סמסונג – מכבסת, סוחטת ומתפוצצת

השנה אין לסמסונג מזל, אחרי התפוצצות של מכשירי נוט 7 ברחבי העולם, גם מכונות הכביסה שלהם החלו להתפוצץ.

7:00
  /  
06.11.2016
  
מאת: צבי וורובל

אני מניח שבמטה חברת סמסונג שוברים את הראש איך לצאת מהמשבר החדש, העלול לפגוע קשות במותג החברה, לאחר שעכשיו לא רק שמתפוצצים סמארטפונים מדגם נוט 7 אלא גם מכונות כביסה שהם מייצרים. כידוע לכם החברה מייצרת ממרכיבים אלקטרוניים ועד מכשירים לשימוש אישי, לבית ולתעשייה.

הפעם מדובר במכונת כביסה, המשווקת בינתיים "רק" בארה"ב ולגביה נרשמו למעלה משבע מאות תקריות ברחבי אמריקה, דבר שהביא את החברה לבצע recall לשלושה מיליון (!) מכונות כביסה.

מדובר על בעיה שהתגלתה ב- 34 דגמים של מכונות כביסה של החברה, מתאריך ייצור אפריל 2011 עד מרץ 2016, הנוטות לעלות באש בזמן הכביסה. הבעיה האמיתית איננה שהכביסה עלולה להישרף, אלא הסכנה כי הבית כולו עלול לעלות באש ואף בסיכון חיי אדם.

עד שיפתרו בעיות איכות המוצרים בחברה ובכדי לפתור את הבעיה של מכונות כביסה, מציעה חברת סמסונג ללקוחותיה בארה"ב שלוש חלופות: האופציה הראשונה ביקור של טכנאי עד הבית בכדי לתקן את המוצר הפגום ומתן הרחבת אחריות לשנה בחינם, האופציה השנייה הינה כי לקוחות שרכשו מכונה בחודש האחרון זכאים לקבל החזר בסך 100% מעלות המכונה והאופציה השלישית היא לקבל מכונת כביסה חדשה מכל חברה בה יבחר הלקוח.

הסיבה להתפרקות או להתפוצצות של מכונת הכביסה, נעוצה בצירים האלסטיים של המכונה, המחברים את התוף המסתובב לגוף המכונה, אשר אינם עומדים בכח הסיבוב של תוף המכונה בזמן הסחיטה במהירות גבוהה. לפיכך התבקשו לקוחות, עד שיבחרו בפתרון לבעיה, לבצע את תהליך הסחיטה במהירות נמוכה. אם נעשה אנלוגיה ממכונת הכביסה למכשיר הסמארטפון נוט 7 אפשר לומר שהלקוחות התבקשו להטעין את המכשיר עד 60% בלבד למניעת נזק פוטנציאלי.

סרט וידיאו מאת ערוץ החדשות האמריקאי ABC News

אם יש לכם בבית מכונת כביסה של סמסונג, אין לך מה לדאוג כרגע, כי מבדיקה שערכתי באתר סמסונג ישראל למוצרים חשמל ביתיים, לא מצאתי בישראל תאימות לדגמים שדווחו בארה"ב כמסוכנים לשימוש. במידה ויש לך מכונה שהבאת מארה"ב, ניתן לבדוק זאת על פי המספר הסידורי של המכונה בקישור זה.

דרך אגב, זו לא הפעם הראשונה שמכונות כביסה של סמסונג מתפוצצות, כבר בשנת 2013 החברה ביצעה recall  ל- 150,000 מכונות כביסה באוסטרליה.

לדיון בנושא: סמסונג – מכבסת, סוחטת ומתפוצצת


7:00
  /  
6.11.2016
  
מאת: צבי וורובל

1