סרט לסופשבוע – גבר גבר 2 (Daddy's Home 2)

מארק וולברג ווויל פארל חוזרים לסיבוב שני עם "גבר גבר 2", סיבוב שעדיף היה לוותר עליו

16:50
  /  
30.11.2017
  
מאת: עמית לגו

העלילה

לאחר שהתגברו על המתיחות ביניהם ומצאו את הנוסחא המושלמת לגידול משותף של ילדיהם, בראד (וויל פארל) ודאסטי (מארק וולברג) מחליטים לאחד כוחות ולחגוג את חג המולד עם שתי המשפחות .

אך כעת הם עומדים להיתקל בבעיה לא צפויה – האבות שלהם. אביו הקשוח של דאסטי (מל גיבסון) ואביו הרגיש של בראד (ג'ון ליתגו) מגיעים בדיוק בזמן הנכון כדי להפוך את חגיגות החג לבלאגן אחד גדול.

סרט לסופשבוע - גבר גבר 2 (Daddy's Home 2)

לביקורת

אחרי רצף לא רע של סרטי קומדיה נחמדים, הגעתי לקולנוע עם ציפיות די גבוהות לסרט שלא יפיל אותי מהכיסא מבחינת האיכות שלו, אבל בטח יצחיק אותי מאוד. הסרט הראשון בסדרה היה בדיוק ככה. הוא לא היה טוב במיוחד, אבל הוא היה משעשע מספיק כדי להעביר איתו שעה וחצי. היה פה מתכון טוב לסרט המשך שיפיק את אותה תוצאה, אך לצערי, כל מה שהיה טוב בסרט הראשון לא עבר לסרט השני.

סרט לסופשבוע - גבר גבר 2 (Daddy's Home 2)

בערך חצי שעה לתוך הסרט הבנתי שלא גיחכתי אפילו פעם אחת, וזה סרט שאמור להיות קומי לחלוטין. כל הבדיחות שזרקו על המסך היו או ילדותיות מאוד או צפויות לחלוטין, וזה מאוד חבל לסרט עם קאסט כל כך טוב. אני מחשיב את וויל פארל לאחד מהשחקנים המצחיקים ביותר בהוליווד כרגע, וזו לא הפעם הראשונה שמארק וולברג מתעסק בז'אנר הקומי, אך גם השילוב של שניהם לא הצליח להציל את הסרט הזה מלהיות גרוע במיוחד. זה באמת בין הסרטים היחידים שרציתי לקום וללכת באמצע מרוב שהוא היה משעמם ולא מצחיק. הסרט הראשון עמד בזכות השנינות של וויל פארל והכריזמה של וולברג בתור האב הקשוח, אבל גם התוספת של ג'ון לית'גו ומל גיבסון, שני שחקנים מעולים, לא עזרו לו להשתפר.

סרט לסופשבוע - גבר גבר 2 (Daddy's Home 2)

ליתג'ו שיחק את אביו של בראד, והוא הרבה יותר רגיש ורך מהבן שלו. זה הוביל לכמה סצנות מוזרות הרבה יותר מאשר מצחיקות. זו הדמות של בראד רק מוקצנת מאוד עד לרמה שלקחו ממנה את כל האפקט הקומי. גיבסון לעומת זאת קיבל תפקיד קצת יותר רציני, אך הבדיחות שנתנו לו לעשות כבר מיושנות מאוד וגרמו לצופים להבין שאולי כבר כדאי לו לפרוש מתפקידים קומיים. שאר הבדיחות בסרט היו הנפילות הפיזיות של פארל על המסך או בדיחות שרק הורים יבינו, כמו כמה הורים אוהבים לצלם את הילדים שלהם. וכמובן שלא נשכח את הדמויות הנשיות בסרט אשר מגולמות על ידי לינדה קרדליני ואלסנדרה אמברוסיו. שתיהן משחקות נשים שבעליהן מתעלמים מהן רוב הזמן, והן גם לא מופיעות כל כך הרבה בעלילת הסרט. רוב הסרט סובב סביב דמיותיהם של הגברים במשפחה ופחות מערב את הנשים.

סרט לסופשבוע - גבר גבר 2 (Daddy's Home 2)

בסך הכל מדובר בסרט נוראי וגרוע בכל דרך אפשרית. גם אם יש לכם שעה וחצי ואתם כבר בקולנוע, תחסכו מעצמכם לראות אותו.

בקיצור – אפשר לוותר

גבר גבר 2 (Daddy's Home 2) 
ארה״ב 2017 

בימוי: שון אנדרס 
תסריט: שון אנדרס, בריאן בורנס, ג'ון מוריס 
הפקה: וויל פארל, כריס הנצ'י, אדם מקיי, ג'ון מוריס

שחקנים: 
וויל פארל – בראד 
מארק וולברג – דאסטי
מל גיבסון – קורט
ג'ון ליתג'ו – דון

אורך הסרט: 100 דקות 
הסרט מופץ בישראל ע"י גלובוס מקס ועולה לאקרנים ב- 30.11.2017

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע – גבר גבר 2 (Daddy's Home 2)


16:50
  /  
30.11.2017
  
מאת: עמית לגו

1