קרב תפוחים – אייסטור הופכת למשווקת רשמית של אפל. איידיגיטל: הם לא עובדים כמונו

אייסטור הפכה למשווקת רשמית של אפל והיא ואיידיגיטל מחליפות מהלומות. איידיגיטל: "רק אנחנו מעסיקים מומחי אפל", אייסטור: "בואו תלמדו מאיתנו ...

10:39
  /  
27.09.2016
  
מאת: אלי חבוש

אייסטור הודיעה אתמול על הפיכתה למשווקת רשמית של אפל ובכך קיבלה את אישורה של אפל לשווק את מוצרי החברה (AAR+). אייסטור שפועלת מספר שנים כחנות שמייבאת את מוצרי אפל ביבוא מקביל, מכשירה את עצמה, מפסיקה לבצע ייבוא מקביל ומיישרת קו עם דרישות אפל על מנת להפוך למשווקת רשמית.

המהלך הזה אולי מרים את קרנה של אייסטור והקשר שלה עם אפל (כשאינה היחידה בזירה כמשווקת מורשית) אך לא בטוח שהצרכנים ירגישו שינוי כלשהו. המחירים צפויים להישאר באותו טווח מחירים שהכרנו עד היום, אמנם מחשבי MAC של אפל יימכרו לדברי אייסטור במחירים זולים יותר ממתחרותיה, אך זהו לא שינוי ובכל מקרה קו האייפונים והאייפדים ישאר במחיר שנמצא היום.

בכל הנוגע לשירות מעבדה, אייסטור אינה מוסמכת לבצע תיקוני מובייל והיא שולחת את המכשירים לשתי מעבדות מורשות אפל, כפי שעשתה בעבר. iStore מספקת אחריות ל-3 חודשים על כל תיקון (בהתאם לזמן ש-Apple מציעה ללקוחותיה, מחוץ לאחריות הרגילה). בנוסף מציעה  מוקד תמיכה טלפוני הפעיל כל יום מ-10:00-21:00 ואתר אינטרנט חדש, להשלמת חווית הרכישה והשימוש במוצרים.

קרב תפוחים - אייסטור הופכת למשווקת רשמית של אפל. איידיגיטל: הם לא עובדים כמונו

אבל חיים זגורי, מנכ"ל iStore מסתכל על כך אחרת. לדבריו מצד אחד אייסטור מקבלת את המטרייה של אפל וההסמכה כמשווקת רשמית ומהצד השני אינה מוגבלת וחופשייה לתת ללקוחות שלה את חווית הקנייה הטובה יותר עם עיצוב חנויות חדשני ונוח ללקוחות, בטח שעל פני המתחרות לדבריו.

בתוך כך הכריזה החברה על הרחבת הפעילות שלה והקמת מספר סניפים ברחבי הארץ בתוך 3 שנים.

אלא שהמהלך הזה גרר תגובות והבהרות מצד המתחרה איידיגיטל שרגעים לפני מסיבת העתונאים, הוציאה הודעה משלה:

חברת אפל בחרה ב iDigital  להיות הנציגה הרשמית היחידה שלה עם רשת חנויות APR (apple premium reseller). אך ורק איידיגיטל מעסיקה את המומחים של אפל בישראל אשר עובדים תחת הידע, ההנחיה והנהלים בסטנדרטים והמקצועיות אשר הגדירה חברת אפל העולמית לחנויות APR. לחברת אפל יש מספר רב של רשתות המשמשות כשותפים רשמיים של אפל (PARTNERS) מאושרי שיווק מוצרי אפל ביניהם באג, א.ל.מ, אייבורי וגם אייסטור אשר אושרה כשותפה רשמית של אפל כבר לפני יותר מחצי שנה. חנויות אלו, אינן חנויות APR והעובדים בהן אינם עובדים תחת התקנים בהם עובדים עובדי רשת איי דיגיטל. כמו כן, שירות המעבדה לשנת האחריות של אפל שניתן ברשתות אלו, הנו השירות של מעבדת איי דיגיטל"

אייסטור לא נשארה חייבת והציאה תגובה ארוכה משלה:

"רשת iStore  בניגוד לנטען, הינה שותפה רשמית של Apple בישראל, כך הוכרז הבוקר במסיבת העיתונאים על ידי חיים זגורי, המנכ״ל והבעלים של הרשת. יובהר כי ל-Apple ישנן הסמכות שונות אשר מיועדות ליוצר בידול בין המשווקים השונים בהתאם לשוק אליו הם פונים ובכלל זאת הסמכות המיועדות לתחום החינוך, האינטגרציה ועוד.

iStore  הוסמכה כ-AAR + מתוך בחירה שלה וזאת על מנת ליצור את הבידול מול הרשת המתחרה. כ-AAR+ מתאפשר ל-iStore להציג קמפיינים יחודיים, עיצוב חנויות פיזיות ואינטרנטיות יחודיות

אשר מעניק ללקוח חוויה טובה, נעימה ומותאמת לצרכן הישראלי- דבר שלא מתאפשר בהסמכת APR.. אכן ישנם משווקים נוספים בשוק הישראלי ואולםiStore היא היחידה שהוסמכה להעניק את חווית ה-Retail במסגרת רשת חנויות לשיווק מוצרי Apple בפריסה ארצית עם מכירה של קו המוצרים המלא של אפל בדומה לחנויות APR.. מעבר לכך אין כל קשר בין שירותי מעבדה והסמכת APR ולראייה מזה שנתיים פועלת מעבדת DCS כנותן שירות רשמי והיא אשר מעניקה שירותי תיקון רשמיים ללקוחות iStore.

כפי שנאמר במסיבת העיתונאים iStore נמצאת בתהליך הסמכה מול Apple לקבלת הסמכת נותן שירות רשמי, (AASP) ותהליך זה צפוי להסתיים בחודשים הקרובים ומיד עם סיומו iStore תחולל מהפך בתחום שירות התיקונים הרשמי, כפי שהוא עושה מזה שנים בעולם ה-Retail של Apple, ולמורת רוחה של המתחרה. כל ניסיון לטעון אחרת הוא לחטוא לאמת הפשוטה- iStore כאן ומעתה בפריסה ארצית ורשמית, עם השירות הטוב בישראל, המחירים ההוגנים והיחס האישי והיא מזמינה גם את המתחרה ללמוד ממנה ולהציע מחירים שפויים לצד שירות אישי ומקצועי.

לדיון בנושא: קרב תפוחים – אייסטור הופכת למשווקת רשמית של אפל. איידיגיטל: הם לא עובדים כמונו

 


10:39
  /  
27.09.2016
  
מאת: אלי חבוש