רצנו עם האוזניות של JayBird. מבטיחות ומקיימות

  מייסד JayBird לא מצא אוזניות טובות מספיק אז הוא הקים חברה. בדקנו את אוזניות הספורט שהבטיחו לנו חוויה אחרת. וגם ...

13:00
  /  
03.06.2017
  
מאת: מיכה רווה

חברת Jaybird הממוקמת ביוטה שבארצות הברית, הינה חברת בת של לוג'יטק ופעילה מאז שנת 2006. הסיפור הצבעוני של החברה מספר על יזם אוסטרלי שיצא לבנות לעצמו אוזניות אחרי שהתייאש מההיצע והביצועים של האוזניות הקיימות בשוק, וכך באה לעולם Jaybird.

בין אם תבחרו להאמין בסיפור או לא, החברה מייצרת ומשווקת אוזניות שהתקבלו באהדה לא מעטה בקרב משתמשים ומבקרים, והדגם הקודם לדגם הנבדק, בעל השם, X2 קצר ביקורות טובות ונחשב לדגם ספורט טוב במחיר שלא שובר את הכיס וכולל יכולות התאמה אישית גבוהות.

האוזניות

ההבטחה הגדולה של אוזניות ה-X3, כפי שאנחנו מתבשרים כבר מהאריזה והיחצנות של Jaybird היא שהאוזניות ממשיכות את הקו של הדגם הקודם בנוחות והתאמה אישית לעונד ומספקות איכות שמע וזמן סוללה מרשים. בנוסף לכמה מאפיינים מתבקשים כמו מיקרופון מובנה (לשיחות), שליטה על המוסיקה והווליום, תמצאו ב-X3 גם מס' מאפיינים ייחודים:

  • מספר תצורות הרכבה של האוזניות.
  • אפשרות צימוד מספר אוזניות למכשיר אחד. שימושי כשאתה מתאמן עם שותף/ה ומעוניין להקשיב לאותם צלילים.

 

  • רצנו עם האוזניות של JayBird. מבטיחות ומקיימות

 

זמן הסוללה המובטח הוא כ-8 שעות והסט כמובן חסין לזיעה, כמצופה.

בביקורת מצאנו שהאוזניות עומדות בכל ההבטחות ומספקות חוויה מצויינת של שמע בזמן פעילות רוויות אדרנלין (ואפילו לריצה בקצב נינוח…). השילוב של ההתאמה האישית, איכות השמע והמחיר, הופכים את האוזניות האלו לשילוב מנצח לחובבי ספורט.

רצנו עם האוזניות של JayBird. מבטיחות ומקיימות

האזנה

ה-X3 מספקים חוויה טובה מאד של האזנה והייתי אומר שהם עומדים בקו אחד עם דגמים יקרים בהרבה של חברות מתחרות. האטימה באוזן טובה מאד (ראו למטה) וריצה על כביש סואן עדיין הייתה ברמה טובה מאד. בנוסף, Jaybird כוללים בחוויה אפליקציה בשם MySound שמאפשרת כיוונון נוסף של פרמטרים רבים, שמרית פרופילים שונים וכן הורדה ושיתוף עם הקהילה.

האפליקציה, מאפשרת התאמה אישית ושיתוף עם הקהילה.

רצנו עם האוזניות של JayBird. מבטיחות ומקיימות

 

אפליקציה מעולה

נוחות ועיצוב

נראה טוב, אמרנו? כבר מהאריזה ניתן להבחין בעיצוב שבא לשדר לנו יוקרתיות ואיכות והקו הזה ממשיך גם באוזניות עצמן.

ה-X3 מגיעות במגוון צבעים (שחור, לבן וירוק), בעיצוב אלגנטי ויוקרתי, יחסית לאוזניות ספורט.

המקום שבו האוזניות בולטות מעל מוצרים מקבילים היא בנוחות והתאמה. ה-X3 מציג לא פחות מ-6 זוגות של tips, המספקים מגוון רחב שסביר שיתאים לרוב האוזניים, בשני סוגים של חומרים: סיליקון וספוג. בהחלט ראוי לציון.

 

 

רצנו עם האוזניות של JayBird. מבטיחות ומקיימות

 

עבור כל גדלי האוזן

 

 

 

רצנו עם האוזניות של JayBird. מבטיחות ומקיימות

מעבר לכך, מסופקים גם 3 זוגות של "כנפיים" הנועלים את האוזניות לאוזניים ומונעים מהם ליפול. מנסיון, הם עושים עבודה טובה וגם באימון מאומץ האוזניות נשארות "דבוקות" לאוזניים ואין צורך להתעסק איתם עד להסרה בסיום האימון.

תכונה מעניינת וייחודת נוספת היא שסט ה-X3 מגיע בשתי צורות הרכבה: מעל האוזן בשילוב עם תופסנים המאפשרים לקצר ולשלוט על אורך הכבל המחבר את האוזניות, ובצורה הרגילה, תחת האוזן כפי שניתן למצוא במוצרים מתחרים מכל הסוגים.

אין ספק שבין צורות הענידה, הכנפיים המחזקות, ומגוון ה-tips המצורף יאפשרו כמעט לכולם להגיע לתצורה נוחה שתאפשר דבר אחד פחות לדאוג לו באימון.

את האוזניות של JAYBIRD בדקנו במספר אופנים כשהעיקרית שבהן, וזו בעצם גם מטרתן של האוזניות, היא בריצה ספורטיבית. בריצה, חושבים מאד שני פרמטרים: נוחות האוזניות והעגינה של קצה האוזניה לאוזן מצד אחד, ואיכות השמע מצד שני.
האוזניות של JAYBIRD עמדו בגבורה בשתי הקטגוריות. ביצענו מספר ריצות באורכים שונים מ-2 ק"מ ועד 10 ק"מ ובכל הריצות, האוזניות ישבו יציבות באוזן ולא הציקו כלל.

אבל למה לסרבל?

Jaybird מאבדת נקודות כאן על הטעינה. אין שום סיבה בעולם, בשנת 2017 לעשות מחבר טעינה שאינו מיקרו USB או לפחות USB-C. המחבר המצורף מכריח אותנו לסחוב עוד רכיב איתנו ומוריד מהחוויה הכוללת של האוזניות. לא קול Jaybird. לא קול.

סיכום

ה-Jabird X3 הם אוזניות ספורט טובות. התאמה אישית במגוון רחב של גודל אוזניות, צורות חבישה, קיבוע מוצלח לאוזן בשילוב עם התאמת צלילים דרך האפליקציה וסאונד טוב כבסיס, מאפשרים לי להמליץ בקלות על ה-X3 כאוזניות ספורט למגוון סוגי אימונים. המחיר מספק יחס "שקל/איכות" גבוה מאד – גם אם המטען מוריד קצת הציון הכללי, האוזניות עומדות בגבורה בכל ההצהרות על הקופסה.

 

לדיון בנושא: רצנו עם האוזניות של JayBird. מבטיחות ומקיימות


13:00
  /  
3.6.2017
  
מאת: מיכה רווה

1