Jabra Halo Smart – עושה את העבודה

ה Halo Smart של גברה אולי לא תתאים לאודיופילים אך היא אוזניה מעולה ושווה את המחיר שלה. בדקנו  
7:00
  /  
29.12.2016
  
מאת: מיכה רווה

חברת Jabra פועלת כבר משנת 1983 בתחום האודיו, ומתמחה בייצור של אוזניות ומיקרופונים. בשנת 1993 החברה הוציאה הוציאה את האוזניות הראשונות in-ear המשולבות עם מיקרופון, בתוספת מעבד ייעודי לביטול רעשים ובכך יצרה למעשה שוק חדש לאבזרי שמע לניידים, תחום שהיום משגשג ומספק פרנסה למאות חברות  ואלפי מוצרים בכל סוגי קטגוריות השמע.

 

האוזניות

הקטלוג של ג'ברה כולל מספר לא קטן של אוזניות לתחום הנוחות, ספורט והמשרד. הדגם בבדיקה, Jabra Halo Smart הינו דגם הנח על הצוואר/כתפיים וממנו משתלשלות זוג אוזניות in-ear אותן ניתן להרכיב באוזניים, או להניח להם להשתלשל כאשר אינם בשימוש. היא כוללת מס' מיקרופונים לביטול רעשים ובכך עוזרת לסנן רעשי רקע ולהוריד משמעותית רעשים חיצוניים כמו למשל רוח. האוזניות חסינות למיים אם כי הכוונה בעיקר לגשם והשפרצות, ולאו דווקא לטבילה בנוזל. המבנה המיוחד שלה מאפשר לכלול סוללה גדולה יותר ועוזר להגיע לזמן סוללה מרשים במיוחד (כ-17 שעות על פי היצרן).

פה מסתיים הייחוד של האוזניות, כיון שהחברה לא השכילה לייצר ערך מוסף משמעותי בצורת אפליקציה או שירותים, אך הסט עומד כמעט בכל הבטחות היצרן.

האריזה, כמצופה מחברה בסדר גודל של ג'ברה איכותית ונוחה ל-unboxing

Jabra Halo Smart - חכמה

 

Jabra Halo Smart - חכמה

הערכה כוללת ear tips בגדלים קטן, בינוני וגדול

Jabra Halo Smart - חכמה

Jabra Halo Smart - חכמה

 

האזנה

האוזניות מספקות זמן האזנה מדהים, קרוב מאד למובטח והאוזניות שנועדו בעצם ללבישה (ענידה?) במשך כל שעות היום יאפשרו אפילו לעסוקים ביותר מבינינו להינות מכמה ימים של דיבור והאזנה למוסיקה ללא הצורך הכפייתי לרוץ ולחפש שקע טעינה. גם מוסיקה וכן שיחות טלפון נשמעות באיכות מספקת רצון ולמעט גלי'צים קטנים המתרחשים לעיתים במרחק, או לא בקו ראייה ישיר אל הנייד, האוזניות מתפקדות בצורה טובה מאד. יש גם כפתור ייעודי להפעלת סירי של אפל או Now Google לאפשר תקשורת זורמת עם העוזרת הדיגיטלית הקרובה לליבכם.  

Jabra Halo Smart - חכמה

 

נוחות ועיצוב

לסט האוזניות ה-Halo Smart של ג'ברה יש מה שנקרא רצועת צוואר בצורת U. הרצועה הקשיחה הזו נחה על צוואר המשתמש ובכך מסירה את המשקל של האוזניות והסוללה ישירות מהאוזניים, כפי שקיים באוזניות קin-ear אחרות. מתוך הרצועה יוצאות שני אוזניות מחוברות לכבל שטוח (למניעת הסתבכות הכבלים) שיושבות בתוך האוזניים בזמן הקשבה, או משתלשלות להן אל החזה כאשר אינם בשימוש. ג'ברה הוסיפה גם מגנטים למניעת "נידנוד" של שני קצות האוזנייה, והעניין עובד לא רע.


Jabra Halo Smart - חכמה

המגנטים פועלים כך שניתן להצמיד את האוזניות גם לקשת הצוואר עצמה וגם זו לזו בזמן שהן מונחות על החזה.

Jabra Halo Smart - חכמה 

לגבי איכות השמע, מערך המיקרופונים וטכנולוגיות ביטול הרעשים הממוקמים בקשת הצוואר עושים עבודה נפלאה גם בסביבה רועשת. בשיחות טלפון שביצעתי גם אני נשמעתי ברור לצד השני וגם שמעתי בצורה טובה ונקייה את השיחה. באופן כללי המערכת מתמודדת עם שיחות בצורה משביעת רצון ובהתאם להבטחות.

השמעת מוסיקה  לעומת זאת לא הניבה תוצאות יוצאות דופן. השמע אינו גרוע בשום צורה, אבל אודיופילים וחובבי מוסיקה כנראה ייאלצו לחפש סט אחר של אוזניות. עבור כל משתמש אחר, שאינו מצויד באוזן רגישה במיוחד, האוזניות עושות עבודה לא רעה ומאפשרות האזנה נעימה ונוחה ברוב הג'אנרים.  

Jabra Halo Smart - חכמה

 

סיכום

Jabra יצאה עם אוזניות מונחות-צוואר בבנייה איכותית, ללא בידול משמעותי בעיצוב, אך עם זמן סוללה ארוך במיוחד ואיכות שיחות טלפון מעולה.

אם אתם מחפשים אוזניות Bluetooth לביצוע שיחות טלפון, שיחזיקו מעמד כל היום (ועוד), ואיכות השיחה חשובה לכם, או אם אתם נמצאים בסביבה רועשת רוב הזמן,  Jabra Halo Smart מספקת תשובה ראוייה מאד. אם אתם מחפשים אוזניות שהייעוד שלהם הוא מוסיקה, כנראה שזו לא הבחירה המושלמת.

כך או כך, האוזניות עומדות כמעט בכל הבטחות הייצרן ובמחיר של 350 ש"ח אצל היבואן הרשמי Bconnect, שאינו ממש רחוק מהמחיר הרשמי של 80$ הן עושות את העבודה.

שרשור תגובות למאמר כאן

 


7:00
  /  
29.12.2016
  
מאת: מיכה רווה

1