Lenovo Xiaoxin Air 12 – המחשב הנייד שלא אמור היה להגיע לארץ

כולנו נוטים לקנות Overkill כאשר זה מגיע למחשבים ניידים, כלי עבודה וג'יפים כמו האמר, אבל נעצור רגע ונחשוב, נוכל לחסוך ...
15:00
  /  
24.02.2017
  
מאת: זיו רוזנפלד

יש הרבה מאוד מוצרים שמיוצרים עבור השוק בסין ללא שום כוונה להגיע למערב, אם זה דגמים מיוחדים של טלויזיות, טלפונים וגם מחשבים ניידים. ה- Lenovo Xiaoxin Air 12 הינו מחשב נייד כזה, אשר נוצר במטרה להיות מחשב שידחוף את המקסימום האפשרי מבחינת תמורה לכסף. 

הכתבה הזאת נכתבת לאחר יותר מחודש של שימוש במחשב, כאשר בתקופה הזאת המחשב ראה קצת עולם, הוא עלה איתי לטיסות והיווה מערכת הבידור שלי לסרטים כאשר לא הצלחתי להירדם, נסחב בתיק הגב שלי בתערוכת CES במשך שבוע כאשר הוא נשלף מידי פעם לביצוע מטלות, נפל מספר פעמים אפילו על הרצפה ושרד לספר על זה ועבד בלילות ברינדור של סרטי 1080p לערוץ היוטיוב של האתר. בפירוש המחשב עשה עבודה.

Lenovo Xiaoxin Air 12 - מחשב נייד שלא אמור להגיע לארץ

המפרט נדמה שדוחק את המקסימום האפשרי מבחינה תקציבית. הפאנל מסוג IPS, בגודל 12.2 אינץ ברזולוצית FHD עם יחס מסך של 16:9. המעבד הוא Intel Core M3 6Y30 מסדרת Skylake, אשר עובד בליתוגרפיה של 14nm ומגיע עם זוג ליבות בתדר בסיס של 900MHz אשר מסוגלות לטפס עד ל- 2.2GHz – מה שמיוחד במעבד זה שהוא בעל Thermal Design Power של 4.5W, מספר נמוך לכל הדעות אשר לא דורש קירור אקטיבי, כתוצאה מכך, המחשב חסר מאווררים ולכן שקט לחלוטין. המעבד הזה מגיע עם Intel HD Graphics 515 שיודע לפענח בחומרה HEVC, יתרון חשוב מאוד למשל בטיסות בהן אנחנו צופים בהרבה וידאו.

ה- RAM כאן בנפח של 4GB מסוג DDR3 בעל 2 ערוצים ואל תחשבו שתוכלו לשדרג זכרון עצמאית, מכיוון שהזכרון כאן צרוב על לוח האם.

הזכרון הפנימי הינו בנפח 128GB מתוצרת Samsung ומחובר מעל מחבר M.2 אשר הולך ללוח האם ב- BUS של AHCI ולא NMVE המהיר יותר. אם תרצו, הגישה לזכרון הפנימי נוחה ואותו כן ניתן לשדרג אם תרצו. כמובן שתצטרכו להתקין מחדש את מערכת ההפעלה אם תעשו זאת. הסוללה איננה ניתנת לשליפה ומגיעה בקיבולת של 5000mAh.

מאפיינים בולטים נוספים כוללים Bluetooth 4.0, מצלמת Web-Cam ברזולוציה של 720p שמפיקה וידאו יחסית טוב, מחבר אוזניות 3.5mm, חיבוריות USB Type C, מחבר USB 2.0 ועוד מחבר USB 3.0. כל זה במשקל צנום של 1.2Kg – חשוב להזכיר כי אין כאן יציאת וידאו HDMI או  Mini DisplayPort, לפיכך המחשב לא יתאים לחיבור מסך חיצוני.

קשה לומר בביטחון, אבל נראה שכל מעטפת המחשב עשויה ממתכת דקה אשר מקנה תחושה טובה של איכות, המחשב לא משמיע כל מיני רעשים מוזרים מהמארז שלו וגם ניסיון לכופף את החלקים לא יותר שום קלאקים שנשמעים לפעמים במחשבים זולים. 

אם נפתח את המחשב, המקלדת מרווחת למדי, המקשים אינם מוארים וזה חבל. המקלדת נוחה לשימוש, יש פידבק טוב מהמקשים על הלחיצות, עם מרווח נכון של הלחיצה, כלומר לא גדול או קטן מידי. המקשים מגיבים בצורה זהה ללחיצות, לא משנה אם אתם לוחצים במרכז המקלדת או בצידה. כמובן שצריך לקחת בחשבון שהמחשב חסר כיתוב בעברית על המקלדת, אבל בעלות של 100-200 ש"ח, ניתן לצרוב עברית בארץ.

 Lenovo Xiaoxin Air 12 - מחשב נייד שלא אמור להגיע לארץ

הטענה היחידה שיש לי על המקלדת זה כפתור ה- Shift הימני, אשר זוכה אצלי לשימוש תדיר ומשום מה הוא מופיע כאן בגודל קטן בהשוואה לכפתור ה- Shift השמאלי והצמידות שלו לכפתור החץ למעלה, גרר יותר מידי פעמים בהם לחצתי על חץ למעלה במקום Shift. מעצבן, נכון, אבל זה משהו שהתרגלתי אליו אחרי שבוע יקר של טעויות הדפסה.

זמן המסך של המחשב עם סוללה טעונה עומד על 5 שעות לערך כאשר בזמן זה ראיתי סרט והייתי הרבה ב- Web. ייתכן וניתן להאריך במעט את הזמן אם הייתי מכבה את ה- Bluetooth ומוריד בהירות מסך, אבל אני לא נוטה לעשות זאת בגלל הטרחה שמעורבת בצעדים אלו.

ספק הכח למחשב מקורי של Lenovo ויתאים לשימוש עם השקעים בארץ על ידי מתאם פשוט לחשמל, הוא בעל מתח יציאה של 20V וזרם של 2.25A, אשר מטעינים את הסוללה של המחשב ל- 100% תוך קצת פחות משעתיים.

זמן המסך הארוך והמחיר הזול של המחשב הופכים אותו לאידיאלי לסטודנטים או תלמידי תיכון בעלי תקציב נמוך. החזות היוקרתית של המחשב עושה טוב בהסתרת המחיר הזול שלו והוא נראה ומרגיש כמו מחשב הרבה יותר יקר. אבל לא רק לסטודנטים, אני השתמשתי בו לעבודת Web, וידאו ויצירת תוכן בצורה נוחה ולא הרגשתי לרגע שאני מבצע פשרות בעבודה שלי בגלל השימוש במחשב תקציבי.

לגיימינג הוא כמובן לא יתאים ומי ששוקל לקנות את המחשב לבן שלו, שידע מראש שהמחשב יעמוד בגבורה רק מול משחקי Web קלילים כמו Slither או Diep. 

Lenovo Xiaoxin Air 12 - מחשב נייד שלא אמור להגיע לארץ

החסרונות העיקריים שצריכים לעמוד בפני הרוכשים של המחשב זה שהוא לא מגיע עם מקלדת בעברית וה- RAM רק בנפח 4GB אשר עלול להיות מעט מגביל במידה ומריצים הרבה מאוד אפליקציות בו זמנית. אם תצליחו להתגבר על החסרונות הללו, מובטח לכם מחשב מהנה לשימוש וכזה שיתאים להרבה מאוד אנשים. הגיע הזמן שנפסיק לקנות מחשבים עם מפרט Overkill כאשר רוב השימוש שלנו הוא Web קליל. 

המחיר: בין $500-$550

לרכישה מאתר גירבסט: Lenovo Xiaoxin  Air 12

לדיון בנושא: Lenovo Xiaoxin Air 12 – המחשב הנייד שלא אמור היה להגיע לארץ

 


15:00
  /  
24.2.2017
  
מאת: זיו רוזנפלד

1