רמקולי בוטיק BoXXeR SM 0.5

לצערנו חברות בוטיק לאודיו כמעט ונעלמו היום, אבל EBTB מצליחה לשגשג בשל עיצובים לא שגרתיים, שימוש בחומרים כמו עור ואלומיניום ...


קדמה

חברת EBTB קיימת כבר משנת 2003 והוקמה על ידי זוג אחים, דוברומיר ודוברב קמן. בסיס החברה ממוקם בעיר הקיץ ורנה, זוהי העיר השלישית בגודלה בבולגריה ושוכנת לחופו של הים השחור, כאשר זוג האחים עבדו בשנים שלפני כן בתחום האודיו המקצועי ל- Broadcast עד שיצאו לדרך עצמאית. כיצד זוג האחים מבדלים את עצמם משאר אינספור החברות בשוק? הם שמים את העיצוב והגימור הסופי במקום הראשון, מבלי לפגוע באיכות הסונית הסופית ושימוש ברכיבים מיוחדים לגימור ולבנייה.

רמקולי בוטיק BoXXeR SM 0.5

כבר ב- 2009 הכרנו את EBTB עם דגם ה- Terra LA, זוג רמקולים מדפיים בעלי תיבת מתכת עגולה ויצוקה מאלומיניום, פאנל קידמי מעץ עליו ממוקמים הדרייברים, גימור עם שימוש בלכה מתחום הרכב, עיטורי מתכת שנחתכו ב- CNC ועברו פוליש ידני ועיטור בעור עבור ציפוי פנים הפורט לבס. מעבר למראה המרהיב של הרמקולים, הם התאפיינו באיכות קול מצויינת שהשביעה את הדרישות שלי ולכן הם מוקמו לאורך מספר שנים בכבוד בסלון שלי עבור האזנה למוזיקה וקולנוע ביתי.

BoXXeR SM 0.5

רוב הרמקולים מבית EBTB בעלי תיבה עגולה ממתכת. שימוש בתיבה כזאת עוזר לצמצם גלים עומדים, בדומה למה שחברת מורל עושה עם דגם Fat Lady, הבעיה שעיצוב כזה יוצא דופן לא תמיד מקובל על הלקוחות וכך נולד הרעיון להוסיף לפורטפוליו המוצרים של החברה גם רמקולים עם תיבה קופסתית, כאשר סדרה זו של רמקולים נקראת BoXXeR ומורכבת כיום מזוג דגמים: HM 0.4 אשר מהווים את הדגם הבכיר עם תג מחיר שמגרד את ה- $2000 מלמטה ואת ה- SM 0.5 שלפנינו בעל תג מחיר נוח יותר.
ה- SM 0.5 הינו רמקול 2way, בעל וופר בגודל 5" יחד עם Silk Dome Tweeter בגודל 1" בייצור איטלקי. 2 הדרייברים מגיעים עם גריל שלא ניתן להסרה. תיבת הרמקול מצופה עור, המחברים מוזהבים, פאנל קידמי מאלומיניום או עץ בירץ לבחירתכם ואינספור של גימורים להתאמת הרמקולים לחלל ההאזנה.

רמקולי בוטיק BoXXeR SM 0.5

הרמקולים מגיעים גם עם רגליות אלומיניום מסיביות כשכל רגל מגיעה עם קפיץ משלה עבור שיכוך. זה יתאים להתקנה שולחנית, אם תתקינו את הרמקולים מעל סטנדים, ניתן להסיר את הרגליות. אם תשאלו מה זה הפאוץ הקטן הזה מאחורי הרמקולים, זה נועד על מנת להכניס את שאריות כבלי הרמקולים בפנים עבור אסתטיות גבוהה יותר.

 

כבר הבנו כי הרמקולים נראה נפלא, אבל איך שומעים?

אני מראש משחרר כאן התנצלות לכל אלו אשר מצפים לראות הרבה מלל על אלבום מאובק עם מוזיקת מעליות שאף אחד לא שומע מעבר לבחינת רמקולים, כי כאלו לא נכנסים אצלי לרשימת ההשמעה. מה כן נכנס?

רמקולי בוטיק BoXXeR SM 0.5

Culture, אלבום הסטודיו השני של קבוצת Migos, עם הופעות אורח של DJ Khaled, Gucci Mane ואחרים, מהווה את אחד מאלבומי ה- Hip Hop הטובים ביותר שיצאו עד כה בשנת 2017, עם להיטים כמו Slippery או T-Shirt. משמעויות עמוקות לחיים רמקולי בוטיק BoXXeR SM 0.5לא תמצאו באלבומים הללו, מה שכן תמצאו זה קצב טוב וקליט, באסים בריאים וכימיה טובה בין כל חברי הקבוצה. זהו אלבום עם הרבה כיף, כזה שכל בין עשרה ומעלה מכיר ומזמזם, אחד האלבומים הנשמעים ביותר בחדרי כושר בארץ ובעולם ואם תשלפו את האוזניות מכל תיכוניסט, כנראה שזה מה שהוא גם שומע באותו רגע. לא ציפיתי שה- SM 0.5 יצליחו להתמודד עם האלבום, בכל זאת, כמות הבאסים כאן גבוהה ולא וכזאת שדרייבר בגודל 5" יכול לשחזר בצורה משכנעת. אחרי שלחצתי על Play, דבר ראשון קמתי לוודא כי זוג הסאבים באמת כבויים, כי כמות הבאסים כאן היתה הרבה יותר גבוהה מהמצופה, לא כזאת כמו של רמקולים רצפתיים עם 5 דרייברים של 8", אלא כזאת מכובדת, מנומסת ומדוייקת. ה- Vocal נשמע ברור וטוב, כנ"ל גם עם המיד ופשוט נהנתי מהמוזיקה. אישתי אומנם לא יצארצה מהמטבח ואמרה "איזה טוב שומעים", אבל זוג הבנים שלי רצו לסלון והתלהבו איך פתאום הם שומעים את האלבום בצורה הרבה יותר טובה ממה שהם רגילים עם הרמקולים שלהם למחשב.

עבור קולנוע ביתי, אני צריך באס שובר רצפות, כזה שהולם בבטן במקצב קבוע, כזה שיוזם הודעות בקבוצת ה- WhatsApp של הבניין בו מבקשים ממני להוריד את עוצמת השמע. סרטי דרמה? קומדיות משפחתיות? הצחקתם אותי, סרטים כאלו אני שומר לטיסות או בהמתנה לרופא. תגידו מה שתרצו על The Fate of the Furious, העלילה דלילה, הסצנות מגוחכות, אבל זה סרט עם הרבה כיף וכזה שמכיל פסקול תובעני אם תעיזו להעלות קצת יותר מהרגיל את עוצמת השמע. סצנת המירוץ בקובה איתה הסרט נפתח מהווה דוגמה מצויינת, עם מנועים ששואגים כל מספר שניות, שימוש ב- NOS צווחני עבור העלאת המהירות וסיום סצנה על ידי פיצוץ גדול ומכונית עטופה באש שמתעופפת כמה עשרות מטרים באויר עם קהל צוהל ברקע.

רמקולי בוטיק BoXXeR SM 0.5

לא סתם אני מצוייד בזוג סאבים במערכת וכששילבתי את הסאבים ביחד עם ה- SM 0.5 לאחר כיול קל, כמעט והגעתי לנירוואנה. הסאבים לקחו את המטלה התובענית של הפקת הבאסים ול- SM 0.5 רק נותר להפיק את תדרי ה- 80Hz ומעלה. התוצאה הסונית היתה מצויינת, לא כמו שימוש ברמקולים רצפתיים מרובי דרייברים, אלא בצורה יותר מעודנת ומדוייקת, כן, מדוייקת, זוהי המילה המתאימה ביותר לתיאור חווית ההאזנה. ללא שימוש בסאבים, כאשר ה- SM 0.5 מטפלים בכל התדרים, לא תוכלו להגיע לעוצמת שמע ממש גבוהה (ברמה של קולנוע) מבלי לשמוע מעט עיוותים, בכל זאת, דרייבר בודד של 5", אבל אם תשמרו על עוצמת שמע נורמלית פלוס וכזאת שלמעשה איננה גבוהה יותר ממה שאנשים נורמלים מאזינים בבית שלהם,9 ה- SM 0.5 יצליחו להתמודד עם מה שתנגנו דרכם.

סיכום

הכתבה הזאת עולה לאויר לאחר כמעט 3 חודשים של שימוש ברמקולים. זהו פרק זמן מספיק ארוך בהם הרמקולים כבר סיימו בחינה מדוקדקת ויותר עברו להיות כאלו שמנגנים כל מה שעובר דרכם בצורה מהנה, מדוייקת ועם אסטתיות שגורמת לכל מי שעובר לידם לעצור לכמה שניות ולהסתכל עליהם מקרוב. נכון, הם מעט יקרים, דורשים עוד סטנדים אם תרצו לשים אותם בסלון ועדיין אין נציגות בארץ למותג. אם אתם מחפשים רמקולים מרובי דרייברים עבור האזנה ב- 120dB, יש הרבה חברות אחרות שיענו על זה. אם אתם מחפשים רמקולים שנראים "מנומסים" מבחינת מראה ולא אגרסיבים, כאלו שמספקים חווית האזנה כיפית או פשוט בא לכם לצאת מהעדר שקונה Klipsch, Polk Audio, Pioneer או ELAC, תבחנו את ה- EBTB, ייתכן ותמצאו מה שחיפשתם.

 

את ה- BoXXeR SM 0.5 ניתן להזמין ישירות מאתר היצרן תמורת €899 – אם לא תרצו את רגליות המתכת, המחיר ירד ל- €799
קישור לרכישה מאתר EBTB.

לדיון בנושא: רמקולי בוטיק BoXXeR SM 0.5

 

רמקולי בוטיק BoXXeR SM 0.5  


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

18:35
  /  
05.08.2017
  
מאת: זיו רוזנפלד

1