LG 34UC79G – מסך מחשב לגיימרים

כבר סקרנו בעבר מסכי 21:9, אך חברת LG החליטה לתת לגיימרים פתרון למסך כזה עם קצב רענון גבוה ו-FreeSync במחיר ...

9:00
  /  
19.03.2017
  
מאת: עמית לגו

הקדמה

רוב מסכי ה-21:9 כיום, במיוחד אלו שמותאמים לגיימינג, עולים סכום גבוה תמורת מה שמקבלים מהם. חברת LG לקחה על עצמה לבנות מסך גיימינג, איכותי ככל הניתן, במחיר שיאפשר לכל חובב גיימינג ליהנות מהדרך שבה משחקים נועדו שישחקו בהם.

פתיחת הקופסה

הקופסה משדרת באופן מיידי שמדובר במסך גיימינג. רקע שחור ודגשים אדומים מופיעים לכל אורכה, וביניהם רישום של כמה מהתכונות המרכזיות במסך. בקופסה נקבל את המסך, רגלית, כמה חוברות והכבלים שנצטרך על מנת לחבר את המסך. דבר שמאוד היה חסר כאן היה כבל חיבור ה-USB3, שכן למסך יש מפצל כזה בחיבוריו האחוריים. מאכזב מאוד.

LG 34UC79G - הפתרון של LG לגיימרים עם תקציב

הקופסה (צילום: עמית לגו)

העיצוב והחיבורים

חברת LG לקחה עמוד מספר העיצוב של ROG. זהו מסך קעור העשוי ממתכת מוברשת שנותנת לו מראה יוקרתי, וצבוע אדום ושחור לכל אורכו. יש לו רגל אחת המתפצלת לצורת V, שנותנת תחושת יציבות על השולחן, אותה ניתן גם להסיר ולהשתמש במתלה VESA סטנדרטי במקום. מי שישב במרכז המסך, ירגיש מיד שהכל מופנה אליו, ושהמסך נמצא במרכז שדה הראייה שלו, לא משנה על איזה חלק בו הוא יסתכל.

LG 34UC79G - הפתרון של LG לגיימרים עם תקציב

עיצוב מתכתי (צילום: עמית לגו)

נוכל לחבר את המסך באמצעות זוג חיבורי HDMI 2.0 וחיבור אחד של DisplayPort 1.2. נוכל אף להשתמש במרכזיית ה-USB הכלולה עם המסך כדי לחבר אליו חלק מהציוד שלנו, כמו העכבר והמקלדת, ואף להטעין את הטלפון שלנו באמצעות החיבור העליון שתומך גם בטעינה מהירה. חבל ש-LG לא מספקת את הכבל המתאים בקופסה, שכן מדובר, במקרה הכי גרוע, בתוספת של עוד כמה שקלים למחיר. בחלקו התחתון נמצא כמה פתחי אוורור ואת בקר הג'ויסטיק לניווט בתפריט, דבר שהייתי מאוד רוצה לראות בכל מסך טלוויזיה ומחשב. חבל שסמסונג ו-LG הן בין היחידות שהבינו ויישמו זאת. למרות זאת, אם אתם מצפים לשמוע אודיו דרך המסך, אז אולי הוא לא בשבילכם. על מנת לקצץ במחיר, LG וויתרו לגמרי על הרמקולים במסך, אז שימו לב.

LG 34UC79G - הפתרון של LG לגיימרים עם תקציב

החיבורים (צילום: עמית לגו)

תכונות

אז מה הופך את המסך הזה לכל כך מושך בפני גיימרים? פה ה-34UC79G זורח ומציג תכונות המוכיחות שמדובר במסך לגיימרים קודם, ורק אז לצריכת תוכן רגילה. מדובר במסך עם קצב רענון של 144 הרץ, שדרוג גדול מאוד בשביל אלו שהשתמשו עד היום במסך של 60 הרץ לגיימינג. זה אומר שהמסך יוכל לדחוף 144 פריימים כל שנייה, ובכך יהפוך את המשחק שלנו להרבה יותר חלק, זאת כמובן אם נוכל להוציא מחומרת המחשב שלנו מספר פריימים יותר גבוה מ-60. כמובן שבדקנו זאת ועל כך נדבר בהמשך. כמו כן, יש לו זמן תגובה של מילי-שנייה אחת, ובכך הוא יכול למנוע באופן ניכר את הלאג שנוצר בעת משחק. זהו דבר מאוד חשוב בגיימינג, שכן אנו רוצים שברגע שנעשה תזוזה עם העכבר, נראה אותה על המסך באופן מיידי. ניתן לאפשר זאת בהגדרות המסך, שכוללות מלבד כיווני תמונה רגילים, מצבי גיימינג מיוחדים למשחקי RTS ו-FPS (ייריה בגוף ראשון), כוונות שניתן להוסיף באופן ידני למרכז המסך וכיווני צבע ורמת שחור לדיוק מירבי, משהו שלא ציפיתי לראות במסך כזה.

LG 34UC79G - הפתרון של LG לגיימרים עם תקציב

יש FreeSync (צילום: עמית לגו)

ואם כל זה עדיין לא שכנע אתכם שמדובר במסך גיימינג מעולה, הוא מגיע עם FreeSync, טכנולוגיית המשחק של AMD. חבל שהוא לא הגיע עם G-Sync של חברת Nvidia, משום שהיא עובדת טוב יותר וכרטיסי המסך של החברה הרבה יותר פופולריים מאלו של AMD.

LG 34UC79G - הפתרון של LG לגיימרים עם תקציב

גישה מהירה להגדרות בזמן משחק (צילום: עמית לגו)

איכות התמונה

זהו מסך מחשב, ולכן אנו צריכים להשתמש בו כמסך מחשב בלבד אם אנו רוצים לנצל ממנו את המקסימום. בעת החיבור הראשוני, נגדיר את רזולוציית ה-2560X1080P לצד קצב הרענון העומד על 144Hz בהגדרות כרטיס המסך.

LG 34UC79G - הפתרון של LG לגיימרים עם תקציב

ה-34UC79G (צילום: עמית לגו)

גלישה פשוטה באינטרנט היא מאוד מהנה, גם אם זה אומר שתצטרכו לסבול שוליים לבנים באתרים מסוימים. זה מרגיש כאילו אנו עובדים על משטח עבודה רחב יותר. אני אישית השתמשתי בשני חלונות פתוחים בכל זמן נתון על מנת לנצל את יחס המסך, כאשר הם היו פתוחים אחד ליד השני בעזרת אפשרויות חילוק המסך המובנות ב-Windows 10. כל מה שאנו צריכים לעשות זה להזיז חלון אחד לצד ימין, ולבחור באופן דומה את החלון משמאל. אני חושב שזה הרבה יותר פשוט והרבה יותר נוח לעבודה.

LG 34UC79G - הפתרון של LG לגיימרים עם תקציב

עריכת וידאו בפרמייר (צילום: עמית לגו)

בנוסף, אני אישית חושב שבעת עבודה על עריכת תמונות או וידאו בתוכנות כמו פרמייר, מסך ביחס 21:9 נותן את היכולת לבצע את העבודה בדרך נוחה יותר באופן משמעותי מאשר במסכים ביחס של 16:9. כך גם בעת סרטים. רוב הסרטים כיום מצולמים בפורמט 21:9, כך שאם תצפו בסרטים אלה על מסך בפורמט 16:9, התוצאה תהיה שני פסים שחורים בחלקים העליונים והתחתונים של המסך. מכיוון שהמסך הזה פועל בפורמט של 21:9, כל סרט שתריצו עליו (שצולם בפורמט 21:9) לא רק ימלא את המסך, אלא גם יראה מעולה. רמת השחורים של המסך בסרטים היא טובה, והתמונה שלו חדה וברורה מכל כיוון. זה יראה מוזר בהתחלה, אך הגודל של המסך ויחסו הם השילוב המנצח בשביל צפייה בסרטים. גם כאלו בעלי מסכי הקרנה ביתיים ביחס דומה יגידו שמדובר בחוויה אחרת לגמרי. מעבר לכך, התמונה עצמה בעת צפייה בסרטים הייתה חדה וברורה, עם שחזור צבעים בצורה טובה, ובבהירות גבוהה יחסית. חשוב לי לציין שהמסך לא מגיע מכויל מהמפעל באופן שלא יצריך שינוי ידני, ועל כן שיניתי חלק מההגדרות לפני שהתחלתי את הבדיקה שלי.

LG 34UC79G - הפתרון של LG לגיימרים עם תקציב

אנדי סמברג ב-21:9 (צילום: עמית לגו)

תכני 16:9 נראו גם הם מעולה. כפי שאמרתי בביקורת שלי על מסך ה-21:9 של סמסונג, הפורמט זהו משהו שניתן להתרגל אליו די מהר, גם כאשר צופים בתכנים ביחס 16:9. אמנם יש שני פסים שחורים בצדדים, אך בטווח הארוך שוכחים מהם, גם מתוך הרגל וגם בגלל השחורים המעולים של המסך.

LG 34UC79G - הפתרון של LG לגיימרים עם תקציב

SNL ב-16:9 (צילום: עמית לגו)

משחקים על המסך, במיוחד CS:GO שבו הצלחתי לקבל הרבה מעבר ל-60 פריימים לשנייה, עבדו מעולה, והציגו לי חוויה שונה לגמרי, שכן עד היום לא ראיתי מסך שתמך באופן מלא בקצב רענון הגבוה מ-60. התמונה הייתה הרבה יותר חלקה, כל תזוזה של העכבר התעדכנה על המסך באופן מיידי, לא היה לאג כמעט ובכלל ואישית התרשמתי מאוד מהיכולות והביצועים של המסך בפן הזה.

LG 34UC79G - הפתרון של LG לגיימרים עם תקציב

ברגע שמתרגלים לשחק CS:GO ב-144 הרץ, אי אפשר לחזור אחורה (צילום: עמית לגו)

LG 34UC79G - הפתרון של LG לגיימרים עם תקציב

The Crew נראה מעולה על המסך (צילום: עמית לגו)

סיכום

ה-LG 34UC79G הוא מסך גיימינג נהדר לאלו שרוצים לקבל את המקסימום לגיימינג תמורת המחיר. הוא חד, משחזר צבעים בצורה מעולה, עובד טוב במשחקים עם קצב רענון של 144 הרץ, מה שגורם לתמונה להרגיש חלקה מאוד, הרבה יותר באופן ניכר מאשר מסכים עם קצב רענון של 60 הרץ. ברגע שמשחקים עם המסך הזה, אי אפשר לחזור אחורה. כאשר ניגנתי עליו חומרים ביחס 16:9, הוא המשיך בעבודתו המצוינת והציג את התוכן בצורה שיכלתי להתרגל אליה די במהירות. זהו מסך מעולה לאלו שמחפשים לרכוש מסך גיימינג בלי לשלם סכום גבוה עבורו ואני אישית הייתי מעבר למרוצה מזמני איתו.

מחיר: 3790 ש"ח.

לדיון בנושא: LG 34UC79G – מסך מחשב לגיימרים


9:00
  /  
19.3.2017
  
מאת: עמית לגו

1