ביקורת משחק: South Park: The Fractured But Whole

המשחק החדש של סאות' פארק הוא מעולה, עם שלל של רפרנסים ובדיחות קורעות מצחוק, אך גם כזה שנופל קצת מאחורי ...

14:40
  /  
13.12.2017
  
מאת: אלדר חממי

ביקורת וידאו

ביקורת כתובה

המשחק החדש בסדרת המשחקים של סאות פארק מתחיל מאיפה שעצרנו במשחק הקודם. אתם עדיין הילד החדש, King ,Douchebag וכולם לבושים ונלחמים כמו במשחקי הכס.

השינוי מתחיל כשקרטמן מוצא מודעה של חתול שהלך לאיבוד שהפרס תמורתו עומד על 100 דולר, והוא מחליט שזו משימה עבור גיבורי העל "Coon and Friends", אז כולם פשוט עוזבים הכל ומחליפים תלבושות וכלי נשק והולכים אחרי קרטמן, היישר אל תוך חיי הלילה של העיר, שאגב מפוקפקים ברמה שאתם תצחקו בקול, ואל הקונספירציות שמתגלות על המשטרה המקומית.

סאות' פארק: חור התחת השבור - ביקורת

ממש כמו ב- Stick of Truth, אתם מתבקשים לבחור קלאס מסויים, הפעם מתוך מגוון גדול הרבה יותר וכמובן שסאות׳פארק כשהם סאות׳פארק, לא יזניחו את כוחות הפלוץ שלכם והם העניקו לכוחות האלו הרבה יותר פונקציות מאשר במשחק הקודם. ספוילר: אתם יכולים להקפיא את הזמן לחמש שניות עם פלוץ.

דבר שאהבתי פחות משמעותית מהמשחק הקודם זה הנוחות וההבנה של מה שאתה מסוגל לעשות עם הדמות שלך. הכל נראה מסובך ומסורבל יותר, ויש יותר מדי פונקציות חדשות שלדעתי מיותרות. לדוגמה, במקום שהבגדים שאתה לובש והנשק שאתה מחזיק ישקפו את ההתקפה וההגנה שלך, אתה צריך להרכיב כל מיני דברים מוזרים שאתה מוצא ברחוב ולשריין אותם על עצמך, בזמן שהם מלאים באינפורמציה ופרמטרים מסובכים. בסופו של דבר אתה מוצא את עצמך במצב שאתה לא יודע מה האופציות הכי טובות בשבילך כדי להילחם בנינג׳ות, בילדי כיתה ו׳, בחבר׳ה של They Took Our Jobs, ב- Raisens Girls וכולי.

סאות' פארק: חור התחת השבור - ביקורת

הגרפיקה במשחק טובה יותר מהמשחק הקודם, אבל לא בפער ניכר. היוצרים מאט סטון וטריי פרקר עדיין נצמדים לאמת שלהם שהמשחק צריך להיות כמו הסדרה – ואכן הצורה בה הכל מתנהל היא דו מימדית וזה מרגיש כאילו אתם בתוך הסדרה עצמה, במיוחד כשנוספו מקומות חדשים על המפה של העיר. לעומת השיפורים האלו, פס הקול של המשחק לוקה בחסר בהשוואה למשחק הקודם.

סאות' פארק: חור התחת השבור - ביקורת

אמנם ״מוזיקת המעליות״ שמתחילה להתנגן בכל חנות שתהיו בה במשחק נהייתה מגוונת יותר עם שירים קלאסיים של סאות׳פארק, אבל המוזיקה ברחובות ובמשחק בכללי בקושי מורגשת לעומת המשחק הקודם, בו הסאונדטראק היה נורא מושך ועוצמתי. זה מאוד מוריד, במיוחד בהתחשב בעובדה שבמשחק אי אפשר לרוץ, אלא רק ללכת בקצב איטי והמחסור במוזיקה עושה את זה משעמם יותר. אבל אולי זה סתם כי אני חסר סבלנות יותר מדי.

לסיכום

המשחק הוא מעניין וסינמטי, מלא ברפרנסים משובחים וקלאסיים מהסדרה ופחות עם משימות צד – אלא יותר מתמקד בקו העלילה המרכזי. כמשחק בפני עצמו הוא משחק מעולה (בכל זאת, סאות׳פארק), אבל בהשוואה למשחק הקודם שלהם הוא נופל.


14:40
  /  
13.12.2017
  
מאת: אלדר חממי

1