Brainwavz Jive – איכות במחיר קטן

נהרסו לכם בדיוק האוזניות של הסמארטפון? לא מרוצים מהסאונד באוזניות ומחפשים להשתדרג באוזניות חדשות ותקציביות? כנראה שלחברת Brainwavz יש פתרון ...

9:00
  /  
03.10.2016
  
מאת: יוגב טמיר

הקדמה

פעמים רבות חבריי שואלים אותי לגבי חיבתי לאוזניות In Ear, ומדוע אני מעדיף אותן על פני אוזניות קשת. תשובתי היא שהן קטנות, קומפקטיות, אפשר לישון איתן בדרכים ויש גם כאלה שאוהבים לעשות איתן ספורט.  נוסף על כך, אני אוהב אוזניות ביחס עלות-תועלת גבוה, ובכך מצטיינות רבות מהחברות הסיניות בשוק האוזניות. חברה אחת כזו הנה Brainwavz, אשר זכתה לתשבחות בביקורת באתר על דגם ה-R1 שלהם. בביקורת זו אסקור דגם נוסף וחדש של החברה, דגם ה- Jive.

Brainwavz Jive

ה-Jive הנן אוזניות In Ear, בעלות שלט ומיקרופון, והן מגיעות בשלושה צבעים לבחירה: סגול, ירוק ואדום. הדגם שהגיע אלינו לביקורת היה בצבע סגול מבריק.

Brainwavz Jive- אייכות במחיר קטן

 

נתונים טכניים:

  • דרייבר דינאמי 9 מ"מ
  • עכבה: 16 אום
  • רגישות: 98dB @ 1mW
  • כבל נחושת באורך 1.3 מטר
  • מחבר 3.5 מ"מ בעל ציפוי זהב

Brainwavz Jive- אייכות במחיר קטן

 

האוזניות מגיעות באריזה מאוד צנועה, אך מספקת. במובן מסוים, היא נראית כאילו "נקטפה" מחנות ממתקים משום שהיא כה קטנה, צנועה ופשוטה. עובדה זו נוגדת במעט את התנועה הקיימת כיום בשוק המוצרים, שחברות משקיעות רבות בחוויית השימוש הכוללת גם את פתיחת המוצר ואריזתו. יש להניח שחברת Brainwavz השכילה להתמקד רק באוזנייה עצמה ולא באריזה כדי להעניק מחיר מוזל ומשתלם.
בתוך אריזת האוזניות ניתן למצוא נרתיק נשיאה, קליפס, שלוש מידות אטמי סיליקון ועוד זוג של אטמי COMPLY, שרבים אוהבים אותם בגלל הנוחות שהם מציעים.

Brainwavz Jive- אייכות במחיר קטן

אבזור האוזניות

גוף האוזניה עשוי מאלומניום שעבר תהליך ייצור בחריטה ולאחר מכן ציפוי אנודי בצבע ירוק/ סגול/ אדום. כל אלה מקנים לאוזנייה תחושה מעט יוקרתיתף למרות שמדובר באוזנייה יחסית זולה ופשוטה.

עיצוב האוזנייה אלגנטי, אינו מתחכם במיוחד ומשקלן קליל. כתוצאה מכך, כאשר הן נמצאות באוזניים בקושי מרגישים אותן.
מבנה האוזנייה עמיד והתחושה הכללית היא שהן אינן שבריריות כמו אוזניות פלסטיק זולות אחרות.

Brainwavz Jive- אייכות במחיר קטן

האוזניות ללא אטמים

לאוזניות יש שלט ווליום ונגינה על המוזיקה הכולל בתוכו גם מיקרופון מובנה לשיחות. באופן אישי, בתור משתמש בטלפון אנדרואידי, מאוד נהניתי סוף-סוף להשתמש באוזניות תומכות בפונקציות של השלט באופן מלא, כך שאין צורך להוציא את הטלפון מהכיס על מנת להגביר/להנמיך או להעביר שיר קדימה/אחורה. מדובר במשהו פשוט ובסיסי שעד היום לא הפריע לי, אבל כיום אני לא מבין איך מתמודדים בלעדיו.

טיב השמע באוזניות בעת שיחה הוא נהדר, הקול נשמע נקי וברור, וגם מהצד השני של הקו לא התקבלו הערות על בעיות מיקרופון כאלו ואחרות.

באותה נשימה אוסיף כי רבים מרוכשיי אוזניות In Ear תמיד בוחנים גם את טיב הכבל ועמידותו. Brainwaves ציידה את האוזניות בכבל איכותי ועמיד, אשר לאחר פיצול ה-Y נעשה מעט דק יותר, אך עדיין שומר על עמידות בגלל ציפוי גומי שנמצא על חוטי האוזנייה. עובדה זו יכולה להעניק לקונה לילות רגועים בידיעה שהכבל לא ייקרע ברגע.

Brainwavz Jive- אייכות במחיר קטן

 

נוחות האוזנייה הנה משהו שהוא מאוד סובייקטיבי. מצד אחד האוזנייה לא התמקמה היטב בתעלת השמע שלי, דבר שהשפיע על הנוחות ומעט על האטימה.

מצד שני, כשנתתי את האוזניות לחבר שרצה לבדוק אותן לאחר ששם לב אליהן בגלל הצבע הסגלגל הייחודי שלהן, האוזניות היו מאוד נוחות בעבורו. ייתכן שזה קרה משום שהשתמש באטמים שלו שבמקרה גם התאימו גם ל- Jive.
כפי שציינתיף הנוחות של האוזנייה שנויה במחלוקת, אם כי אציין רק שהרגשתי שגוף האוזנייה גדול מדי ולכן האוזנייה לא התמקמה היטב באוזן שלי, לעומת דגמים מתחרים שאני מחזיק לשימוש יום-יומי.

ייתכן מאוד שבצירוף של אטמים אחרים מאלה המגיעים בערכת האוזניות, ניתן להגיע לאטימה ולנוחות משופרת.

אוסיף כי בדקתי את האוזנייה עם מגוון רחב של האטמים המגיעים בערכה, אך האוזניות לא היו לי נוחות באוזן לצערי.

אטימת האוזניות סבירה לחלוטין בעבור מחירן והיא מספקת בהשוואה לדגמים אחרים בשוק. ייתכן שהאטימה עשויה להשתפר קלות בעקבות שימוש באטמים אחרים אשר אינם מונפקים בערכת האוזניות.

מבחן האזנה

כיוון שמרבית השימוש באוזניות In Ear הנו בדרכים, בחיבור ישיר לסמארטפון, מצאתי לנכון לבחון אותן בתצורה הזו. הסמארטפון המשודך הנו One Plus One והמוזיקה בפורמט FLAC. את האוזניות בחנתי עם סגנונות מוזיקה שונים מפולק רוק, מוזיקה אלקטרונית, רגאיי, אלטרנטיב וכו'.
טרבל – זוהי נקודת חולשה קלה של האוזניות, כיוון שתחום הגבוהים מעט יבש ובהיר. ניכר בעיקר בעת כלי נשיפה וקצת בנגינת פסנתר.

מיד – בטווח זה ההתפלגות לאזור המיד הגבוה עדיין מעט רגישה, כפי שניכר בטרבל. המיד הנמוך יותר מדויק ונעים. ניתן להבחין בכך בעיקר בעת נגינת גיטרות באוזניות.

באס – הבאס מתנגן בצורה מאוזנת ולא מודגשת כפי שמאוד נפוץ כיום בשוק. הנמוכים נעימים ואינם מפוצצים את האוזניים וצלילי התופים והקיק באס יורדים נמוך.

ווקאל – קולות השירה הגבריים נשמעים נהדר, אם כי בחלק מקולות השירה הנשית הגבוהים, מתקבלת תוצאה כאילו הזמרת מעט "עייפה" כמו בחלק מהסולואים של טריה טורנן, דבר זה מתחבר עם סעיף הטרבל.

במה – הבמה הנה לא מהגדולות שיצא לי לשמוע כמו באוזניות קשת פול סייז שגורמת לך לומר "וואו", אך היא נחמדה למדי, כפי שמצופה מאוזניות In Ear באמות מידה כאלה.

פירוט – פריטות הגיטרות מדויקות ומתבצעות בצורה טובה, אין בלגן של כלי הנגינה במרחב וכל כלי מקבל את הנישה שלו מבלי לכסות במיוחד על האחר.

Brainwavz Jive- אייכות במחיר קטן

 

סיכום

בביקורת זו נפגשנו פעם נוספת עם חברת Brainwavz ודגם ה- Jive שלהן שמציגה לנו בשנית שניתן להשיג אוזנייה איכותית במחיר צנוע. האוזנייה מציגה לנו עיצוב סולידי וחביב, לצד כבלים עמידים ושלט אנדרואידי מוצלח למדי.

הסאונד של האוזנייה הוא טוב, הבמה רחבה, הבאס יורד נמוך ולא מודגש יתר על המידה, אך מנגד באיזור המיד הגבוה ישנה מעט קפיצה של הגבוהים שמתאפיינת בבהירות קלה של הסאונד. מעבר לכך, אופי האוזנייה הוא צבעוני ונעים להאזנה, הפירוט לא רע כלל וקולות השירה הגבריים נשמעים נהדר.

לסיכום: הJive הן אוזניות רמת כניסה משתלמות וטובות ביחס למחירן, ומתאימות למאזין שרוצה להשתדרג צעד אחד קדימה אל מעבר לאוזניות הסמארטפון הפשוטות ורוצה ליהנות מסאונד איכותי מבלי לפשוט רגל.

 
מוצרי Brainwavz ניתנים לרכישה ישירות מאתר היצרן.

מחיר: $28

לדיון בנושא: Brainwavz Jive – איכות במחיר קטן


9:00
  /  
3.10.2016
  
מאת: יוגב טמיר

1