לטוס עם ה hero5 ולחזור בשלום

אחרי הביקורת על ה GoPro Hero 5, אלי חבוש קיבל הזמנה לבדוק אותה בטיסה של ממש. איך המצלמה עמדה במשימה ...

6:00
  /  
20.11.2016
  
מאת: אלי חבוש

[סרטון הטיסה למטה]

את הביקורת על ה Hero5 של גו פרו הכתרתי באחת הכותרת "אקסטרים בים ביבשה ובאוויר", אבל תכלס ביננו לא ממש בדקתי אותה באוויר. חבר האתר, דניאל וישניאק, שהוא גם טייס, קרא את הביקורת והציע לי להשלים את העבודה ולבדוק את המצלמה, ביחד איתו, בטיסה במטוס שלו.

כמובן שמיד הסכמתי, אלא שאז עלה החשש – איך נתקין את המצלמה על הכנף של המטוס ואיך היא תעמוד בכלל בגובה וברוחות מבלי ליפול למטה מבלי שוב?

לקחתי את ה Hero 5 לטיסה

עם דניאל וישניאק. אהבה בשחקים

עם מצלמת הגופרו מקבלים מדבקות 3M אותן ניתן להצמיד לכל משטח חלק. הצד השני של המדבקה זו בעצם מסילה שאליה מחליקים את המצלמה שלנו כשהיא עטופה במסגרת הפלסטיק שגם אותה קיבלנו באריזה. הפעולה הזו מאוד פשוטה ולוקחת שניות בודדות בלבד. החשש שהמצלמה תעוף בזמן הטיסה נעלם כשניסיתי להזיז את המצלמה בכנף המטוס והיא פשוט סירבה לזוז. לצד ה Hero 5 היתה מותקנת המצלמה של דניאל, TomTom Bandit שהיא מצלמה כבדה יותר ולדברי דניאל כבר עברה שעות טיסה רבות על הכנף.

משום שהמצלמה במקום אחד ואני במקום אחר (בתא הטייס), התפעול של המצלמה נעשה בעזרת אפליקציית Capture של גופרו. האפליקציה מתחברת למצלמה מרחוק וניתן לראות מה המצלמה מצלמת בשידור חי, להגדיר אותה באיזה אופן שנרצה ולהתחיל ולסיים צילום. השידור בזמן הטיסה עבר ללא כל בעיות מיוחדות מלבד פעם אחת שהמצלמה, שיודעת את האוריינטציה שלה באופן אוטומטי, פתאום חשבה שהיא הפוכה ואז צילמה הפוך. את הבעיה סידרתי בזמן הטיסה דרך האפליקציה כשהוריתי למצלמה להפוך את כיוון הצילום ב 180 מעלות.

כמו שכבר כתבתי בביקורת המלאה של מצלמת ה Hero 5, הסוללה שלה תספיק לבערך שעתיים של צילום. זה לא ממש הספיק לי לטיסה של כשעה וחצי (נטו) ובזמן הטיסה חזרה, היא פשוט כבתה וכך פספסתי את הנחיתה.

בסרטון הוידאו של הטיסה תוכלו לראות את איכות הצילום שה Hero 5 מוציאה כשהיא מצלמת אובייקטים ממרחק רב והשוואה, צד לצד עם מצלמת ה Bandit של דניאל. אמנם זו לא ממש חכמה, אך כבר מיד ניתן לראות בהשוואה שה Hero5 מוציאה וידאו חם וצבעוני יותר, וגם חד יותר.

 

 

לקחתי את ה Hero 5 לטיסה

לדיון בנושא: לקחת


6:00
  /  
20.11.2016
  
מאת: אלי חבוש