Ulefone Power 2 – טלפון זול עם סוללה מפלצתית

סוללת ה- 6050mAh הינה הסיבה הראשונה שבכלל תשקלו לקנות את ה- Ulefone Power 2. הסיבה השנייה היא המחיר. אבל האם ...

7:00
  /  
14.05.2017
  
מאת: זיו רוזנפלד

 

 

אם נדבר בכנות, הדבר הבולט ביותר ב- Power 2 הינה הסוללה שהוא מכיל שמגיעה בנפח של 6050mAh. הרבה מאיתנו ישר מרימים את הגבה וחולמים על האפשרות להתנייד יומיים שלושה מבלי להטעין את הטלפון. אז נדלג לשורה התחתונה, אתם תקבלו משהו כמו 10 שעות מסך וזה בהחלט הרבה, לא כמו שציפיתי, אבל זוהי כמות שעות שתספיק לכם בקלות לשלושה ימים ואם ממש תתאמצו, אז יומיים בהם לא עזבתם את הטלפון לדקה.

Ulefone Power 2 - אנדרואיד נוגט עם סוללת 6050mAh

על מנת להטעין את הסוללה הענקית הזאת, שאגב היא לא נשלפת, תמצאו כאן את הגרסה השנייה של טכנולוגית ה- PumpExpress של MediaTek, שיודעת להעלות את המתח ולהמשיך לשמור על זרם של 2 אמפר פחות או יותר, כאשר הזרם כמובן יורד ככל שהסוללה מגיעה לטעינה מלאה. כיצד זה מתרגם אתם שואלים?

30 דקות בהן הטלפון היה מחובר למטען העניקו לי כ- 30 אחוזי טעינה. אחרי שעה, כבר קפצנו ל- 53% ואחרי שעה וחצי, הסוללה הראתה 76%. הטענת הסוללה במלואה הצריכה 135 דקות.

חשוב לציין כי טכנולוגית ה- PumpExpress מהווה הטכנולוגיה המתחרה של Quick Charge מבית Qualcomm, כאשר הראשונה לא ממש תפסה ולכן כדאי שלא תאבדו את המטען של ה- Ulefone, כי מטען חיצוני עם טכנולוגית PumpExpress יהיה לכם די קשה למצוא. מטען רגיל כמובן שיטעין בהצלחה את הטלפון, אבל הוא ידרוש הרבה יותר זמן.

החומרה די טובה עבור טלפון שמתומחר בפחות מ- $200, יש לנו RAM בנפח 4GB יחד עם ROM של 64GB שיספיק לכל האפליקציות שלכם. אם תרצו יותר, פשוט תוסיפו כרטיס MicroSD. המעבד שמקבל את כל הזכרון הזה הינו MT6750T של MediaTek, בעל 8 ליבות בתדר של 1.5GHz, כאשר אין מה להתלהב מכל הליבות הללו, אבל עוד על זה בהמשך.

כל החומרה הזאת עטופה במארז שעשוי חלקו מפלסטיק וחלקו מאלומיניום, כאשר טביעות אצבעות נתפסות כאן בקלות למרות גימור המט. התחתית מכילה רמקול אחד ולמרות שאנחנו בשנת 2017, והחיבוריות כאן Micro-USB ולא USB Type-C. מחבר אוזניות נמצא בצד העליון של הטלפון ובצד ימין את כפתור ה- Power ועוצמת השמע.

Ulefone Power 2 - אנדרואיד נוגט עם סוללת 6050mAh

המסך מגיע בגודל הפופולארי של  5.5", עם רזולוציה של 1920X1080, צפיפות פיקסלים של 401PPI ומכוסה עם זכוכית גורילה מגרסה 3.

בתחתית נמצא את קורא טביעות האצבעות אשר מהווה חלק מכפתור הבית הקיבולי ואת כל החומרה שתיארתי כאן, דואג לתפעל אנדרואיד נוגט, כשגרסת האבטחה מתאריך החמישי במרץ. כולי שאיפה שהחברה תמשיך לעדכן את הטלפון, למרות שהרבה מהן לא נוטות לזה.

עקב האכילס של טלפונים מדרג ביניים הינu המצלמה, שברוב המקרים מהווה פשרה מסויימת של הרכיבים על מנת לקלוע למחיר המטרה של הטלפון. כמו בהרבה טלפונים אחרים, אם תצלמו באור יום, תקבלו תמונות רגילות וכאלו שיתכן ויספקו אתכם עבור פוסט בפייסבוק או שליחת תמונות של הילדים ב- WhatsApp, שום דבר בולט לטובה באיכות אין כאן ולמעשה, התמונות נראות מעט מטושטשות ולא חדות כפי שהייתי מצפה. נראה כאילו ה- Dynamic Range סובל כאן מחוסר גמישות, יחד עם חלביות, הצבעים מעט Off ולא נאמנים יותר מידי למקור. לא הבחנתי ברוויה של הצבעים יתר על המידה ולסיכום, קשה להאמין שתפיקו תמונות שמישהו יגיד עליהם וואו, למעשה, התמונות שתפיקו יעידו במדוייק על כמה כסף הוצאתם על הטלפון. תסתכלו כאן על השמיים, הם אפורים במקום כחולים. הירוק של העצים נראה לא אמין ובכלל כל התמונה לא נעימה לצפייה.

 

Ulefone Power 2 - אנדרואיד נוגט עם סוללת 6050mAh

Ulefone Power 2 - אנדרואיד נוגט עם סוללת 6050mAh

Ulefone Power 2 - אנדרואיד נוגט עם סוללת 6050mAh

יש לנו גם מצב HDR שעובד יחסית לאט ולכן כנראה שלא תשתמשו בו לעולם בגלל זה. לא אהבתי כל כך גם את האנימציה שמופיעה בכל פעם שהמצלמה מבצעת פוקוס והתפריט לבחירת האפקט, נראה מעט מצועצע, אבל אולי זה רק הטעם שלי.

בנוגע לוידאו, הצילום כאן עומד על 1080p ב- 30fps, יחד עם ייצוב תמונה אלקטרוני שלא עושה עבודה יפה כפי שעינכם רואות.

Ulefone לקחו את כל האייקונים והלבישו עליהם Skin שהופך את האייקונים ליותר מידי דומים אחד לשני וזה ממש לא נראה טוב לדעתי. אם נתגבר על זה ונתקדם, החברה הטמיעה מספר אופציות חביבות כמו הקלטת מסך או ה- Float Gesture, אשר מוסיף נקודה קטנה עם מספר אופציות שימושיות אשר יחסכו לכם ניווט בתפריטים. Game Mode, ינעל לכם את כפתור התפריט והחזרה אחורה על מנת שלא תלחצו עליהם בטעות, אבל ה- Float Video למשל הרבה יותר מגניב ויאפשר לכם לבחור וידאו ולנגן אותו בכל מקום שתרצו. דבר דומה קיים גם עבור המוזיקה. ניתן גם להגדיר הפעלה של אפליקציות לפי מחוות שתגדירו, קודם יש לבחור את האפליקציה המתאימה ולאחר לצייר את המחווה. לאחר מכן כאשר הטלפון נעול, תוכלו ישר להפעיל את המשחק, הדפדפן או מה שתרצו פשוט על ידי מחווה.

ניתן גם להפעיל כל מיני מחוות כמו נקישה כפולה על מנת להעיר את הטלפון, שימוש בשתי אצבעות על מנת לשנות את עוצמת השמע ועוד. 

סיכום

אם מישהו צריך טלפון עם סוללה גדולה, הגיוני שפשוט יקנה סוללה חיצונית, ככה הוא גם לא יצטרך להגביל את עצמו למגוון מצומצם יחסית של טלפונים, אבל אם טלפון עם סוללה שתספיק לכם בקלות לשלושה ימים קוסם לכם, ובצדק, ה- Power 2 הוא בשבילכם. תצטרכו אומנם זאת להתפשר על המצלמה הבינונית מינוס שלו ולאייקונים שנראים כמו רובוטים קטנים, אבל תתוגמלו לא רק בסוללה חזקה, אלא גם באפשרות הסופר שמישה בדמות מחוות להפעלת כל האפליקציות שתרצו וטלפון שפשוט מוכן לעבודה ישר מהקופסה, עם המארז, מגן המסך ואנדרואיד נוגט מעודכן. 

מחיר: $170

קישור Affiliate לרכישה מגירבסט: Ulefone Power 2.

לדיון בנושא: Ulefone Power 2 – טלפון זול עם סוללה מפלצתית

 

Ulefone Power 2 - אנדרואיד נוגט עם סוללת 6050mAh


7:00
  /  
14.05.2017
  
מאת: זיו רוזנפלד