סרט לסופשבוע – חסידודס (Storks)

הילדים יאהבו את "חסידודס" בגלל הסיפור, האנימציה וההומור. המבוגרים לעומת זאת, ייהנו מהמסר החבוי בין השורות ומהבדיחות שצוחקות בעיקר עליהם.

13:00
  /  
01.10.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

כשילד קטן שואל את הוריו איך באים ילדים לעולם, הם מספרים לו שהחסידה הביאה אותו אליהם. סרט האנימציה החדש "חסידודס", מטפל באותו סיפור מוכר ונותן לו טוויסט עדכני. במקום למסור תינוקות להורים מאושרים, החסידות מנצלות את כישוריהן ואת הידע שלהן בשליחויות במטרה לספק חבילות ללקוחות של אתר קניות גדול. גיבור הסרט הוא ג'וניור (שאותו מדבב אנדי סמברג), נער שליחויות מצטיין שחולם להתקדם בחיים. דווקא כשהבוס שלו (שאותו מדבב קלסי גרמר) מודיע לו שהוא מועמד לקבל את התפקיד שלו, העניינים משתבשים כאשר הוא ונערה שלומיאלית שגדלה במפעל בשם טוליפ (שאותה מדבבת קייטי קראון) מפעלים בטעות את מכונת ייצור התינוקות, שמוציאה תינוקת קטנה וחמודה. ג'וניור וטוליפ יוצאים למסע במטרה למסור את התינוקת למשפחה שאמורה לקבל אותה, מבלי שהבוס הגדול יידע מזה. האם הם יצליחו?, תראו את הסרט ותדעו. 

סרט לחג-חסידודס (Storks )

 

 לביקורת 

שמעתי על "חסידודס" לראשונה לפני כמה חודשים, כשנתקלתי בטריילר המדובב שלו במהלך שיטוט אקראי ביו-טיוב. לפי הטריילר הוא היה נראה נחמד מאוד, אך כאשר חקרתי יותר לעומק וקראתי מי מעורב ביצירת הסרט, פיתחתי אוטומטית ציפיות. המוח מאחורי "חסידודס" הוא ניקולס סטולר, שכתב את התסריט וביים את הסרט ביחד עם דאג סוויטלנד. סטולר כתב וביים קומדיות כמו "קח את זה כמו גבר" ושני סרטי "שכנים" וגם אחראי לחידוש של "החבובות" ביחד עם ג'ייסון סיגל. המפיקים הם שני צמדים שכבר כתבתי עליהם בביקורות קודמות שלי.  הצמד הראשון הם פיל לורד וכריסטופר מילר, שכתבו וביימו את שני סרטי "גשם של פלאפל" ו"רחוב ג'אמפ 21" וגם את "סרט לגו" המוצלח. הצמד השני הם גלן פיקארה וג'ון רקואה. שכתבו וביימו את "טיפש, מטורף, מאוהב", אני אוהב אותך פיליפ מוריס" ו"פוקוס". מאוד התלהבתי כששמעתי שכל השמות הללו מעורבים ביצירה ובהפקה של "חסידודס", אבל עמוק בתוכי היה לי חשש שבגלל שהוא לא יהיה טוב בגלל שסטולר לא ביים קודם סרט אנימציה. בגלל זה הגעתי לראות את הסרט עם ציפיות נמוכות ומאוד נהניתי. "חסידודס" הוא סרט חכם שמתאים לכל המשפחה. הילדים ייהנו מהסיפור, מהאנימציה היפהפייה, מהאקשן ומההומור, המבוגרים ייהנו מהמסר שחבוי בין השורות ומהמון בדיחות שצוחקות בעיקר עליהם.

סרט לחג-חסידודס (Storks )

התסריט שסטולר כתב ל"חסידודס" מתחלק לשני חלקים עיקריים. יש את העלילה הראשית, שעליה כתבתי בקצרה בפסקה הראשונה והיא הסיפור העיקרי של הסרט. יש גם עלילת משנה, שעליה אני לא ארחיב יותר מדי כדי לא להרוס לכם את הצפייה, אבל היא נחוצה להבנה של כל הסיפור. הסיפור של הסרט מאוד קליל ומתאים לילדים בכל הגילאים, שיתלהבו מהעלילה, מהאנימציה, מעיצוב הדמויות והכימיה ביניהן ומההומור הפיזי שנוכח בכמוית מסחריות. מה שאני מאוד אהבתי הוא שסטולר לא שכח גם את ההורים שמגיעים לסרט ביחד עם הילדים. כדי לשגם הם ייהנו הוא שתל בערמומיות לא מעט בדיחות שחצי צוחקות, חצי מבקרות בצורה ארסית את עולמנו בשנת 2016. בין היתר, הסרט צוחק על התאגידים הגדולים שמשתלטים על כל מה שזז. על הדינמיקה שיש במקומות עבודה עם טיפוסים כמו הבוס הכוחני יותר מדי, העובדים שאומרים שהכל בסרר אבל בפנים הם מאוד לא מרוצים ועל והעובד שיותר מדי מתחנף לבוס ובעצם הורס לעצמו את הסיכויים להתקדם בחברה. על האנשים הללו שמשקיעים יותר בקריירה שלהם מאשר במשפחה ולא מבלים זמן איכות עם הילדים ובעיקר על הרצון החבוי של כל אחד מאיתנו להקים משפחה ועל התגובות שלנו כשאנחנו רואים תינוקות או ילדים. 

סרט לחג-חסידודס (Storks )

סטולר גם גייס לסרט קאסט מרשים של מדבבים. בין היתר, תוכלו לשמוע את קולותיהם של אנדי סמברג, קייטי קראון, ג'ניפר אניסטון וטיי בארל.  מי שגונבים כאן את ההצגה הם קלסי גרמר, שמדבב את דמותו של הבוס הגדול ומגייס לתפקיד את כל תכונות האופי המוכרות שמאפיינות מנהלים. השני הוא דני טרחו, שמוכר יותר כבחור המסתורי עם הפנים המחוטטות מסרטי האקשן. ב"חסידודס" הוא מפתיע לטובה ומדבב דמות ששונה מאוד ממה שהוא עושה בדרך כלל. אם אתם הולכים לסרט עם ילדים שעוד לא יודעים לקרוא, יש גם גרסא מדובבת לעברית.

סרט לחג-חסידודס (Storks )

בקיצור-כדאי לראות, עם הילדים וגם בלעדיהם.

סרט לחג-חסידודס (Storks )

"חסידודס"– ארצות-הברית 2016. 87 דקות. בימוי: ניקולס סטולר, דאג סוויטלנד. תסריט: ניקולס סטולר. קולות: אנדי סמברג, קייטי קראון, קלסי גרמר, ג'ניפר אניסטון, טיי בארל, דני טרחו, קיגן מייקל קיי, ג'ורדן פיל, אנטון סטרקמן. 

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע – חסידודס (Storks)


13:00
  /  
1.10.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

1