הצצה ראשונה – BMW i8 Roadster

החברה מהמרת על מכונית היברידית נטענת, עם שקע טעינה חיצוני, המשלבת בין היתרונות של המנוע החשמלי לבין הטכנולוגיות של מנוע ...

7:00
  /  
07.07.2017
  
מאת: צבי וורובל

יצרנית הרכב הגרמנית BMW מפרסמת טיזר על דגם ספורטיבי, ה- BMW i8 Roadster. להזכירכם, כיום ניתן לרכוש את דגמי המכוניות ההיברידיות החשמליות מסדרת BMW i3 ו- BMW i8.

טיזר באורך של 21 שניות מראה את דגם BMW i8 Roadster בזמן בדיקות אווירודינמיות במנהרת רוח, כאשר למכונית מבערי הסוואה חדשניים.

ניתן להבחין כי למכונית זו 2 מושבים בלבד לעומת 4 מושבים בדגם ה- BMW i8.

בדומה לדגם ה- BMW i8, גם בדגם ה- Roadster נעשה שימוש נרחב בקרבון פייבר (סיבי פחמן) עבור מבנה השלדה ודלתות כנפי שחף (נפתחות על צירן כלפי מעלה) אך עם תוספת חדשה של אופציית הסרת גג המכונית.

הצצה ראשונה - BMW i8 Roadster

נסיעה במצב חשמלי
מערכת ההינע החכמה eDrive של BMW משלבת בין היתרונות של מנוע חשמלי לבין אלו של מנוע הבנזין במתכונת של מכונית היברידית נטענת בעלת שקע טעינה חיצוני.

כמו בדגמים הנוכחים של BMW, גם לדגם זה תהיה מערכת ההינע מסוג eDrive, החשמלית המלאה. בכדי להתחיל בנסיעה, נותנים לחיצה קלה על דוושת ההאצה בכדי להפעיל את מלוא המומנט ולזנק מהמקום בעצמה כמעט חרישית. כמו כן, באמצעות אותה דוושה גם בולמים, ברגע שמרפים את דוושת ההאצה, המכונית מתחילה לבלום. זאת מפני שהמכונית ממחזרת את האנרגיה הקינטית הזמינה וטוענת באמצעותה את הסוללה. שימו לב כי בעצם זו "נהיגה באמצעות דוושה אחת".

לא פורסמו נתונים טכניים של הדגם החדש, אך מומחים מעריכים כי הספק המנוע ישופר לכ- 400 כח סוס (לעומת 357 כ"ס כיום).
לגבי הספק הסוללה (7,1kWh) למצב נסיעה חשמלי, הסוללה הנמצאת כיום בדגם החדש BMW i3  תספיק לפחות לטווח נסיעה של 50 קילומטר לעומת 37 קילומטר בדגם הקודם.

בהודעה לעיתונות נמסר רק כי במצב נסיעה עם גג פתוח, המכונית כמעט שקטה ועם אפס פליטות.

צפי השקה הוא בשנת 2018.

מקור – BMW

לדיון בנושא: הצצה ראשונה – BMW i8 Roadster


7:00
  /  
7.7.2017
  
מאת: צבי וורובל

1