד ובאימונים בחוץ. היו לי 2 מקורות, iPhone 8 Plus ו- FiiO X5.

האלבומים ששימשו למבחן:

Adele – 25
Seth MAcfarlane – Music Is Better Than Words 

כל הקבצים בפורמט Lossless FLAC

כשהקשבתי לאלבומו של Seth MAcfarlane, ההפרדה בין הכלים בתזמורת ה- Bigband שלו הייתה מובהקת, מבלי להשתלט על ההתרשמות הכללית. הצלילים היו חדים, נקיים, אך לא צורמים גם לא בקצוות הגבוהים של הספקטרום.יש לציין שהבס של האוזניות נשמע מעומעם למדיי כשרק התחלתי לשמוע איתן. בשעות האזנה הראשונות ה- RE600S לא עשו חסד עם הקול העמוק והנפלא של Seth MAcfarlane והבס נשמע שטוח, ריקני וחסר צורה אך כששעות האזנה הצטברו, חל שיפור. אפשר להניח שזה עקב "הרצה" של האוזניות או פשוט התרגלות שלי למאפייני הקול שלהן.

לעומת זאת עם אדל באלבומה 25, לא הרגשתי זאת כל כך במובהק. הקול שלה נשמע היטב באוזניות והן אפשרו האזנה מאוזנת ונעימה בלי ליפול לעיוותים. הקול של אדל התפשט באופן יפה אל כל צדדי הטווח הקולי שלה גם בעוצמת שמע גבוהה מהרגיל. הקול של אדל נשמע מצוין והאוזניות הצטיינו באלבום הזה. גם כאן, הרגשתי מעט הנמכה בבס מכפי שאני רגילה. בפתיחה של השיר, Send My Love, שם הבס מובחן יותר, מצאתי אותו שטוח ומעומעם מדי לטעמי, אבל חשוב לציין כי הדבר נעלם לאמר מספר שעות האזנה, אז לא הייתי תופסת את החסרון הזה כקריטי.

חשוב לציין כי האוזניות רגישות מאוד, עם מדד Sensativity של 102dB/1mW, מה שהופך את הווליום שלהן למרשים ואחד מהטובים ששמעתי עד היום. אין צורך להגביר עד הסוף כדי "לשמוע משהו" כפי שאני עושה לפעמים עם אוזניות אחרות. גם בעוצמה של 40% לערך, יכולתי לשמוע את כל מנעד הכלים בבירור מבלי הצורך הזה להגביר בקטעים השקעים על מנת לשמוע משהו.Hifiman RE-600

 

סיכום

ה-RE600S מרשות לשומע להינות מהמוזיקה על גווניה ולהנות מחווית ההאזנה מצוינת, למרות שלבס "לוקח זמן להשתחרר" אחרי כמה שעות, ההאזנה ה- RE600 מהוות תמורה מצוינת למחיר. האוזניות מבודדות מצוין רעשי סביבה, הן קטנות ונוחות ולא מציקות גם אחרי שעות ארוכות של השמעה, בעלות טווח פתוח ונייטרלי, עם הפרדה מעולה כמעט לאורך כל הסקאלה.
אם אתם חובבי בס, לא הייתי ממליצה לכן על אוזניות RE600 אך אם אתם אודיופלים טריים, אוהבים סאונד נייטרלי, אוזניות קטנטנות ומוצר עמיד לאורך זמן ומוצר עמיד בזמן שאתם בנסיעות, אפשר לומר שכדאי שתבדקו אישית את ה- RE600S.

מחיר: 689 ש"ח

אוזניות IEM היי-אנד - HiFiMan RE-600

 


23:30
  /  
16.12.2017
  
מאת: Deanna2688

1