האינפיניבנד של מלאנוקס יאיץ את הדור הבא של מחשבי העל

ברשימת ה-TOP500  של מחשבי העל נמסר כי פתרונות ה- InfiniBand של חברת מלאנוקס הישראלית מאיצים  77% מהמערכות החדשות

7:55
  /  
27.11.2017
  
מאת: צבי וורובל

אינפיניבנד (InfiniBand) הוא תקן לרשתות מחשבים שנעשה בו שימוש במחשבים בעלי ביצועים גבוהים וחוות שרתים. התקן מציע קצבי העברה גבוהים במיוחד וזמני השהייה נמוכים.

מלאנוקס טכנולוגיות, מובילה עולמית באספקת פתרונות קישוריות חכמים מקצה לקצה עבור שרתי מרכזי נתונים ומערכות אחסון, הכריזה כי פתרונות האינפיניבנד שלה מאיצים 77% מהמערכות החדשות ברשימת ה- TOP500 , אשר נפרסו מאז הפרסום האחרון של הרשימה ביוני 2017 –  פי 6 יותר מערכות, בהשוואה למתחרות  ו-15 פעמים יותר בהשוואה לאית'רנט.

פתרונות האינפיניבנד מאיצים 60% מכלל מערכות המחשוב עתירות הביצועים (HPC) שברשימה, שניים מתוך חמשת מחשבי העל המהירים ביותר – כולל מחשב העל המהיר ביותר בעולם וכן את מחשב העל המהיר ביותר ביפן. נתונים אלה מצביעים על האימוץ הנרחב של פתרונות האינפיניבנד בשוק ועל כך שלטכנולוגיית האינפיניבנד נתח השוק המוביל במחשוב עתיר ביצועים ובבינה מלאכותית.

איל וולדמן, נשיא ומנכ"ל מלאנוקס, הודיע: "הודות ליתרונות ההאצה והעתקת העומסים החכמה, פתרונות האינפיניבנד מאיצים את הרוב המכריע (77%) של מחשבי העל ומערכות הלמידה העמוקה (deep learning) החדשים ברשימת ה- TOP500 אשר נפרסו בששת החודשים האחרונים.

יתר על כן, פתרונות האינפיניבנד מחברים את מחשב העל המהיר ביותר בעולם ובסין, את מחשב העל המהיר ביותר ביפן, ונבחרו לחבר את מחשבי העל המהירים ביותר בקנדה ובארה"ב. באמצעות אספקת ביצועי היישומים, הסקלביליות והחוסן הגבוהים ביותר, פתרונות האינפיניבנד מאפשרים למשתמשים למקסם את התשואה על ההשקעה במרכז הנתונים ולחסוך 50% בעלויות הבעלות הכוללת".

עוד הוסיף וולדמן: "אנו שמחים לראות גם את הפתרונות שלנו ל- 25 גיגה-ביט אית'רנט ומעלה ברשימת ה-TOP500, המצביעים על אימוץ כרטיסי הרשת, המתגים והכבלים שלנו לרשתות אית'רנט בקרב חברות hyperscale וענן, וזאת הודות ליעילות המירבית שפתרונותינו מספקים לפלטפורמות אלה. לבסוף, אנו נרגשים להציג את פורטפוליו מערכות המתג שלנו לאינפיניבנד HDR  בקצב 200 גיגה-ביט לשנייה בכנס Supercomputing 17 , כאשר בכוונתנו לספק את פתרונות ה- HDR InfiniBand שלנו בחלקה הראשון של 2018, ובכך להעצים את יתרונה הטכנולוגי של מלאנוקס עבור מחשוב עתיר ביצועים, ענן, Web2.0, מסדי נתונים, למידה עמוקה ופלטפורמות מחשוב ואחסון".

בנוסף, הכריזה חברת מלאנוקס כי פתרונות האינפיניבנד שלה נבחרו להעניק תשתית קישוריות למחשבי העל העתידיים המהירים ביותר בארה"ב, בקנדה וביפן.

  • פרויקט CORAL (שיתוף פעולה בין Oak Ridge, ומעבדות Lawrence Livermore הלאומיות) הוא פרויקט שיוסד בשנת 2013 במטרה לפתח טכנולוגיה שתתמקד בצורכי המחשוב העתידיים של מחלקת האנרגיה של ארה"ב.לאחר הערכה מקיפה, שיתוף הפעולה בין מלאנוקס, IBM ו- NVIDIA נבחר על-ידי צוות פרויקט CORAL עבור Summit, מחשב העל במעבדה הלאומית Oak Ridge, ועבור Sierra, מחשב העל במעבדה הלאומית Lawrence Livermore. השלמת העבודה על Summit, שצפוי להפוך למחשב העל המהיר ביותר בעולם, מתוכננת לתחילת שנת 2018. המערכת משתמשת בקישוריות מלאנוקס במהירות EDR 100Gb/s דו-מסילתית לחיבור אלפי צמתים חישוביים, הכוללים הן את מעבדי IBM POWER והן את ה- GPU של NVIDIA, ומספקת מהירות רשת של 200Gb/s לכל אחת מפלטפורמות המחשוב.

    האינפיניבנד של מלאנוקס יאיץ את הדור הבא של מחשבי העל

  • אוניברסיטת טורונטו בחרה בפתרונות האינפיניבנד של מלאנוקס כדי להאיץ את מחשב העל החדש שלה, המוביל בתחומו בקנדה. המערכת החדשה תמנף את Dragonfly+, טופולוגית רשת חדשה, שנבנתה על פלטפורמת ה- ThinkSystem SD530  של Lenovo. זהו שרת מחשוב צפוף במיוחד ועתיר ביצועים לכוח עיבוד, שפותח כדי לספק תשתית מוכנה ל- Exascale המותאמת לביצועי עלות ומתאפיינת בסקלביליות בלתי מוגבלת. עם השלמתו, מחשב העל החדשני יהיה המערכת המרכזית ב-SciNet, מרכז מחשוב העל הגדול ביותר בקנדה, ויספק לחוקרים קנדיים את המומחיות והמשאבים החישוביים הדרושים לביצוע מחקריהם בקנה מידה שלא היה אפשרי קודם לכן.
  • חברת Fujitsu בחרה בפתרונות האינפיניבנד עבור המכון הלאומי למדע וטכנולוגיות תעשייתיות מתקדמות (AIST). מחשב העל ABCI (AI Bridging Cloud Infrastructure) הוא מחשב העל המהיר ביפן, ותשתית הבינה המלאכותית הפתוחה הראשונה בעולם בקנה מידה גדול. פריסת ה-ABCI תתבצע על ידי Fujitsu באוניברסיטת טוקיו, ומתוכננת להתחיל ברבעון השני של שנת 2018. רשת האינפיניבנד הכפולה במהירות  EDR 100G תספק תפוקת נתונים מצטברת של 200Gb/s, שתחבר את שרתי PRIMERGY של Fujitsu, ובכלל זה מספר יחידות עיבוד גרפי ׁ(GPUs) ואחסון NVMe של NVIDIA. המערכת של Fujitsu צפויה לספק ביצועי שיא תיאורטים בקצב של 55 פטה-פלופ עבור פקודות נקודה צפה בחצי דיוק, או בקצב של 37 פטה-פלופ עבור פקודות נקודה צפה בדיוק כפול.

גילוי נאות: הכותב הינו עובד חברת מלאנוקס 

לדיון בנושא: האינפיניבנד של מלאנוקס יאיץ את הדור הבא של מחשבי העל


7:55
  /  
27.11.2017
  
מאת: צבי וורובל