OSMC – הפצת לינוקס רעננה של תוכנת הקודי

OSMC היא הפצת לינוקס רעננה המכילה את תוכנת הקודי, עם גידול מתמשך וכמליון משתמשים ברחבי העולם היא ממשיכה להתפתח עם ...

13:00
  /  
16.11.2016
  
אביב מוסטקי

רקע

מהי OSMC ואיך הפרויקט התחיל?

OSMC נוסדה בשנת 2014, OSMC – Open Source Media Center הוא נגן מדיה המבוסס על לינוקס (קוד פתוח). OSMC מאפשר למשתמש לנגן מדיה מכל סוג שהוא המאוחסן ברשת (בין אם ברשת ביתית ובין אם מרשת האינטרנט) באופן ויזואלי נוח ומסודר.

קודמיו של OSMC הם Raspbmc ו Crystalbuntu אשר פותחו במקור על ידי המפתח של OSMC סם נזרקו (Sam Nazarko) עבור הרסברי פאי.
כאשר פרצה לתודעה תוכנת ה XBMC, מה שמוכר לנו כיום כקודי וכאשר הביקוש לפלטפורמות עלה, החליט סם להתחיל פרויקט חדש ולרכז את כל הידע שצבר כדי לאחד את בסיס הקוד וליצור מערכת בזמן קצר ורמת אמינות גבוהה.

OSMC - הפצת לינוקס רעננה של תוכנת הקודי

 

יתרונותיו של OSMC

OSMC מבוססת על דביאן, מה שאומר שניתן להתקין בקלות מעל 40,000 חבילות (תוספות) למשתמש, הדבר מאפשר למשתמש ליהנות ולנצל את מלוא הפוטנציאל שיש בתוכנת ה KODI, ההפצה כוללת הרחבות הניתנות להתקנה ישירות מהמערכת עצמה, הרחבות כגון MYSQL, קליינט טורנט, חיבור מקלט עידן + ועוד, ניתנות להתקנה באופן פשוט וידידותי.

OSMC מפורסמת בעיקר בגלל העדכונים החודשיים אותם מפרסמים מפתחי המערכת באופן עקבי, אותם עדכונים מבטיחים תיקוני באגים, שיפורים, תוספות וחידושים וכמובן ביטחון מתמיד.

עוד יתרון משמעותי הוא הקשב שנותנים המפתחים למשתמשים, למערכת OSMC פורום פעיל מאוד בו העונים על השאלות הם לרוב המפתחים עצמם.

בנוסף, ישנם קבוצות תמיכה מקומיות אשר גם הן נתמכות ע"י המפתחים, בארצנו הקטנטונת ישנה קבוצת פייסבוק יעודית וממוקדת מאוד המתעסקת בהפצת OSMC בלבד. בקבוצת הפייסבוק ניתן לקבל תשובות לשאלות נפוצות ולקדם בקשות המיועדות לקהל הישראלי ישירות מול המפתחים אשר חברים בקבוצה זו.

ובהמשך לכך, עם הגדלת כמות המשתמשים הישראלים, החליטו ב OSMC להקים שרת מירור (הממוקם בישראל) להורדת המערכת והעדכונים החודשיים, דבר שהנגיש והקל על המשתמשים הישראלים בעיקר בגלל הגדלת מהירות ההורדה ופתרון בעיות עדכוני תוכנה שחוו המשתמשים.

מה צופה לנו העתיד?

OSMC עתידה להמשיך ולהתפתח וצפויות לנו הפתעות בכל הקשור לניצול רכיב הבלוטוט הקיים ברסברי פאי 3 באופן מיטבי (שידור מוזיקה ישירות לרסברי מכל רכיב בלוטוט, חיבור אוזניות אלחוטיות ישירות לרסברי, ניגון שירים מהפלאפון ועוד)

העתיד צופה לנו תמיכה במעבדים נוספים בראשם הפצה ותמיכה לחומרת אינטל על כל סוגיה, אומר בזהירות שכנראה מדובר באפשרות אתחול כפול, זאת אומרת, בזמן הפעלת המחשב/PC נוכל לבחור לאיזו מערכת הפעלה אנו מעוניינים לאתחל, OSMC או ווינדוס.

דבר דומה קיים כיום ברכיב יעודי המופץ ע"י OSMC, שמו של הרכיב הוא VERO2 , לרכיב יכולת אתחול כפולה , אנדרואיד ו- OSMC. מדובר במכשיר עם נתונים טכניים בינוניים ועם תג מחיר מעט גבוה,במיוחד לישראלים, בעיקר בגלל עלויות המשלוח והאפשרויות הרבות הנמצאות בשוק, אבל גם במרגש הזה צפויים לנו חידושים ושיפורים, ברכיב הבא 4K, HDR10, H265 ככל הנראה יגיע כסטנדרט וכולנו תקווה שגם תג המחיר יהיה רלוונטי.

לאור הקשר הישיר הקיים למשתמשי OSMC עם המפתחים ניתן להשפיע באופן ישיר על הפיתוחים העתידיים, אותם המפתחים מפיצים גרסאות בדיקה באופן שוטף, אותן גרסאות, יציבות יש לומר באופן מפליא, מאפשרות מתן פידבק בפורום המנוהל בדקדקנות ע"י המפתחים .

OSMC - הפצת לינוקס רעננה של תוכנת הקודי

הסקין החדש אשר מופץ בשילוב KODI 17

דברי המפתח

Sam Nazarko

"Over a million OSMC users can't be wrong! We believe that the best way to improve OSMC is to listen to our users. We maintain direct channels with all of our users, because without them OSMC would be nowhere near as good as it is today.

We have users everywhere, but we always want to do what we can for every community. OSMC has quite a following in Israel, mainly due to one user, aviv yakov.

We have now made sure Israeli users have access to high speed downloads and updates throughout the country, and we regularly expand server bandwidth as the user base grows. Our developers also watch the Israeli community closely, to ensure they receive the help and support they need to get the best of OSMC."

למעלה ממיליון משתמשים OSMC לא יכולים לטעות! אנו מאמינים כי הדרך הטובה ביותר לשפר את OSMC היא להקשיב למשתמשים שלנו. אנו שומרים על ערוצים ישירים עם כל המשתמשים שלנו, כי בלעדיהם OSMC יהיה רחוק מלהיות טוב כמו שהוא היום.

יש לנו משתמשים בכל רחבי העולם, אך אנחנו תמיד פועלים ככל שביכולתנו לטובת כל קהילה בנפרד ועפ"י צרכיה.
המפתחים שלנו צופים בקהילה הישראלית מקרוב באמצעות קבוצת הפייסבוק המנוהלת ע"י אביב יעקב (עבדכם הנאמן) וזאת כדי להבטיח שאתם מקבלים את כל העזרה והתמיכה שאתם צריכים על הצד הטוב ביותר.

OSMC - הפצת לינוקס רעננה של תוכנת הקודי

 

ובנימה אישית

OSMC היא הפצה חוקית של תוכנת הקודי, היא איננה כוללת בתוכה הרחבות המפרות זכויות יוצרים, אין בכתבה זו כל המלצה על הורדה ו/או שימוש בהרחבות המפרות זכויות יוצרים, ההפך, תוכנת הקודי היא בראש ובראשונה תוכנה לניהול ויזואלי חכם ויעיל של כלל המדיה הדיגיטאלית המקומית שלכם, יש בתוכנה הזו הרבה מעבר להרחבות המפרות זכויות יוצרים שלצערי הפכו את התוכנה הזו לשם נרדף של תוכן פיראטי.

לדיון בנושא: OSMC – הפצת לינוקס רעננה של תוכנת הקודי


13:00
  /  
16.11.2016
  
אביב מוסטקי