PartnerTV – סקירה ראשונה

הטלויזיה של פרטנר כבר הגיעה אלינו. אז איך הממשק, כמה תכנים יש, כמה נוח השלט ועוד תשובות לשאלות חשובות בסקירת ...


סקירת וידאו מורחבת ראשונה – PartnerTV:

הטלויזיה של פרטנר עדיין לא יצאה רשמית ללקוחות אך בינתיים היא הותקנה אצלנו היום לבדיקה. פרטנר מתעקשת לבצע את ההתקנה בעצמה ולא תתן ללקוחות שלה את האפשרות להתקין בעצמם, למרות שמדובר בחיבור פשוט של כבל HDMI, חשמל ואינטרנט. וכך נשלחו אלי 2 טכנאים שהגיעו להתקין את הקופסא.

ויותר מכך, החברה אינה מסכימה להתקין את הקופסא בחיבור של WIFI. אצלי למשל הכל מחובר לאינטרנט האלחוטי ולמעשה אין נקודת אינטרנט ליד הטלויזיה. אלא שהטכנאים התעקשו והתקינו לי נקודת אינטרנט באמצעות חיבורי MOCA (אינטרנט שרוכב על כבל ה RF) כך שבסופו של דבר, הרווחתי נקודה. תודה פרטנר.

ההתקנה עצמה עברה חלק למדי, הטכנאים היו מקצועיים ואדיבים. חשוב.

PartnerTV - סקירה ראשונה

הקופסא

הקופסא של פרטנר גדולה למדי. יחסית לקופסאות TV אחרות (לא לווין או כבלים) היא נראית בומבסטית ולא ברור למה. אם זה בשביל השעון הזרחני שממש קיוויתי שנפטרתי ממנו כשעזבתי את חברת הלווין, אז עדיף היה לוותר – שוב מקבלים שעון זרחני כחול שממש לא רואים מה כתוב בו ממרחק.

PartnerTV - סקירה ראשונה

שעה זרחנית. אי אפשר היה אפילו להתפקס

PartnerTV - סקירה ראשונה

מאחורי הקופסא נקבל את החיבורים – HDMI, חיבור אופטי לשמע, חיבור חשמל, שקע USB (כנראה עבור OTG), חיבור קואקסלי, חיבור LAN וכניסת זיכרון מסוג מיקרו SD (שעדיין אינני יודע למה היא משמשת. כנראה עבור הקלטות פנימיות או הרחבת זיכרון לאפליקציות).

PartnerTV - סקירה ראשונה

לאחר התקנת החיבורים, מדליקים את הקופסא, עוברים הגדרות ראשוניות מהירות וזהו.

השלט

פרטנר מצרפת עם הקופסא שלה, גם שלט. השלט הוא שלט פיזי שבעיצוב שלו הוא מאוד סטנדרטי ואני אומר את זה על דרך החיוב. הסטנדרטיות שבו מאפשרת לנו לשלוט בקופסא בהמון דרכים שונות ובאמצעות כפתורים פיזיים. להחזיק שלט פיזי ביד, על פני צג מגע או משטח מגע או שלט שיש בו 4 כפתורים לכל היותר, הוא עדיין משהו שקשה בלעדיו.

PartnerTV - סקירה ראשונה

השלט מרובה כפתורים – כפתורי הדלקה וכיבוי של הקופסא והטלויזיה, כפתור רב כיווני (למעלה/מטה/ימינה/שמאלה ואישור) כפתורים ייעודיים עבור נטפליקס, VOD, הקלטות ו YOUTUBE, כפתורי ווליום וגלילת ערוצים כפתור עבור מסך אפליקציות, כפתור מרכזי – פרטנר, כפתורי שליטה על וידאו (ניגון, עצירה, הרצה קדימה ואחורה) ועוד…

יש אפילו כפתורי מספרים שכבר מזמן שכחנו. הכפתורים האלה משמשים גם למעבר בין ערוצים על ידי לחיצת מספר הערוץ בשלט וגם לקפיצה בזמן בזמן סרט כשנוכל לרשום למשל "20" והסרט יקפוץ לדקה ה 20. אהבנו את החשיבה.

PartnerTV - סקירה ראשונה

הממשק

הקופסא היא קופסת אנדרויד לכל דבר שעליה הולבש הממשק של פרטנר באופן כזה שכמעט ולא נשאר זכר לאנדרויד שרץ מאחורי הקלעים. גם הגדרות אנדרויד רגילות אינן קיימות שם ואני עדיין נאבק כיצד לשנות את השעה בקופסא. אעדכן.

הממשק עצמו נראה בהתחלה די מבולגן עם אפשרויות ודרכים רבות להגיע לכל מקום מכל מקום אך מהר מאוד מתרגלים לממשק ולשליטה בו וזה דבר חיובי כי בסופו של דבר נישארים עם אפשרויות שליטה רחבות כשהכל נעשה על ידי השלט הנוח שעליו נדבר בהמשך.

על גבי השלט נמצא את כפתור הפרטנרTV הצבוע בצבע ירוק. לחיצה עליו בזמן צפייה בתוכן תציג לנו 4 אפשרויות – חיפוש, ערוצים, תפריט ואפליקציות.

באפשרות החיפוש נוכל לחפש כל תוכן ולנגן אותו משם באמצעות מקלדת בעברית/אנגלית.

אפשרות הערוצים תציג לנו את כל הערוצים בצד ימין בטור ארוך ונגלל. נוכל לגלול את הערוצים בצורה הזו ולגשת לניגון הערוץ הרצוי. האופציה הזו קצת מיותרת שכן נוכל לעשות את זה גם על ידי לחיצה על כפתור למעלה/למטה בשלט ולגלול בין הערוצים השונים ולצפות בפסי המידע של כל תכנית בערוץ.

אפשרות האפליקציות תציג לנו את האפליקציות גוגל המותקנות לנו על גבי המכשיר. אפשר אפילו להתקין פייסבוק ולצפות בסרטונים שהחברים שלנו משתפים. יותר מזה, רוצים להתקין סלקום TV על גבי קופסת הפרטנר? גם את זה תוכלו לעשות. לצורך העניין קודי לא נבדק (עוד לא).

עריכה:

אמנם את אפליקציית סלקום תוכלו להתקין ואפילו להזין את פרטי המשתמש שלכם אך לא תוכלו לנגן תכנים וכל תוכן שתנסו לנגן תקבלו מסך ירוק ורק את האודיו ברקע. כפי הנראה בעיית DRM. 

לצורך הבדיקה, ניסינו להתקין קודי. אין בעיה, גם בהרצת תכנים.

PartnerTV - סקירה ראשונה

מסך האפליקציות. מעבר על ידי לחיצה בכפתור הייעודי

האפשרות התחתונה היא אפשרות התפריט. באפשרות הזו נוכל להגיע לכל תכני הוידאו שלנו החל מאפשרות תכנים מומלצים שם יציע לנו הפרטנר TV תכנים, גם מנטפליקס וגם תכנים מערוצים לינאריים.

PartnerTV - סקירה ראשונה

אפשרות VOD מחולקת לקטיגוריות – סדרות ישראליות, סדרות בינלאומיות, סרטים, ילדים, ספורט וכו'.

התכנים בקטיגוריות הישראליות הם התכנים המוכרים שראינו כבר בשירותים אחרים. נוכל למצוא של את פולישוק, שנות ה-80, תכניות בידור ואירוח ועוד רבות אחרות.

התכנים הבינלאומיים קצת לוקים בחסר כשבסדרות יש כמה סדרות אחדות שגם הן מסודרות לפי קטיגוריות ובסרטים יש אמנם יותר תכנים אך גם הם בוודאי יגמרו לכם מהר. פרטנר בוודאי סומכת על השיתוף שלה עם נטפליקס כך שתכנים רבים (רבים יותר משל פרטנר כמובן) תוכלו למצוא שם, או שאולי, פרטנר תעבה יותר את מגוון התכנים הבינלאומיים שלה.

תכני ילדים גם הם בסיסיים אבל ראינו את זה בכל שירותי הוידאו האינטרנטיים. הם עדיין יספקו לילדים שעות של הנאה (מה גם שילדים מסוגלים לראות את אותו התוכן כמה וכמה פעמים) והערוצים המצורפים הם מספיקים למדי.

PartnerTV - סקירה ראשונה

CatchUp

פרטנר שילבה בממיר שלה אפשרות שנקראת CATCHUP, שירות שיאפשר לכם לצפות בכל תוכן שהוא, שבועיים אחורה, מבלי אפילו לבצע פעולה אקטיבית של הקלטה. נזכרתם היום שהיתה תכנית לפני שבוע שפספסתם? תוכלו להיכנס לאופציית ה CATCHUP ולחפש את התכנית במגוון דרכים – חיפוש לפי יום ושעה או חיפוש לפי קטיגוריה. ישנה אפשרות אפילו לחזור בזמן אחורה אם אתם נמצאים כבר על הערוץ ופשוט גוללים אחורה בזמן באמצעות החיצים בשלט.

PartnerTV - סקירה ראשונה

PartnerTV - סקירה ראשונה

בינתיים בהתנסות הקצרה עם השרות הזה, הכל עבד טוב למדי למעט ערוץ 2 שנתן לי לגלול שבוע אחורה בלבד במקום שבועיים. לא ברור למה.

Netflix

אין הרבה מה להרחיב על שרות הנטפליקס מלבד העובדה שפרטנר פשוט שילבה את השרות של נטפליקס ישר מתוך הממשק שלה ואפילו מתוך השלט שלה על ידי לחצן ייעודי. פרטנר מאוד מתגאה בשיתוף הפעולה שלה עם נטפליקס שאמנם מתברר לנו שהוא עמוק ורחב יותר ממה שחשבנו בהתחלה אך בסופו של דבר מדובר באפליקציה שתוכלו להתקין בכל סטרימר/שרות טלויזיה אינטרנטי/טאבלט/סמארטפון שהוא.

PartnerTV - סקירה ראשונה

לסיכום

מדובר בטלויזיה אינטרנטית זולה יחסית לשרותי הטלויזיה הרגילים (69 ש"ח לחודש לחבילה הבסיסית) עם ממשק נוח ושלט נוח עוד יותר אך ללא תכנים רבים מידי ועל כן יש צורך לצרף גם את חבילת נטפליקס ולא להסתפק, כרגע לפחות, בחבילה הבסיסית של פרטנר מה שמביא את המחיר כבר קרוב ודומה למחיר השרות של סלקום וגבוה יותר מהשרות של סמארט.

מלבד התכנים, נראה שהחוויה הכוללת טובה מאוד עם ריכוז כל התכנים שתרצו במקום אחד מבלי שתצטרכו לצאת החוצה ועם שלט אחד שישלוט בכל.

 

לדיון בנושא: PartnerTV – סקירה ראשונה


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
31.07.2017
  
מאת: אלי חבוש

1