Minix פותרים לכם את בעיות USB-C במקבוקים

חברת Minix פותרת את בעיית החיבורים במחשבי מקבוק של אפל. הנה כל האפשרויות שלכם
7:00
  /  
22.11.2017
  
מאת: עפר לאור

כידוע, חברת Minix היא חברה מהונג קונג שמתעסק בשלושה סוגי מוצרים: סטרימרים של אנדרואיד שנחשבים מוצלחים מאוד, מחשבי Windows 10 קומפקטים וזולים במיוחד ו – מתאמים שעושים לנו את החיים לפשוטים.

הם התניעו את התחום השלישי בשנה שעברה עם מתאם רב חיבורים שמשמש כ-docking station המבוסס על חיבור USB-C. חיבור זה מסבך מאוד את החיים לבעלי מחשבי Macbook pro חדשים שזקוקים לכל מני סוגי מחברים אבל מקבלים כיום אך ורק חיבורי USB-C.

השנה Minix משיקים מספר פתרונות שעושים את החיים לנוחים יותר עבור בעלי מקבוק פרו אך גם מחשבי אולטרבוקים חדשים שיש להם חיבורי USB-C. 

הפיתרון הראשון של החברה הוא חיבור DOCK אמיתי. הפיתרון כאן הוא מתוחכם במיוחד ומותאם למקבוק פרו בלבד. הסיבה היא שהמתאם כולל שני מחברי USB-C במרחק קבוע, מה שאומר שהוא מתאים בדיוק בדיוק למקבוק פרו. הוא גם מגיע במספר גוונים שתואמים לגוון של המקבוק פרו שלכם. את המחבר קיבלתי בגוון space gray אך המקבוק ששודך לו היה דווקא בגוון כסוף רגיל…

Minix פותרים לכם את בעיות USB-C

כפי שניתן לראות, המתאם מתאים בדיוק בול למקבוק פרו ונותן לו את כל היכולות שחסרות לו. חיבור HDMI, שני חיבורי USB-C (שאפשר לטעון איתם את המקבוק). בנוסף, יש למתאם גם חיבורי SD ומיקרו SD שפותרים את המחסור הרציני הזה של המקבוק פרו. 

כאשר מכניסים את הדוק באופן כזה לתוך המקבוק, החיבור מרגיש מאוד יציב ואפשר בקלות לשלוף אותו החוצה אבל רק כאשר זה במתכוון. כאשר שמים אותו בצד ימין, הוא מסתיר את חיבור האזניות.

Minix פותרים לכם את בעיות USB-C

עם זאת, אין שום בעיה לחבר גם לצד הימני של המכשיר ואז החיבור עובד כרגיל ללא הפרעה לחיבור האזניות. בבדיקות שערכנו המכשיר פשוט עבד חלום. הוא התחבר למסך המחשב בחיבור 4K ללא קושי והנתונים עבדו במהירות רבה דרכו. החסרון העקרי שלו הוא שאין לדוק חיבור רשת גי'גה – מה שהיה הופך אותו למושלם. עוד בעיה היא שהעובי שלו מתאים לעובי של המקבוק פרו כשהוא סגור, אך כאשר הוא פתוח יש מדרגה קטנה שעדיף היה אולי לפתור אותה באופן כלשהו. 

Minix פותרים לכם את בעיות USB-C

האלטרנטיבה של אפל לא נראית משהו – מתאמים של USB נפרד, HDMI נפרד. בקיצור, לא להיט בכלל.Minix פותרים לכם את בעיות USB-C

הפיתרון הבא של החברה מבחינתי אפילו יותר מוצלח. הוא גרסא מצומצמת יותר של מתאם ה-NEO-C של שנה שעברה. המתאם הוא הרחב ביותר שאפשר לדמיין וכולל כל חיבור שמישהו שיצטרך באופן תואם לחלוטין גם מק וגם PC 

Minix פותרים לכם את בעיות USB-C

המתאם עשוי אלומיניום באיכות מעולה וכולל חיבור רשת גיגה ושלושה חיבור USB 3. לא נדרשים דרייברים – הכנסה של המתאם למחשב פעל באופן מיידי ומהירות הרשת היתה זהה לחיבור ג'יגה רגיל. המתאם משתמש בחיבור מהיר (5Gbps) למחשב ולכן גם מצלמות וידאו USB3 שחיברתי למחשב עבדו במהירות מקסימלית, בקיצור ה-USB HUB המושלם.

Minix פותרים לכם את בעיות USB-C

Minix פותרים לכם את בעיות USB-C

כבלים

חברת minix החלה גם לספק כבלים חכמים. שני כבלים מסוג USB-C ל-HDMI. הראשון כולל רק מתאם שמצידו השני חיבור לכבל HDMI. השני כולל פשוט מחבר HDMI ואורכו 1.8 מ'. 

שני הכבלים מאפשרים עד לחיבור 4K (במחשב שלי 4096X2160) בקצב 60HZ. חששתי שבגלל שאין לי מק שזה לא יפעל כראוי אבל זה עבד ללא כל בעיה עם המערכת שלי (ניתן לראות את המחשב יושב על הממירים). ניתן להשתמש בחיבור כשכפול מסך או extension אם יש לכם מסך מחשב נוסף של 4K ומטה. 

Minix פותרים לכם את בעיות USB-C

Minix פותרים לכם את בעיות USB-C

עם זאת, הכבל הארוך יותר התקשה להתחבר לרסיבר. לא היתה לי בעיה עם הכבל הקצר או דרך חיבורים אחרים (ישירות למסך). החיבור הקודם שהיה לי למחשב היה מוגבל ל-1080P וכאן החיבור עבד מעולה ב-4K. פיתרון מעולה למי שיש לו מסך חדש ומחשב חדש. 

עם זאת, ביקשתי הבהרות מהחברה לגבי תאימות ומעבר ל-Lenovo yoga 900 שעליו ערכתי את הבדיקה (ואינו ברשימה), אלה המחשבים שהם ניסו את הכבלים ללא כל בעיה איתם:

 • MacBook [2015, 2016, 2017]
 • MacBook Pro [2016, 2017]
 • Lumia 950, Lumia 950XL
 • Samsung Galaxy Tab Pro S
 • HP Spectre
 • Huawei Matebook
 • Dell XPS Series
 • Xiaomi Notebook 12”

Minix פותרים לכם את בעיות USB-C

הכבל האחרון של Minix הוא כבל USB-C ל-USB-C שמאפשר לי לחבר טלפונים חדשים (אנדרואיד) למחשב או למק. לא מדובר בכבל מיוחד ולכן מעט מפתיע שמיניקס החליטו 

Minix פותרים לכם את בעיות USB-C

כמה עולה ואיפה רוכשים?

Minix מרחיבים את סל המוצרים שלהם ועם כל שכלול נותנים פיתרון יפה ואלגנטי לבעיות שהם תוקפים. מפתיע מעט לראות אילו מוצרים הם בוחרים לייצר אבל האיכות של כל המוצרים שלהם פשוט יוצאת מהכלל וזה תענוג לבדוק אותם. 

המחירים הבאים הם המחירים הרשמיים וכמובן שיתכן שתמצאו ברשת מחירים זולים יותר:

 • MINIX NEO C-D = US$89.90 [Dual-Head MacBook Adapter]
 • MINIX NEO C-UE = US$34.90 [3 x USB 3.0 + Gigabit Ethernet]
 • MINIX NEO C-HD = US$29.90 [HDMI Adapter]
 • MINIX NEO C-E = US$24.90 [Ethernet Adapter]
 • MINIX NEO C-4K = US$39.90 [HDMI Cable]
 • MINIX NEO C-MUC = US$19.90  [USB-C Cable]

אז איפה ניתן לרכוש?


Minix פותרים לכם את בעיות USB-C

Minix פותרים לכם את בעיות USB-C

 


 

 

לדיון בנושא: Minix פותרים לכם את בעיות USB-C במקבוקים


7:00
  /  
22.11.2017
  
מאת: עפר לאור

1